-
Postów
4 167 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
296
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Velahrn
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Velahrn odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Tu mi zabiłeś ćwieka. Aż sobie przejrzałem swoje metki, i jest tak: Kiedyś więc nie mieli tego zalecenia o nie prasowaniu (na starszej metce jest "Iron"), a to ten sam próbnik. Ja prasuje wszystkie koszule, w niższej temperaturze niż bawełnę, i nadal zamierzał tak robić. -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Velahrn odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Akurat nosze MTM, link --> https://propercloth.com/merino-shirts#products -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
Velahrn odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Ja koszule wełniane 100 % piore w pralce. Obecniecda siectak ovrobic wełnę, ze nadaje sie do prania wodnego. -
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
Co do Poszetki - uważam, że tak. Natomiast nie mam od nich zbyt dużo rzeczy - o czym już pisałem - z tego powodu, że myślimy zbyt podobnie! Czyli np. wpadam na pomysł, żeby kupić OG-107, kupuje i za 2 miesiące widzę takie spodnie w ofercie poszetki. DOKŁADNIE tak samo miałem z płaszczem balmacaan - uszyłem sobie u Błońskiego i po tym, jak go odebrałem, Poszetka wprowadziła do oferty bardzo podobny (nawet kolor był bardzo zbliżony). Stan spodni faktycznie jest opisywano jako 33, ale na zdjęciach wydają się leżeć wyżej. Może to inna metoda pomiaru niż u Chińczyków z Aliexpress? Natomiast mogą mi się podobać też produkty, które mają pewne odchylenia od, nazwijmy to, moich prywatnych, wygórowanych wymagań ;). -
Ciekawostka. Pier@@#% FedEx kolejny raz nęka mnie i grozi windykacją za "nieopłaconą przesyłkę", którą oczywiście opłaciłem już dwa miesiące temu. Pismo jest pełne błędów i uznałbym je za próbę wyłudzenia, ale przyszło pocztą, no i kod QR do płatności jest prawdziwy. \
-
Jeszcze o chińskich samochodach: https://www.money.pl/gospodarka/latami-po-prostu-przeplacalismy-oto-dlatego-chinczycy-szturmem-zdobywaja-polski-rynek-7194144680954784a.html "Podobne zadanie stoi przed producentami samochodów, bo – powiedzmy to sobie wprost – ceny samochodów są dziś za wysokie. I dziś, gdy porównujemy ofertę chińskich samochodów i tych europejskich, wychodzi na to, że latami po prostu przepłacaliśmy. Bez wątpienia producenci obecni już wcześniej na polskim rynku muszą zweryfikować swoje cenniki." Taka prawda.
-
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
Fatigue pants stały się bardzo popularne w tej bańce. Jeśli przeglądasz sobie kanały workwear/heritage na youtubie czy instagramie, to zauważysz ich wrastającą popularność. Np. bardzo fajny film od Stridewise. Nasza polska Poszetka też poszła za ciosem, wydała bardzo udany model: https://www.poszetka.com/9070-Zielone-spodnie-POSZ107.html Spodnie z Twojego linka bardzo fajne, zastanowię się nad nimi. -
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
Nie sprawdzałem wymiarów IH 634, rzuciłem tylko okiem na ten model na ich stronie - nie jest to kopia 1:1, a raczej inspiracja. Chińskie marki bardzo często podają model, na którym się wzorują, czasem nawet wrzucają zdjęcia porównawcze. W umyśle Chińczyka skopiowanie kurtki z okresu wojny w Wietnamie i skopiowanie kurtki Levisa to dokładnie to samo. 34 to też spoko stan, od tej wysokości da się sensownie nosisz szelki IMHO. Co do firm, ja w zasadzie nosze teraz tylko marki chińskie, da się wyhaczyć modele Bronsona albo Red Tornado o takim stanie, choć jest to wyjątek, a nie reguła. Mówię tu ogólnie o spodniach, nie tylko o dżinsach Na przykład podobno modne w naszej bańce w tym sezonie spodnie OG-107 mają taki stan: https://bronsonshop.com/products/non-stock-og-107-fatigue-utility-pants-baker-pants Mam ten model i to są naprawdę fajne i wygodne casualowe spodnie, jestem wielkim fanem tych nakładanych kieszeni i pasa z bocznymi regulatorami. Co prawda są bardziej na lato (11 oz) niż na zimę, ale jeszcze z miesiąc można ponosić. Co do bazy danych - nie ma takiej, przynajmniej po angielsku. Żadnego instagrama, strony gdzie się chwalą, co zrobili - nic. W ogóle Aliexpress to szaleństwo. Nie znam żadnej innej metody niż wpisywanie fraz kluczowych i przeszukiwanie wyników "na oko". Tak wychwytuje nowości. Jak zauważę coś ciekawego, to wrzucam to tutaj, żeby podzielić się z innymi. -
Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.
Velahrn odpowiedział(a) na Żorż Ponimirski temat w Męska elegancja
-
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
36 cm wysokości przodem Wziąłbym je bez wahania, gdyby miały wyższy stan. Prawdziwe guziki z miedzi, wzmocnienia za pomocą skórzanych naszywek (jak w dżinsach Greenbauma z 1874), no i ten denim farbowany roślinnie - super. -
Red Tornado, albo - czy najlepsze dżinsy kupimy na Aliexpress?
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Testy i recenzje produktów
Taka ciekawostka. W świecie denim-headów zaczęły pojawiać się dżinsy typu kakishibu / persimmon-dyed. Jest to metoda stosowana od wieków w Japonii, polegająca na barwieniu tkaniny sfermentowanym sokiem hurmy wschodniej. Uzyskuje się ciekawy kolor beżowy, a takie ubrania, w przeciwieństwie do zwykłego denimu barwionego indygo, ciemniejszą wraz z wiekiem i ekspozycją na światło. Nasi chińscy przyjaciele wypuścili, w swojej linii Noir (to taka premium seria Red Tornado), spodnie barwione właśnie w taki sposób. Wiele sklepów na Ali sprzedaje RT, oto przykładowy: link Wygląda to tak: Krój bazuje na modelu Iron Heart 634. Jestem bardzo ciekawy, jak te spodnie będą się starzec, ale dla mnie mają zbyt niski stan, może jednak ktoś z forumowiczy się zdecyduje. -
Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.
Velahrn odpowiedział(a) na Żorż Ponimirski temat w Męska elegancja
To kurtka slim fit, czyli skrojona blisko ciała. Ma dobrze wyglądać, a nie być wygodna. Z myślą o wygodzie projektowano inne modele np. Beaufort - te są super wygodne, ale wyglądają, wg niektórych, gorzej. -
OK,m znalazłem fakturę i stoi tam: Nota Nr DBG1172857/N Przedmiot obciążenia Kwota Należności celne wg dokumentu zgłoszenia celnego nr 23PLCENZORED 85,00 Należności podatkowe VAT wg dokumentu zgłoszenia celnego nr 23PLCENZORED 509,00 Opłata skarbowa 0,00 Razem kwota noty księgowej 594,00 Należności wg faktury nr DBG1172857 0,00 Razem (FV + nota) 594,00 Czyli przynajmniej Aero Leathers nie, nie poradzili sobie z przedstawieniem "proof of origin".
-
Cło to z reguły grosze, problemem jest VAT (a właściwie to jest problemem, gdy kupujesz za cenę brutto w UK i każą i płacić drugi raz VAT w Polsce). Zobaczę w domu, jak to ogarniają brytyjskie firmy na przykładzie Aero Leathers, mam gdzieś fakturę z opłatami od DHLu, czy jest tam też cło.
-
Niestety jest to możliwe. Berwick robi często exclusive'y, nawet dla naszych Klasycznych Butów tak robi.
-
Na BestSecret https://www.bestsecret.com duża dostawa swetrów Johnstons of Elgin. Jakość - obłędna.
-
Trafiłem na ciekawy sklep: https://festovniveci.cz/product-category/boty Specjalizują się w malo znanych markach obuwniczych, głównie austrackich, i mają (podobno) sporo exclusive'ów. Tj. np. Steinkogler robi pewne modele tylko dla nich. Strona niestety jest cała tylko po czesku, ale można przetłumaczyć translatorem, lub czytać tak jak jest Wszystkie buty są szyte, nie klejone, i mają np. model z prawdziwym szyciem norweskim w jego oryginalnym zastosowaniu (tj. żeby zapewnić wodoodporność, a nie żeby fajnie wyglądało na jakimś anty-anatomicznym kopycie, co uwielbiają Włosi). https://festovniveci.cz/produkt/steinkogler-holzer-festovni
-
Chciałem pokazać historyczny kontekst. Zas spodnie, o której pytał autor posta, są tutaj jak widać, szlufki i cinch back trzymają co innego ;).
-
Akurat cinch back, w okresie kiedy był stosowany (czyli mniej więcej do lat 40) współistniał ze szlufkami. Tu masz reprodukcję Levi's z linii LVC, modelu z 1937 r. Zresztą jeśli zastanowimy się, jaką pełnił funkcję, wydaje się to rozsądne. Cinch back zbiera w spodniach nadmiar materiału z wysokości ud. Pasek umożliwia zaś regulację w pasie. Co do jednoczesnej obecności paska i guzików na szelki, to dyskusja stara jak te forum. Ja osobiście nie spotkałem się z żadnym producentem, który by robił dżinsy TYLKO na szelki, choć zapewne tacy istnieją. Po prostu jest to rozwiązanie mało popularne, a sprzedawca chce zainteresować produktem więcej osób niż ową niszę zwolenników szelek (do której sam się zaliczam).
-
Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Tak sobie ostatnio przeglądam Skolyx, i mają oni wiele ciekawych modlei Yanko. Np. Takie https://www.skolyx.com/p/yanko-nst-boot-brown-suede https://www.skolyx.com/p/yanko-moc-toe-boot-brown-suede https://www.skolyx.com/p/yanko-stitchdown-apron-derby-medium-brown-suede Czy planujecie je może wprowadzić do swojej oferty, czy to exclusive dla Skolyxa?- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Przechowywanie garderoby - dyskusje i porady
Velahrn odpowiedział(a) na proceleusmatyk temat w Męska elegancja
Gdzieś mi mignęło, że cedrowe wieszaki mogą źle wpływać na wełnę ze względu na kwaśny odczyn pH samego drewna - ktoś spotkał się z taką informacją? -
Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady
Velahrn odpowiedział(a) na jachobs temat w Męska elegancja
Wspomniałeś o mnie, i teraz sobie przeglądam tego Thomasa Farthinga, i tak wiele rzeczy mi się podoba, nie wiem co robić :(. -
Rayon to przecież, jeśli się nie mylę, jedna z nazw wiskozy. Mam taką podszewkę w dwóch garniturach i jest spoko. Od Bronsona mam mase rzeczy, ale akurat tego nie. Myślę, że za 140 zł możesz zaryzykować i wypróbować tę koszulę ;).
-
Ale koszule hawajskie, w latach '40 i '50 (czyli w okresie ich największej popularności), były wykonywane właśnie z rayonu, a nie jedwabiu. Uważano je za luksusowe i piękne. Rayon nie jest materiałem syntetycznym, bo uzyskuje się go z celulozy. Czyli rayon jest w 100 % koszerny.
-
Jak nie jesteś pewien, czy to rzecz dla Ciebie, to kup na poczatek coś budżetowego np. https://www.olderbest.com/collections/aloha-shirts
