-
Postów
2 193 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
20
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Ernestson
-
Spotkania forumowiczów BwB Trójmiasto i okolice
Ernestson odpowiedział(a) na lupin temat w Spotkania regionalne BwB
O, nie zauważyłem. Postaram się przyjechać. Jak w Eliksirze to dobrze byłoby bez samochodu bo jak ostatnio zamówiłem jeden z autorskich napojów bezalkoholowych to smakowało jakby to robili z przejechanego kota- 258 odpowiedzi
-
- spotkania
- trójmiasto
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@maciato @TomiW01 @Wodzu @blueloafers @Whitesnake @Haz dziękuję za słowa uznania. Szczególnie cieszą mnie uwagi o spójności stylu bo to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy w krawiectwie. O ile dopasowanie czy dokładność wykonania są oczywiście ważne to są to jednak technikalia i sprawy do wyuczenia. Kwestie stylu są trudniejsze do uchwycenia a według mnie to właśnie one decydują o tym czy się ubrania z danej pracowni zapamiętuje na długo czy zapomina po 5 min.
-
@Haz chyba pisał o tym gdzieś w komentarzach na blogu i z tego co pamiętam woli właśnie takie ramiona mimo świadomości, że taki krój nie przybliża go do kanonu. Każdy w ubraniach na miarę szuka czegoś innego, jedni chcą polepszyć swoją sylwetkę inni czują się z nią na tyle dobrze, że nic nie chcą zmieniać i wybierają np. maksymalną wygodę.
-
Odpruć rękaw i skorygować (trochę obniżyć) ramię albo wypchać jakimś wkładem. W tym wypadku lepiej obniżyć ramię.
-
Materiał wisi trochę w powietrzu (szczególnie prawe ramię) zamiast układać się na ramionach @Tanatos70 i stąd problemy. Z samą szerokością ramion jest wszystko w porządku. Tak włączając się do wczorajszej dyskusji to uważam, że tutaj wszystko poszło jak trzeba. Poszerzane ramiona zawsze będą się tak zachowywać, niezależnie od tego czy są przy okazji podniesione czy nie. A sam pomysł z ich poszerzaniem to już kwestia stylu. Sam jako posiadacz beznadziejnie wąskich ramion, rozumiem potrzebę i dla siebie stosuję podobne myki. @Zajac Poziomka, nie każdy ma Twoje ramiona
-
Raczej nie bo na zdjęciu tego drape w ogóle nie ma. Są tylko szersze niż się ostatnio widuje ramiona ale nie ma nadmiaru materiału w klatce.
-
Jasne, że dasz. Trzeba tylko pamiętać o tym żeby zrobić pod guzikiem mały słupek. Na youtube jest trochę filmików, które pokazują jak to zrobić. Edit: Teraz zauważyłem, że trochę wyżej na tej stronie są instrukcje jak to zrobić.
-
Klapy na zdjęciu wyglądają ładnie. To bezpieczna szerokość. Jak już potrzebujesz mierzyć to prostopadle do wywinięcia. Ale upieram się i tak zawsze rozmawiam z klientami, żeby darować sobie rozważania z miarką i zaufać intuicji. Chyba u każdego krawca można ustalić szerokość klap na pierwszej (a u niektórych jeszcze na drugiej) przymiarce. Sposób jest następujący: 1. Patrzysz w lustro 2. Decydujesz czy chcesz zwęzić/poszerzyć lub zostawić szerokość proponowaną przez krawca. Miarkami psujesz sobie przyjemność współtworzenia
-
Jednorzędowa. Będzie łatwiejsza do noszenia. Bez znaczenia. Nie ma sensu rozpatrywać szerokości klap w oderwaniu od stylu całej marynarki. Spasowana. Karo to duża ekstrawagancja. Z tłem, nie kratką. Wpuszczana.
-
Ale minusów chyba nigdy nie mieliśmy. Zmieniło się coś więcej niż ikonki bo mamy dwie możliwe reakcje. Sam jeszcze nie wiem czy raczej strzałkować czy serduszkować.
-
Najlepsza marynarka do prezentowania poszetek
-
Ten model, nie oglądałem innych. Szwy które powinny być równoległe do krawędzi albo do innych szwów, biegną trochę wężykiem. Źle to wygląda.
-
Nie miałem do czynienia ale nie podoba mi się bardzo koślawe szycie.
-
Zacząłbym od ustalenia o jaki dokładnie wymiar chodzi bo łatwo tu o nieporozumienie. Można mierzyć różnicę między całkowitą długością spodni a wewnętrzną długością nogawki, długość szwu od połączenia przedniej i tylnej części nogawki do końca rozporka albo samą długość rozporka.
-
Witamy Ekscelencjo
-
[WARSZAWA], Rynek made-to-measure (MTM)
Ernestson odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
Takie są Twoje doświadczenia? Pytam bo wydawało mi się, że MTMy są bardzo różne, od szycia RTW z dopasowaną do klienta długością rękawów do takich gdzie uwzględniają garbienie się, brzuch, opadające czy asymatryczne ramiona itp. Ale to raczej intuicja, nie widziałem nigdy w jakim zakresie manipuluje się szablonami w MTM. -
Z boku marynarki masz dwie owalne dziury o określonych wymiarach. Jak chciałbyś je zmniejszyć żeby sięgały wyżej? Jedyny sposób to podniesienie całej marynarki czyli odprucie rękawów, wyprucie kołnierza, przeniesienie niżej szwu ramieniowego, wszycie (skróconego) kołnierza i wszycie rękawów (o odpowiednio przyciętej główce). Oczywiście marynarka zrobi się odpowiednio krótsza. Osiedlowa krawcowa nie da rady.
-
opacznie
-
Te już tak ładnie nie wyglądają Koniec lat 70 najładniejszy.
-
Dobrze widzę (na zdjęciach z poprzedniej przymiarki), że marynarka jest bez podszewki?
-
[Toruń] Leonard Panecki ul. Świętopełka
Ernestson odpowiedział(a) na Manolete temat w Przewodnik miejski
Jak ja się na czymś dobrze nie znam to jestem bardziej powściągliwy w publicznym recenzowaniu czyjejś pracy. Proste. -
[Toruń] Leonard Panecki ul. Świętopełka
Ernestson odpowiedział(a) na Manolete temat w Przewodnik miejski
Przejrzałem zdjęcia (sporo). Moim zdaniem typowe średniaki. Jeżeli cena jest niezła a nie oczekuje się produktu z najwyższej półki to można próbować. Oczywiście nie jest to poziom Zaremby, Turbasy, Kamińskiego czy Krupy i Rzeszutki i zastosowane są budżetowe techniki ale nie ma tragedii. IMO porównywalne do wspomnianego toruńskiego Derred (Karol Włodarski) czy (z 3miasta) Wiśniewskiego, Stenki czy Dziekońskiego. Interesujące, na żadnym ze zdjęć nie znalazłem ręcznie obszytych dziurek. Wszystkie, które widziałem były obszyte maszynowo. Perełka - tu ktoś nieźle przydandysił : -
Mnie się ta jasnobrązowa bardziej podoba jako marynarka każualowa. Ale to już tylko kwestia upodobań, w tej szarej, którą masz nie ma nic niepoprawnego.
-
Kup nowy komputer
-
Piękny! @poszetka.com poprawcie link bo przenosi do zdjęcia a nie produktu w sklepie.
