Skocz do zawartości

proceleusmatyk

Użytkownik
  • Postów

    2 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Treść opublikowana przez proceleusmatyk

  1. proceleusmatyk

    Płaszcz

  2. Kolejna brustasza z patką (nakładane kieszenie też z patkami).
  3. Powyżej 100 GBP darmowa przesyłka. PS Stało się coś przedziwnego - przeglądałem blezery na AR i po kilku minutach cena wzrosła z 99 GBP do 135 GBP Caveat emptor? http://www.economist.com/node/21557755
  4. Mój ulubiony kardiolog w różowo-białym dwurzędowym ganiturze seersucker. Via Dandy Portraits.
  5. 61. http://workingclassdandy.tumblr.com - trochę zdjęć z dawnych czasów oraz współczesnej tęsknoty za nimi. 62. http://mattdeckardapparel.tumblr.com - głównie zdjęcia kapeluszy oraz ulicy/pubów z dawnych czasów; przemycają swoją markę, ale nie razi to bardzo.
  6. Zgadza sie, MH, styczeń 2012. Nie wiedziałem, gdzie to umieścić - może wątek "Smoking"? W sumie mają rację - połączenie marynarka smokingowa + dżinsy dają ogromny dystans do siebie
  7. Uchachałem się - ktoś zgadnie tytuł gazety? Dodam, że to artykuł o smokingu (ucięło górę strony).
  8. Są jeszcze elevenses i całe zatrzęsienie teas, które bynajmniej nie są herbatą. Różne narody i kultury jadają co innego i o innych porach, nie dziwota więc, że nazywają posiłki inaczej. Dlatego dinner tłumaczy się różnie w zależności od kontekstu, np. romantic dinner to najczęściej "romantyczna kolacja", a nie "romantyczny obiad". Lunch w języku polskim rozgościł się wraz z nadejściem kultury korporacyjnej, co w sumie nie dziwi. http://www.ukstudentlife.com/Britain/Food/Meals.htm http://www.bbc.co.uk/worldservice/learn ... age2.shtml Wikipedia pod hasłami typu "dinner" również pomaga naświetlić sprawę.
  9. Ja nie w temacie - ktoś mnie oświeci?
  10. Dokładnie, ten w czerwonym to Byczek Fernando
  11. Dzień tygodnia po japońsku?
  12. Ooooooooooo, dzięki Czyli w moich RTW mam dziurki zbyt głęboko i w bespoke będę zamawiał "bliżej wyścia".
  13. Chyba chodzi o tego Dyplomatę - http://dyplomata.pl/pl-sprzedaz.php#muchy
  14. Marynarka ma ładny wzór, krawat jest najsłabszym punktem zestawu również z powodu szerokości względem klap marynarki, jeśli rozpatrujemy go w kategoriach klasycznej elegancji.
  15. Super, podziękowania dla Saphira i kapituły konkursu! PS Saphir, uważaj - za child labour można pójść siedzieć
  16. Może syn mu zaserwował ekstremalne doznania i coś ciągnie w dół te portki Przeczytałem te słowa przed obejrzeniem zdjęcia i ździebko się przeraziłem...
  17. Dandysi noszą monki
  18. Człowieku, za taką cenę bierz, nie pytaj - taniej takiej jakości raczej nie dostaniesz nawet z wysyłką, innej opcji nie ma.
  19. Mam na myśli 3-częściowe zestawy. Może jego trzeba spytać, jak się nie poci latem pod tyloma warstwami
  20. Czy lato, czy zima - te same składniki do surówki
  21. Sądzę, że niezależnie od intencji stron oblanie na egzaminie przez komisję i oblanie na egzaminie komisji (w którykolwiek ze sposobów, jaki podsuwa mi wyobraźnia) pozostaje w ścisłym związku przyczynowo-skutkowym i działa w obie strony równie skutecznie.
  22. Czepię się francuskich mankietów: 1. Ile mm mają Wasze najlepiej pasujące koszule od wystającego końca mankietu do dziurki na spinki i kiedy faktycznie widać spinkę spod mankietu marynarki? 2. Jak powinny układać się mankiety, gdy swobodnie kładziecie ręce na biurku/ klawiaturze? Oczywiście mówimy o koszuli pod marynarką. W moich RTW denerwuje mnie to, że zawijają się do wewnątrz i uderzam pionowo rogiem spiętych mankietów. Myślę, że powinny wywijać się na zewnątrz i uderzać o blat spinkami. Mam rację? Może to jakaś moja wada/cecha anatomiczna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.