Skocz do zawartości

B.B.

Użytkownik
  • Postów

    735
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez B.B.

  1. A jaką suknię będzie miała panna młoda, może szarą/granatową, bo inaczej będzie się trochę to wszystko zlewać
  2. Znam człowieka który do czytania zakłada jedną parę okularów korekcyjnych na drugą, bo inaczej słabo widzi, może to podobny przypadek. Ale mimo wszystko koleś z przykładu nr 2 Velahrna niszczy wszystko, o mało nie spadłem z krzesła jak go zobaczyłem, wygląda jakby ubrania zakosił młodszemu bratu w wieku późnej szkoły podstawowej.
  3. Myślę że pan Granville będzie wielokrotnie zmuszony zwracać na to uwagę jeżeli będzie chciał żeby wszyscy przestrzegali jego kaprysu, wszak nie każdy śledzi wszystkie dyskusje, nie każdy pamięta dokładnie co kto pisał itd, a zasada przyjęta na forach internetowych jest jaka jest.
  4. Gdzieś kojarzę że kiedyś w Japonii z powodu fali upałów pozwolili w biurach nie nosić marynarek i krawatów
  5. Ale tak poważniej, to biały kolor jest zarezerwowany w naszej tradycji dla panny młodej, no chyba że bierzesz ślub z Eltonem Johnem i jesteś "panną młodą".
  6. B.B.

    Dżinsy

    Mam od 4 lat zwykłe Levisy 751 i mimo dość intensywnego, a czasem wręcz "ekstremalnego" używania (koncerty rockowe/metalowe) dalej wyglądają dobrze, trzymają kolor i moim zdaniem spełniają twoje warunki.
  7. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    No i dlatego mamy mniej więcej jednego dobrego rajdowca na 10 lat, a Boufier tylko przyjechał i zaczął wszystkich prać mimo że tamci jeździli po tych OS-ach od 10 lat... Wiadomo nie nasza wina że trudno jest ułożyć takie rajdy, ale później nie ma co się dziwić że jak się do tego doda leśne dziadki z PZMotu to bida, nędza i bryndza w polskich rajdach. Bida nie ze względu na brak talentów, nie ze względu na trasy, a imho tylko przez "leśnych dziadków". Nie od dzisiaj beton robi co chce, stawia bariery finansowe, regulaminy dla bogatych, walka z zawodnikiem (vide wydechy na tegorocznym elmocie!!, przepraszam krause - świdnickim). Zobacz jak wyglądają w tym roku Mistrzostwa Wielkiej Brytanii - liczą się tylko ośki. Swift w aktualnej specyfikacji kosztuje poniżej 100k zł! Grosze w porównaniu do tego co dzieje się nawet w pucharze pzm. W Skandynawii w mistrzostwach krajowych jeżdżą stare volviaki, escorty pamiętające vatanena itp, nikt nie wymaga kombinezonu w najnowszej homologacji... Bo w GB zakazali używania samochodów z napędem na 4 koła i fakt że działa to skutecznie. A najlepsze są rajdy w Niemczech, frekwencja ogromna, a większość to samochody historyczne, od Trabanta do Lancii Stratos, a dla takich samochodów koszty startu są minimalne, wpisowe symboliczne itd, jak jest 100 historycznych rajdówek to jest rywalizacja, ludzie się cieszą, bo lubią takie auta i same plusy, a u nas nie ma tylu samochodów w typowym rajdzie RSMP co w Niemczech historyków. Co nie zmienia faktu że trasy na których goście na N-kowych Civicach z RPP osiągają średnią prędkość 120km/h są chore, niebezpieczne i bez sensu, przecież to są ludzie bez doświadczenia, to że uzbierał budżet na Hondę nie świadczy jeszcze o umiejętnościach, ale nikt się tym nie przejmuje.
  8. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    No i dlatego mamy mniej więcej jednego dobrego rajdowca na 10 lat, a Boufier tylko przyjechał i zaczął wszystkich prać mimo że tamci jeździli po tych OS-ach od 10 lat... Wiadomo nie nasza wina że trudno jest ułożyć takie rajdy, ale później nie ma co się dziwić że jak się do tego doda leśne dziadki z PZMotu to bida, nędza i bryndza w polskich rajdach.
  9. B.B.

    Renowacja i naprawa obuwia

    Chyba chodziło bardziej o możliwości techniczne wykonania takiej naprawy, a nie "nie mam czasu, zarobiony jestem".
  10. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    "Rajdy 1000 prostych" to trochę nie rajdy
  11. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    Trudno o źródło dokładne, ale przykład, 350-400 konna B grupa Lancia 037: http://www.lanciarally037.com/e-corsadati.htm (w ramce "speed ratio") W rajdach nie są potrzebne wysokie prędkości maksymalne, średnia prędkość przejazdu typowego odcinka specjalnego to około 60km/h, na rajdach typu Rajd Polski czy Finlandii (bardzo szybkie rajdy szutrowe), około 90km/h (oczywiście mowa o samochodach topowych), bardziej liczy się przyspieszenie i trakcja, dlatego przełożenia są dość krótkie. Trudno o dane dotyczące prędkości maksymalnych samochodów rajdowych, bo w przypadku topowych pojazdów są one różne na każdy rajd, ale 200km/h to prędkość raczej nieosiągalna na odcinku specjalnym, więc po co komu możliwość jej osiągnięcia? Rajdy to nie wyścigi, w wyścigach prędkość maksymalna jest ważniejsza, ale nawet bolidy F1 osiągają prędkość około 300km/h, podczas gdy "seryjne" super-auta jeżdżą szybciej a i moc by na to pozwoliła. Specjalnie dla ciebie dokopałem się do starych magazynów WRC i przykłady: Rallycrosowy Ford Focus (WRC mniej więcej)-525KM- prędkość maks 195km/h
  12. Rewolwer koniecznie w zestawie.
  13. W sensie że trzeba być murzynem czy albinosem?
  14. http://www.youtube.com/watch?v=9EfdiKz-z8U
  15. Fakt, pewnie każdy czytał, ale Monte Christo jest książką pod względem opisów wspaniała, faktycznie rzadko co tak działa na wyobraźnię jak opisy zamieszczone w tej książce. Z takich książek co każdy zna, ja bardzo lubię Conrada ("Jądro ciemności" i "Lorda Jima"), Camusa ("Obcy" i "Dżuma") i Sienkiewiczowski "Potop", który jest fantastyczną powieścią sensacyjną, najlepszą częścią Trylogii i pokazuje że kilkutomowa powieść historyczna nie musi być nadętym nudziarstwem jak "Krzyżacy" tego samego autora.
  16. Ja bym popróbował innej substancji o popularnym trzyliterowym skrócie, popularnej wśród różnych grup społecznych w latach 60 i 70, kojarzonej z ruchem hipisowskim i popularnie zwanej kwasem, wtedy krawat z jakimś wyraźnym deseniem może dopiero wydać się fantastyczny, a jakie węzły mogłyby powstać, wszak substancja ta powoduje nadaktywnosć komórek mózgowych
  17. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    W muzeum o którym wspominałem stoi pancerny Cadillac V8, zamówiony dla Piłsudskiego w roku 1934, te "barokowe" samochody robią faktycznie niesamowite wrażenie. xkoziol- No dobra, ja też gadając o Goodwood sobie tylko snułem marzenia,
  18. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    Nie to miałem na myśli, chętnie bym zobaczył taki zestaw również w dobrym A grupowym, a najlepiej poJaroszewiczowym stratopolonezie. W rajdach, bardzo rzadko stosuje/stosowało się przełożenia pozwalające na przekroczenie 200km/h (nawet w A8, WRC, czy grupie , poza tym są to auta dość mocno modyfikowane, w tym przypadku Bentley był bliski serii, więc chyba chodzi o to żeby jechać seryjnym autem, fakt że można było wziąć np Lamborghini Diablo z ostatniej serii z napędem na 4 koła, albo nawet jakieś Audi, ale to nieważne. A Stratopolonez może pracować tylko kilka minut, bo po wykonanym kilka lat temu "remoncie" silnika puchną mu tłoki pod wpływem tempertury i największą prędkość jaką osiągnął była prędkość w momencie gdy muzeum motoryzacji wywalano z Norblina i jechał na lawecie, po za tym tyle co przepychany przy zmianach w ekspozycji. Ten samochód robi niesamowite wrażenie i mógłby być naszą dumą narodową, mogli byśmy (my- Polacy) np wpakować w ten samochód Hołowczyca i pojechać z nim na Festival of Speed w Goodwood, ale żeby móc to zrobić potrzeba kasy, a tej muzeum techniki nie ma, bo jest rządzone przez leśnych dziadków z NOT-u i mało brakuje żeby to wszystko upadło, a eksponaty nie poszły "gdzieś", niestety, tak to jest u nas w kraju gdzie wszystkim rządzi postkomuna. Informacje są na tyle z pierwszej ręki że obecnie mam praktyki studenckie w muzeum motoryzacji na Filtrowej w Warszawie. Co do mustangów to lubię jeden model: Mach II, bo film Gone in 60 Second z 1974 był fantastyczny, a twórców rimejku trzeba by zastrzelić Po za tym rozbrajające swoją brzydotą mustangi z drugiej połowy lat 70 i całych lat 80:
  19. B.B.

    Rowery i masy krytyczne

    Klasyczny rower z fabryki Kamińskiego (tutaj w wersji wojskowej, przed drugą wojną światową w każdej armii były oddziały rowerowe), ciekawostką są popularne w międzywojniu drewniane obręcze kół, które lepiej widać tutaj: Podobny rower mam zabezpieczony w piwnicy, jednak jest troszkę zdekompletowany, a po części musiałbym się wybrać... do Francji, gdzie podobno nie ma problemów z częściami do tych rowerów, ponieważ w dwudziestoleciu te rowery były tam eksportowane, a w Polsce Armia Radziecka brała wszystko co mogła i jest o nie trudno.
  20. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    No Polonezem nie podskoczysz, moc jest potrzebna, fakt że mogło to być coś innego, ale Finowie wybrali akurat ten pojazd, pewnie nie za darmo to zrobili.
  21. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    Przypomniało mi się do czego może służyć taki Bentley http://www.mat.fi/n_index.php?nav=galle ... ack=videos Bo napęd Quattro i potężny motor mu na to pozwalają A żeby jeszcze nie było, to tak się wg najwyższych standardów odbudowuje samochody: http://www.mat.fi/n_index.php?nav=galle ... del-a&g=13 Polecam też inne projekty tej firmy, szczególnie odbudowę historycznych samochodów rajdowych. Raczej nie. Trafiłem na nie w onetowym zestawieniu: Kombi, które nie powinny powstać Ludzie na Onecie to jednak idioci, naprawdę, pomijając fakt że ten Aston jest ładniejszy od każdego plastikowego klona jaki powstaje obecnie, to ktoś kto to pisał za dużo naoglądał się Top Gear i chciał być równie błyskotliwy, tylko mu nie bardzo wyszło.
  22. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    A zobacz jak wygląda Bentley z 1952 roku i pokaż mi co on ma wspólnego z tym plastikiem z silnikiem od Audi? Twierdzisz że oba te auta mają coś wspólnego oprócz nazwy? Nie przesadzajmy, teraz jest moda na stylizację "retro" ale to nie czyni z "matowego" Bentleya klasyka. Przyznaję że z grafikiem się pomyliłem.
  23. B.B.

    Klasyczne auto moich marzen

    Ani to klasyczne, ani ciekawe, ani ładne, ani (chyba) nawet prawdziwe, bo wydaje mi się że to robota "grafika" komputerowego. A co by nie było, jakaś ciekawostka: Wyścigowa wariacja na temat 911 Turbo, czyli 935, fantastyczny samochód. No i jeden z najlepszych super-samochodów w historii, mimo już 25 lat, ten samochód ma wszystkie nowinki techniczne stosowane i dziś, jeden z najlepszych systemów napędu na 4 koła jaki powstał do samochodów sportowych, luksusowe GT wywodzące się z B grupowych rajdowych potworów (Porsche nie startowało, bo B Grupę zlikwidowano, ale plan był taki żeby startować). Mówi się że Niemcy są "siermiężni", ale przy tym Porsche wszelkie włoskie wydumki są po prostu ładnym klockiem z mocnym silnikiem, to też ma swój urok, ale trzeba przyznać wyższość Niemców, bo Porsche może się nie podobać, ale to jedyny super-samochód którym można przejechać ze Stutgartu do Madrytu i nie nabawić się głuchoty, odleżyn na tyłku i bólu wszystkich mięśni ps: Oczywiście opieram się na relacjach dziennikarzy z prasy fachowej, sam nie miałem przyjemności takimi samochodami jeździć.
  24. B.B.

    Muzyka dla naszych uszu

    Utwór inspirowany Warszawą drugiej połowy lat 70' i polską muzyką ludową, Bowie był w stolicy tylko chwilę, ale powstał jeden z bardziej charakterystycznych utworów krążka "Low", oraz tak zwanej "Trylogii berlińskiej" (płyty Heroes, Low, Lodger). ps: Jeszcze jeden utwór z trylogii, tym razem dużo bardziej piosenkowa i z "Heroes": http://www.youtube.com/watch?v=RmqcMwD9NSo
  25. Może ma przyciągać wzrok niewiast...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.