swordfishtrombone
Użytkownik-
Postów
3 158 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez swordfishtrombone
-
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
http://allegro.pl/show_item.php?item=5173742196- co myślicie? Interesuje mine to zestawienie kolorystyczne. Rondo ma 5,5 cm (trochę mało jak dla mnie), korona (po całkowitym wypchnięciu) ma 13 cm, czyli to stingy brim fedora. -
U mine działa. Nie znałem wcześniej tego sklepu, ale ich ceny na kurtki pikowane nie odstają od tych z country attire. Ich 'bazowe' ceny są skandalicznie zawyżone, co nie nastawia mnie do nich pozytywnie.
-
Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana
swordfishtrombone odpowiedział(a) na Skalpel temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
@ Krzysiek: pierwsze z tych zapięć jest oryginalne, w drugim nie widzę nic nietypowego. @ Darek: a Ty ten zamek widziałeś, jeśli można spytać, tylko na zdjęciu, czy na żywo też?... Zastanawia mnie, czy takie porządne zamki na kluczyk jak w dwóch ostatnich teczkach dają się otworzyć np. spinką do włosów albo małym nożykiem (nie będąc McGyverem), czy faktycznie ten kluczyk to więcej niż tylko symbol... -
Embassy of Elegance
swordfishtrombone odpowiedział(a) na Embassy of Elegance temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Mnie najbardziej podobają się gładkie. -
Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana
swordfishtrombone odpowiedział(a) na Skalpel temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Bardzo ładne. Rzekłbym: steampunkowe. To bliska mi estetyka. Domyślam się, że dwie obrotowe tarcze w środku muszą być ustawione w odpowiednich pozycjach, żeby zamek dał się otworzyć? -
Antyperspirant, dezodorant - jak usunąć plamy?
swordfishtrombone odpowiedział(a) na Misza temat w Męska elegancja
Używam aktualnie Dove w sprayu, wcześniej Nivea w sprayu, Nivea w kulce tylko podczas podróży (podczas których noszę chyba wyłącznie białe koszule, więc może nie zauważyłem tego problemu) i nigdy nie miałem żadnych śladów... -
Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana
swordfishtrombone odpowiedział(a) na Skalpel temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Prawdopodobnie Mr. Bróg 24. Ładna, w sam raz na zdjęcie. No i świetnie pasuje do torby. -
Hm, nie wiedziałem, że tego samego preparatu można używać do skóry i tekstyliów . Wypróbuję.
-
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Nie, włosie jest naturalnie wodoodporne (water repellent), tj. nie przecieka. Zmoczony kapelusz należy wysuszyć w pozycji "na odwrót" (nie sadzać na rondzie, bo się odkształci) albo najlepiej na haku, niektórzy radzą wywinąć potnik i ułożyć rondo w neutralnej pozycji (tj. do góry na całej długości). Włosie jest bardzo wytrzymałe. Możesz dosłownie niemal zgnieść taki kapelusz w kulkę a on zaraz wróci do poprzedniego kształtu. Natomiast zmoczone daje się formować, więc z mokrym kapeluszem należy obchodzić się delikatnie. -
Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana
swordfishtrombone odpowiedział(a) na Skalpel temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
co to za fajka?! -
Rodzi się pytanie: przez którą granicę ma go przewieźć? A na poważnie: czy macie jakieś doświdczenia z uodparnianiem ubrań (nie: skóry) na wodę za pomocą sprayu? Możecie polecić jakieś konkretne produkty?
-
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Też początkowo myślałem o Evicie i Tonaku, i też mam a priori złe zdanie o PolKapie (żaden poważny biznes nie może sobie pozwolić na tak skandaliczną obsługę klienta, a właściwie jej brak), ale PolKap jest polski i z tego powodu lepiej się wpisuje w ewentualny projekt forumowy. Możemy spróbować obu kanałów i zobaczyć, co mają do zaoferowania. To pieśń przyszłości. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Jeśli chodzi o kontakt z PolKapem, liczyłem po cichu na LONG STORY SHORT... Sam nie mam ochoty z nimi dealować. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Czyli jeśli dobrze rozumiem, takie homburgi wykonuje się dokładnie z tego samego surowca, co fedory? W zasadzie to po prostu fedora ze specjalnie obszytym rondem i bez central crease? To chyba upraszcza nasze ewentualne zamówienie. Mam tylko jeden homburg z WitLeathera i jest jak najbardziej sztywny. Nie leży zbyt dobrze, do inna sprawa, ale jest sztywny jak drewno. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Gdyby była możliwość zamówienia bespołkowego homburga, to ja się jak najbardziej piszę. Jestem tylko sceptyczny co do istnienia takiej możliwości. W tej chwili trzeba zobaczyć, czy w ogóle jest o czym mówić: czy są chętni i ewentualnie czy jest aprobata Zarządu. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Problem jest, bo homburg ma specjalną, usztywnianą konstrukcję. Chyba nie robi się ich z tego samego filcu, co fedory (a przynajmniej jakoś się je potem usztywnia). Homburg pod względem materiału przypomina bardziej melonik niż fedorę. Z tego względu nie można ich potem w żaden sposób dopasować do twarzy, w przeciwieństwie do fedor, które dają spore możliwości modyfikacji. Moim zdaniem nie można zamówić 50 identycznych homburgów, rozdać je 50 osobom i żeby każda była zadowolona. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Nie wiem, czy PolKap robi szare homburgi. Na pewno robi fedory. Moim zdaniem najbardziej sensowne byłoby zamówienie fedor nieuformowanych. https://forum.butwbutonierce.pl/topic/626-pomysły-na-projekty-forumowe/page-26- zaproponowałem jako projekt forumowy. Wesprzyjcie, dobrzy ludzie. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Rewolucję łatwo rozpętać, ale trudno zażegnać! -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Tylko taki pomysł. Trzeba by zobaczyć, na co jest zapotrzebowanie. Moglibyśmy np. zamówić nieuformowane fedory bez wstążek, albo homburgi. Jak się zbierze tak z 10 osób, będzie o czym debatować. Też bym się skłaniał do Tonaka. PolKap radzę potraktować tak, jak oni potraktowali niektórych z nas, tj. całkowicie zignorować ich istnienie. Jak nie lubią sprzedawać, nie ma co im zawracać głowy. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Ja zacząłem nosić fedory w wieku ok. 23 lat, do zestawów koordynowanych (na samym początku miałem dwie: czarną z włosia i brązową z wełny). Miałem w tych czasach półdługie włosy, więc kapelusz miał znaczenie praktyczne. Przyzwyczaiłem się szybko. Z otoczenia same komplementy (mieszkałem już wtedy w Paryżu). Panowie, a może by tak jakieś grupowe zamówienie (przez hurtownię) w Tonaku albo, niech będzie, w Polkapie? -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Na moim monitorze granat, i to wcale nie ciemny, taki ocierający się o ciemny midnight blue. Ładny. Do karmelowego płaszcza i brązowych butów nosiłbym brązowy (zwłaszcza np. z jaśniejszą wstążką, którą możesz sobie sprawić później). Taki granat jak Marine widziałbym raczej do czarnych butów i granatowego płaszcza. Ale zestawianie kolorów (szczególnie: w oryginalny sposó to nie jest moja mocna strona. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
You name it. Grant albo brąz. Pomyśl, jakie kolory ubrań najczęściej nosisz w sezonie kapeluszowym. Jak np. czarne buty i szary płaszcz, to lepiej granatowy lub szary. Jak brązowe buty i granatowy płaszcz, to lepiej brązowy. Oczywiście resztę ubioru też trzeba wziąć pod uwagę, ale moim zdaniem granice wyznacza właśnie Twoja twarz. Jak jesteś dość blady, odstaw zieleń i czerń. Tak czy inaczej, nie ma wielkiego wyboru, praktycznie tylko szary, czarny (wystrzegaj się), zielony i brązowy. O granatowy w Polsce niełatwo. Kolory jak niebieski, fioletowy czy czerwony zostawmy artystom estradowym. Fajne są jeszcze beż i jasne brązy, ale to raczej na któryś kapelusz, niż na pierwszy - trudniej je dopasować do reszty stroju. -
Nieuczciwy szewc/keletnik - co robić, gdzie i jak pisać skargę?
swordfishtrombone odpowiedział(a) na MH_fan temat w Sala klubowa
Odkupiono (na amerykańskim ebayu za 25 USD + 15 wysyłka) i zapewniono, że jak będzie zbyt duża różnica w kolorze (mają przyjść między 20 a 26), to na ich koszt uszyte zostaną nowe (a płaszcz skrócony, co mi się średnio uśmiecha). Dorzucili jedno darmowe czyszczenie. Zrobili, co mogli. Pasek pewnie komuś przez pomyłkę dali. Więcej raczej nie mogłem wymagać. W pierwszym odruchu zaproponowali, że zadzwonią do Burberry Paris i odkupią, ale tych nowych nie chcę (a starych już nie mają, wiem, bo pytałem). Poza tym spora różnica w kolorze byłaby gwarantowana. Sam zdziwiłem się, jak słowo pisane podziałało na zmianę ich nastawienia. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
najbardziej uniwersalny i klasyczny jest szary. Niemal równie uniwersalny, ale znacznie mniej klasyczny, jest granatowy. Ja bym kolor dobierał w pierwszym rzędzie biorąc pod uwagę kolor oczu, włosów i karnację, a dopiero potem resztę stroju. W tej chwili mam, wstyd się przyznać, prawie wyłącznie kapelusze brązowe. Zakup szarego odkładam na później, bo chciałbym, żeby to było coś z najwyższej półki, albo na moje osobiste zamówienie, a do takiego zakupu trzeba mieć sporą wiedzę. -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
swordfishtrombone odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
Powinieneś być zadowolony. Zmieniając temat, mam ostatnio wizję na stuningowanie jednego z moich kapeluszy na wersję dandy: z niesymetrycznie uformowaną koroną (jeden oczodół większy od drugiego, tak, żeby przy noszeniu przechylonego kapelusza linia między oczodołami była wciąż przedłużeniem linii nosa) i kontrastową wstążką (beż na brązie). Co myślicie? Fajna zabawa te kapelusze .
