-
Postów
4 413 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
206
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Zajac Poziomka
-
Metka ze sklepu jest na zdjęciu Kafka Mercantile. Polecam sklep, szybko odpisują na maile, dobre ceny i błyskawiczna wysyłka.
-
Nie jestem jeansowym freakiem, więc moja opinia niekoniecznie jest miarodajna. Ceny regularnej chyba bym nie zapłacił, ale za 80 funtów uważam je za całkiem udany zakup. Bardzo przyjemny w dotyku materiał, fajny kolor i staranne wykonanie.
-
The Shine - malowanie oraz patynowanie obuwia
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na arsen temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
@arsen te lotniki to według mnie najlepsza z prezentowanych przez Ciebie kiedykolwiek realizacji. -
Nie oceniałbym pleców na podstawie tych zdjęć. Zrób kiedyś zdjęcia na zewnątrz, w świetle dziennym. W mocnym sztucznym świetle od góry na zdjęciach każde najmniejsze załamanie materiału wyglada tragicznie, tymczasem w rzeczywistości może faktycznie wyglądać to bez zarzutu.
-
@Midlife-Crisis @Koval Dzięki za miłe słowa Panowie! To prawda, chyba już z Dawidem nieźle mamy wszystko opracowane. W przypadku tej marynarki zamówienie wyglądało mniej więcej tak: - Kupiłem taki fajny materiał na ebay, tym razem zróbmy marynarkę z nakładanymi kieszeniami, taką żeby pasowała do jeansów. - Jasne, a tak w ogóle to mówiłeś ostatnio że podobają Ci się bardzo realizacje Steed Bespoke, może chciałbyś plecy z jednego kawałka materiału, takie jak oni czasami robią? - No jasne że tak! ... i to był koniec ustalania szczegółów. Pięć minut rozmowy i tyle. Żadnych ustaleń odnośnie kształtu i szerokości klap, sposobu wszycia ramion czy ich wypełnienia, nie wspominając o tysiącu innych dupereli... po prostu z Dawidem nie trzeba, można mu w pełni zaufać a on uszyje piękne i co najważniejsze spójne stylistycznie ubranie, dopasowane do materiału i preferencji klienta.
-
Jedna przymiarka wystarczyła. Zdjęć dobrej jakości w świetle dziennym jednak nie będzie, pogoda nie sprzyja.
-
@R50 na gumie kojarzę że były Chelsea 8 w zamszu.
-
W Galmoku tak.
-
Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na jachobs temat w Męska elegancja
Ta kurtka powinna być trochę workowata, taki jej urok. Jestem szczupły i również noszę Liddesdale Classic w rozmiarze S, bez żadnych przeróbek. Trochę wisi... ale tak powinno być. Heritage jest sporo za krótka. -
Suitsupply nie szyje na płótnie (full canvas), a tylko half canvas. A przynajmniej nie marynarki za 1200 złotych, bo najwyższa linia SS jest chyba faktycznie wykonywana w full canvas. Nie wiem co takiego jest z kosmosu w tym, że marynarka jest dużo droższa od spodni. Uszycie marynarki jest nieporównywalnie bardziej skomplikowane, pracochłonne i zużywa znacznie więcej materiału.
-
Dodaj do ceny 30% (cło+VAT).
-
@Dapi kieszenie nakładane, więc patek nie będzie Chyba że chodziło Ci o coś innego?
-
@kamizelka dzięki!
-
No to podnosimy poprzeczkę. Proszę państwa, przedstawiam coś co zawsze niesłychanie podobało mi się na zdjęciach z pracowni Steed Bespoke Tailors - plecy z jednego kawałka materiału! Śmiem twierdzić, że Dawid poradził sobie nie gorzej od renomowanych krawców. To pierwsza przymiarka, rękawy jeszcze nie są wszyte, więc nie wyglądają do końca tak jak powinny. Jak już marynarka będzie gotowa, postaram się o lepsze fotki niż robione komórką w ciemnym pokoju hotelowym. Materiał to Carlo Barbera dla Kiton, tak wygląda w świetle dziennym:
-
Dzięki! Mam od EoE około 25-30 krawatów i wszystkie cechuje fantastyczne wykonanie, na poziomie krawatów dwa-trzy razy droższych. Dodatkowym atutem jest personalizacja wymiarów. Szkoda tylko, że wybór wzorów mają mocno ograniczony. Chętnie zakupiłyby jeszcze drugie tyle krawatów EoE ale wszystkie wzory które chciałem mieć już kupiłem...
-
Uszycie krawata faktycznie kiepskie... ale podobne widywałem już i u bardzo uznanych marek np. Turnbull&Asser czy E.G. Capelli... choć w przypadku tego typu marek to raczej pojedyncze wypadki przy pracy niż reguła. Najładniejsze dopasowanie wzorów to jednak Sam Hober i nasz rodzimy @Embassy of Elegance… no i oba oferują też opcję bespoke, proponuję koledze @Edgar B spróbować następnym razem u któregoś z tych producentów... Poniżej kilka przykładów perfekcyjnego spasowania wzorów w moich krawatach EoE:
-
Najlepiej jest znaleźć kilka osób i wziąć w Tidalu abonament family z opcją HiFi. Abonament kosztuje 60 pln miesięcznie, już przy 3 osobach wychodzi porównywalnie ze Spotify. Oczywiście o ile mamy warunki żeby cieszyć się dźwiękiem - jak pisałem wcześniej mobilnie jest problem z tym, że 3g często nie wyrabia ze streamowaniem przez Tidal Hifi, więc utwory trzeba zapisywać w pamięci telefonu. No i jeżeli będziemy słuchawek używać w głośnych miejscach to o ile nie mają dobrego wyciszenia różnica między Spotify a Tidal Hifi i tak nie będzie raczej zauważalna... Jak pisał @lubo69 - najlepiej samemu potestować, zarówno Tidal Hifi, Tidal Premium jak i Spotify premium można wziąć na próbę na miesiąc bez żadnych opłat.
-
Spotify w najwyższej jakości i tak ma tylko mp3... Tidal faktycznie drogawy, jak chcesz to napisz na PW, mam jeszcze dostępne jedno wolne konto w pakiecie grupowym, nie pamietam ile dokładnie ale wyjdzie Cię ok. 10-15 zł za miesiąc. Tylko z tidalem mobilnie jest taki problem ze raczej musisz ściągać muzykę na telefon, streaming z sieci często nie wyrabia.
-
To już pytanie do fabryki Loake. Tak jak pisałem, mam mieszane uczucia, bo całość została zrobiona niestarannie. Z drugiej strony nie oczekiwałem za wiele, bo o Loake nie mam zbyt dobrego zdania.
-
Loake Taunton świeżo po wymianie podeszwy przez producenta. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Koszt to 1/3 ceny buta, a wszystko sprawia wrażenie niezbyt dużej staranności - niezbyt ładnie poprowadzone szwy, uwalony czymś (farba?) dół zelówki w lewym bucie... z drugiej strony to tylko Loake, ich buty ogólnie nie są wykonane z dużą starannością, więc chyba po prostu wymiana została zrobiona według standardów firmy. Dodam jeszcze że zdecydowałem się na gumową podeszwę bo krupon z którego była zrobiona skórzana był po prostu tragiczny. To jedne z moich nowszych i mniej używanych butów a mimo to pierwsze w których musiałem wymienić podeszwę... Na plus zadbana cholewka (co prawda buty nie wymagały dużo zabiegów, oddałem je w dobrym stanie ale i tak widać że ktoś o nie zadbał w fabryce) i wymieniona wkładka wewnątrz buta.
-
450g/mb będzie za cienki, celuj bardziej w okolice 600.
-
Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Buty
@saphir.pl muszę się o to zapytać, bo ilekroć widzę zdjęcia butów Waszej marki (swoją drogą kibicuję i życzę powodzenia!), bardzo mnie to męczy. Dlaczego w swoich wingtip brogues (model 77006) poskąpiliście na ażurowaniu? Chodzi mi o to, że na skórze są tylko wybite duże dziurki, a nie ma wybitych pomiędzy nimi dwóch małych dziurek. Wzór wygląda przez to niekompletnie, a buty pomimo bardzo ładnego kopyta i medalionu tracą dużo uroku i wyglądają przez to (w mojej opinii) „budżetowo”. Co stało za decyzją o zubożeniu tradycyjnego ażurowania? W modelu 77005 z ażurowaniem wszystko jest już OK i wygląda tak jak powinno...- 209 odpowiedzi
-
- 4
-
-
-
- goodyear welted
- shoes
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na temat w Buty
Dla mnie jest OK. -
Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Skalpel temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
@Krzysiek_W Ja tam od ponad miesiąca czekam na odpowiedź na messengerze... -
Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na temat w Buty
@Sigmund Kupiłem je w brytyjskim sklepie internetowym kafka.co.uk. Jeżeli wolisz płacić w euro niż w funtach, to ma je w ofercie np. End Clothing. Co do rozmiarówki - true to size, ten sam rozmiar co C&J, Loake itp. Niestety nie produkują połówek, dla osób o rozmiarach połówkowych polecałbym chyba zamówienie dwóch rozmiarów i odesłanie nie pasującego.
