Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. Jeden zając wiosny nie czyni
  2. Buty, które po kilku latach użytkowania wyglądają o wiele lepiej niż po kilku miesiącach. Podeszwy i wnętrze dzięki niezawodnemu @szewc24.pl, zaś cholewki dzieki upływowi czasu - brzydki żółtopomarańczowy kolor ładnie się spatynował.
  3. Trochę krótki.
  4. - Suitsupply: 76 cm - Charles Tyrwhitt: 76 cm - New & Lingwood: 80 cm (ale chyba podają z kołnierzem, więc też ~76 cm) Ale faktycznie włoskie marki (na których jak rozumiem kolekcja była wzorowana) są te 2-3 cm krótsze. Mam jedną marynarkę Lubiam, mierzyłem też kilka Boggi i jednak "angielska" długość marynarek bardziej mi odpowiada, ale to kwestia osobistych preferencji. Nadal za to nie rozumiem, czemu rękawy są tak długie i czemu mankiety mają po 5 guzików
  5. Faktycznie, masz rację. Wyraziłem się nieprecyzyjnie - patrzyłem na mój rozmiar, tam jest 1,5 cm. Potem różnica się zmniejsza. Havana 48 rękaw 63,1 cm, Lancerto rękaw 64,6 cm Havana 50 - 64 cm, Lancerto 50 - 65 cm Havana 52 - 64,9 cm , Lancerto - 65,4 cm.
  6. Dodatkowo mają o półtora centymetra dłuższe rękawy i 5 guzików przy rękawie Dobrze przynajmniej, że dziurki nie są przecięte więc i jedno i drugie będzie można poprawić. Ale ogólnie to trochę rozczarowujące że zapomniano o takich detalach. Tak jak w innej kolekcji blogerów z Próchnika - najważniejsze żeby materiały były nietypowe, klapy szersze niż zwykle, a reszta wydaje się już mniej ważna (u Mr Vintage przynajmniej zadbano o zmniejszenie wypełnienia ramion i obniżenie guzika). @blekit Wydaje mi się, że 100 to obwód klatki na którą ma pasować marynarka, a nie obwód marynarki.
  7. Loake Pimlico
  8. Odpowiedż masz w poście który zacytowałes, drogi kolego
  9. W poczekalni u lekarza takie nudy, że zacząłem robić zdjęcia butów... (C&J Tetbury + Niestroj Leatherworks)
  10. Sweter: John Smedley Koszula: Camiceria Olga Krawat: Embassy of Elegance Spodnie: Luxire Buty: Crockett & Jones
  11. Na blogu Shoesnob pojawiły się ostatnio ciekawe zamszowe, na zdjęciach wyglądają bardzo fajnie, kopyto również. Niestety nie mam pojęcia jak z wysokością w palcach: http://www.theshoesnobblog.com/2015/06/allan-baudoin-belgian-style-loafers.html http://www.baudoinandlange.com/
  12. Nie jestem pewien czy można to tak rozdzielić. Przykładowo - to jak się kołnierzyk będzie układał to wypadkowa jego kształtu (projekt) oraz materiału koszuli i wypełnienia kołnierzyka (zastosowane materiały) Jeżeli którakolwiek z tych rzeczy będzie marna/niedostosowana do pozostałych, to całość również będzie się marnie prezentować nawet jeżeli reszta będzie dobra
  13. Dla mnie ważne są choćby ładne guziki. CT ma brzydkie plastikowe, a ja lubię ładne perłowe. Do tego dochodzą jeszcze np. kształt i wypełnienie kołnierzyka, mankiety. Mam trochę koszul CT i trochę droższych i według mnie te drugie prezentują się o wiele lepiej i nie chodzi tylko o kwestię materiału.
  14. Co ma dzielony karczek do jakości koszuli i dlaczego koszula dzielonym karczkiem miałaby być droższa? Sama cena nie jest jakaś gigantyczna jak na RTW. Eton, T&A czy dobre włoskie marki są kilkakrotnie droższe. Pytanie tylko czy w przypadku koszul Lancerto cena będzie adekwatna do jakości.
  15. @blekit Niestety nie mam swetrów żadnej z wymienionych przez Ciebie marek.
  16. @blekit M-ka Uniqlo ma zbliżone wymiary do M-ki Slim Fit Smedleya, może jest minimalnie obszerniejsza. Generalnie to taka normalna "europejska" (nie brytyjska/amerykańska) rozmiarówka. Nie pamiętam na pewno, ale wydaje mi się że podają też dosyć szczegółowe wymiary ubrań na swojej stronie.
  17. sweter: Uniqlo Koszula: E. Berg Krawat: Embassy of Elegance Spodnie: Luxire Buty: Meermin
  18. Świetny krawat @blekit!
  19. Trochę OT bo nie dotyczy to SS. Lniane rzeczy mogą być grube i "ciężkie". Mam granatową lnianą marynarkę PRL (@Tanatos70 ma identyczną) która zdecydowanie nie jest letnia, a raczej jesienno-zimowa i bardzo ładnie komponuje się z flanelami, z dżinsami też chyba dałaby radę.
  20. Myślę, że z butami, które w świetle sztucznym wyglądaja praktycznie jak czarne dałoby radę (oxblood, navy, navy museum calf). Czarna koszula przy odpowiedniej karnacji może być OK, raczej nie do garnituru i nie jest to na pewno klasyczna elegancja. Parę razy w życiu zdarzyło mi się założyć do dżinsów i wydaje mi się, że było OK, ale ja mam azjatycki typ urody - ciemną skórę, oczy i włosy. Wtedy, jak już zauważył @swordfishtrombone może to wyglądać dobrze.
  21. @Aron dla mnie większość Twoich zestawów wygląda trochę w stylu "goguś z Pitti Uomo", ale wszystko jest dobrane perfekcyjnie i wygląda po prostu świetnie, więc prawie zawsze daję "lajka" mimo że na ogół takie połączenia mi się nie podobają
  22. Mnie się ta kamizelka nie podoba, nie wygląda dla mnie jak ładne i klasyczne ubranie. Moim zdaniem pasuje raczej do stylu "goguś z Pitti Uomo" niż "klasyczna elegancja". No ale ja to i poszetki rzadko noszę, bo na ogół wygląda to dla mnie zbyt pstrokato. Wydaje mi się, że @xkoziol ma podobne do mojego postrzeganie eleganckiego ubioru i stąd jego krytyka zestawu @Ataman. Oczywiście jeżeli ktoś lubi kolorowe stylizacje z Pitti to czemu nie, jak napisałem w poprzednim poście - to tylko kwestia gustu.
  23. Taka ciekawostka: wczoraj bliska przyjaciółka poprosiła mnie o radę. Chciała się dowiedzieć gdzie kupuję swoje ubrania, "bo są takie fajne i eleganckie" i w sumie by chciała kupić dla męża i namówić go żeby zaczął się trochę lepiej ubierać. Pokazałem jej między innymi sklep internetowy SS jako źródło niezłych ubrań w cenach może nie najniższych ale też nie bardzo wysokich. Dodałem tylko jedno zastrzeżenie "starajcie się kupować raczej granatowe i szare marynarki i garnitury, może w jakiś delikatny mikrowzór, bo moim zdaniem na stronach SS jest też bardzo dużo rzeczy, które wyglądają jak ocierające się o śmieszność przebrania lub jak efekty chwilowej mody, których nikt za rok czy dwa nie będzie nosić"... jako przykład rzeczy których mają nie kupować pokazałem jej właśnie tę lub bardzo podobną kamizelkę Oczywiście to kwestia gustu i jeżeli Ci się podoba to noś, ale ja popieram Michała. Jeżeli było Ci zimno, to moim zdaniem lepiej wyglądałaby jednolita kamizelka albo jakiś ładny wełniany kardigan/v-neck.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.