Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. To jest niesamowite, na tym forum konta ma sporo blogerów. Zdecydowana większość z nich nie napisała ani jednego merytorycznego postu, za to kiedy tylko pojawi się jakaś wzmianka o nich nagle stają się aktywni i piszą posty o sobie samych
  2. Ja tam od dłuższego czasu propaguję hasło "dołóż do C&J" Vassy to przepiękne buty, bardzo starannie wykonane, na świetnych kopytach. Podobnie można powiedzieć np. o AS. C&J są moim zdaniem pod tym względem nieco słasbsze od wspomnianych marek. Za to wygoda "krokietów"... Gdybym musiał zostawić sobie tylko jedną parę butów, zdecydowanie byłyby to Tetbury
  3. @Beny23 "Przy czym zastrzegam, że ten kult ma podwójne ograniczony zasięg. Po pierwsze odnosi się tylko do naszego kraju, a po drugie dotyczy ograniczonego kręgu osób; tych które interesują się kwestiami mody i stylu, przykładają dużą wagę do ubioru i śledzą modowe trendy. Czyli mówiąc krótko – do sartorialistów." Z tego cytatu wynika, że panu Adamskiemu chodziło o kultowość wśród polskich blogerów, a nie kultowość w ogóle. Nie znam żadnych polskich blogerów, a on zna ich sporo więc być może faktycznie jest tak jak pisze.
  4. Pisałem nawet o tym w tym wątku kilka stron temu.Tylko z innymi procentami! (90 vs 80)
  5. To jest ta sama skóra co w Tetbury i w Chelsea 5 które pokazywał @R50, to nie jest prawdziwa woskowana skóra, ma normalny połysk i pielęgnuje się ją tak samo jak normalną licową.
  6. Takiego maila dostałem przed chwilą. Nie wiem, czy obejmuje "krokiety" ale jeżeli tak to jest okazja na zakup świetnych butów w dobrej cenie.
  7. Nie mam pojęcia Na Vassy wykonane w technologii "handwelted" trzeba czekać niemal o połowę krócej
  8. Przypadkiem trafiłem dziś na bloga, który chyba się jeszcze tu nie pojawiał: http://jakubroskosz.com/czym-poznac-dobre-buty/. Wpis nie jest w widoczny sposób oznaczony jako sponsorowany Zaciekawił mnie jeszcze jeden wpis: http://jakubroskosz.com/granatowy-garnitur-phoenix/. Bardzo ciekawie wyglądają słowa "Świetne miękkie ramiona, ładne, szerokie klapy (...). Ten model ma wszystko to, co powinien posiadać garnitur przez duże „G”." w kontekście przedstawionych zdjęć, ach te perfekcyjne ramiona Dalej chyba nie chce mi się czytać/oglądać.
  9. Nie do końca jest to prawda, co pewnie sam wiesz bo z tego co pamiętam masz buty Barker Lincoln Niektórzy (np. Lobb) robią buty z museum calf /burnished calf która daje podobny efekt do patynowanych butów albo oferują patynowane buty w MTO... Tak czy inaczej ogromne gratulacje dla @arsen!
  10. @Aron Fajna koszula!
  11. Wiem, nudny już jestem z tymi Vassami
  12. Też uważam, że ten krem się nada. Podobnie jak pewnie i z 10 innych - kolor kremu nie ma aż tak dużego znaczenia. Krem nie zmieni butom koloru, o ile będzie w miarę zbliżony kolorystycznie do butów. Obecnie do swoich butów używam tylko 4 kremów: czarny, jasnobrązowy, średni brązowy i ciemnobrązowy. Gdybym miał buty bordowe/granatowe/zielone, to dokupiłbym pewnie jeszcze krem w odpowiednim kolorze. Więcej IMO nie ma sensu brać
  13. Ze trzy lata temu korzystałem. Akurat miałem blisko z pracy - a wątku na forum nie przeczytałem. Po pierwsze potwornie drogi, po drugie efekt końcowy zdecydowanie niewspółmierny do ceny (chociaż po zareklamowaniu tego co mi się nie podoba, jako tako poprawił niedoróbki). Generalnie nie polecam. Taliowanie koszuli to nie jest fizyka kwantowa, zanieś koszulę do osiedlowej krawcowej - wyjdzie dużo taniej i pewnie porównywalnie jakościowo.
  14. Raczej dobrze. Skoro podeszwa ma już około 10 tysięcy lat i nadal się trzyma to znaczy że jest całkiem dobrej jakości
  15. Możesz polecić takich, którzy sobie radzą? Zastanawiam się nad zamówieniem jednej koszuli z takim mankietem.
  16. Nie mam Instagrama, ale postanowiłem z ciekawości sprawdzić jakie w 2016 roku były moje najlepiej oceniane zdjęcia w tym wątku (jedno robione przez @Beny23): C&J, Vass, AS, Meermin, Scarosso, Weston
  17. Miliardowy chyba raz wklejam na forum tekst ze strony Turnbull & Asser: "When choosing a Turnbull & Asser shirt, there is no need to buy a larger size to allow for shrinkage, which happens to all fine quality cotton during its first few washes.We have already allowed for this in our design, and the actual collar measurement on a new shirt will be up to 1/2" (1.3cm) larger than the stated size" Uważasz, że T&A używa tkanin słabej jakości? Ja jeszcze w koszulach które miałem okazję "pomacać" nie widziałem lepszej jakości materiałów. 1 cm to nie jest nic nadzwyczajnego. Co do reszty się zgadzam i o tym już wcześniej pisałem, dla mnie przy zamawianiu MTM dużym plusem jest możliwość dokonania poprawek dopiero po 3-4 praniach. Innym wyjściem byłaby znajomość przez personel MT "kurczliwości" materiałów po praniu dla konkretnych tkanin. I dawanie odpowiedniego, wyliczonego (a nie "na oko") zapasu.
  18. Żaden problem, ale dodatkowe koszty. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego późniejsze skracanie rękawów jest w MT płatne. Nie za bardzo rozumiem podejście w koszuli made to measure "wiemy że rękawy są za długie, ale przecież po praniu mogą się skurczyć, a jak się nie skurczą to niech pan sobie koszulę zaniesie do krawca i zapłaci za poprawki". Jakbym chciał płatnych u krawca poprawek, to bym kupował koszule RTW. IMO nie powinniście wypuszczać klienta ze sklepu widząc, że rękawy są za długie. @Meander pewnie chcesz dobrze, ale moim zdaniem robisz raczej kiepski PR firmie w której pracujesz.
  19. MT chciało robić węższe rękawy, ja celowo prosiłem o szersze - w CO mam bardzo dopasowane rękawy i wygląda to fajnie i nawet nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu... w dni nietreningowe. Po siłowni na "pompie" nie mogę zgiąć ręki. Dlatego wolę mieć spory zapas w rękawach. Uściślając - powiedziałem po prostu jaki dokładnie w centymetrach chciałbym mieć obwód rękawa w bicepsie, tak więc tak szerokie rękawy to tylko i wyłącznie moja "wina"
  20. Jest dopasowana w talii maksymalnie jak się da przy zachowaniu komfortu (tzn. dalsze taliowanie powodowało już "ciśnięcie" w pozycji siedzącej).
  21. Żadna złośliwość, tylko trochę nieudolna próba zastosowania metody ironicznej niekompetencji.
  22. Akurat dziś miałem na sobie drugą z zamówionych koszul MT. Teraz, po powrocie z pracy do domu zrobiłem na szybko dwie fotki obrazujące dopasowanie. Koszula nie była specjalnie prasowana ani nic, jest po całym dniu noszenia. Nie nazwałbym tego przeciętnym dopasowaniem, według mnie jest naprawdę dobrze. Chociaż może ktoś wyprowadzi mnie z błędu Powtarzam - moim zdaniem jeżeli ktoś wie na co zwracać uwagę przy zamówieniu (no niech Wam będzie i ma w miarę normalną sylwetkę), to zarówno online MTM jak i stacjonarne da dobre efekty
  23. @Haz z tym, że marynarki bez wypełnienia są bardziej komfortowe i mniej formalne nie dyskutuję, oczywista sprawa. Odnosilem się jedynie do kwestii wyglądu. Nie widziałem Cię nigdy na żywo ale na zdjęciach wyglądasz mi na bardzo szczupłą osobę. W tym smokingu SS który wkleiłeś nie masz faktycznie idealnej linii ramion ale moim zdaniem i tak wygląda to lepiej niż Twoje zdjęcia w Havanie bez wypełnienia. Po prostu marynarki z wypełnieniem ramion dają Ci bardziej "męską", postawną sylwetkę (absolutnie nie sugeruję że wyglądasz niemęsko, nie przychodzi mi teraz do głowy jak to ładniej napisać). Oczywiście to tylko moja opinia. I tak będziesz chodzić w czym chcesz, w końcu to Ty jesteś blogerem modowym i specjalistą od ubioru a nie ja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.