Skocz do zawartości

kanapa

Użytkownik
  • Postów

    292
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Treść opublikowana przez kanapa

  1. Ostrzegam przed Titanflex Eschenbacha tak na wszelki wypadek. Dwa lata i również pękają na pół. Niby tytan[emoji3062]
  2. kanapa

    Producenci butów: Vass

    Podobno do świąt (do 19.12.2023) wysyłka wszystkich magazynowych butów jest za darmo.
  3. Spot się odbył? Uczestników było w sumie pięciu - coś tam wypito, coś zjedzono i dyskutowano na wszystkie możliwe tematy. Lokal jak najbardziej trafiony, może tylko przed następnym spotkaniem (luty?) warto ustalić wcześniejszą godzinę lub urządzić jako beforek wycieczkę po paru sklepach w najbliższej okolicy?
  4. Przeglądając stronę Olgi natknąłem się na opcję zakupu dodatkowego zestawu kołnierzyka / mankietów za bodaj 10 euro. Jak dla dla mnie jest to po konieczności zutylizowania kilku koszul szytych na miarę nieodparty argument przemawiający za Olgą.
  5. kanapa

    Buty zimowe

    Vibram commando plus / raised heels to chyba odpowiednik Dainte logger sole?
  6. kanapa

    Buty zimowe

    Vibram słabo wygląda ale trzyma na śniegu i lodzie bardzo dobrze. https://vass-shoes.com/shop/budapest-high-boots-p2/?v=04c19fa1e772
  7. Bardzo słuszne uwagi i celne oko szczególnie odnośnie węzła krawata - bardzo dziękuję za zainteresowanie. Musze się przyznać że specjalnie zrobiłem taki węzeł w krawacie niepasującym do koszuli - ot taka drobna złośliwość na prozę życia w mojej profesji i ciekawość czy ktokolwiek z mojego otoczenia biznesowego zwróci na ten szczegół uwagę [emoji6] Moja praca niestety polega na tym że „walczę” po brudnych halach przemysłowych i spodnie oraz koszule mają u mnie żywot do kilku miesięcy. Co robią metalowe wióry na spółkę z chłodziwem maszynowy w przypadku klasycznych butów wolę tutaj publicznie jednak nie ujawniać. Obiecuję jednak poprawę i będę pokazywać zestawy mniej ekstremalne[emoji12]
  8. kanapa

    Buty zimowe

    Postępuje identycznie: - na pierwszy ogień idą „remonty” z odzysku z Hiszpanii. - gdy potrzeba zmiana to wchodzą Norwegery od Vassa na Vibramie. Słabo wyglądają ponieważ potraktowałem je zapobiegawczo środkiem przeciwko soli i przemakaniu. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Balmoral boots na protektorze typu Vibram. Czy macie doświadczenie jak wygląda codzienne użytkowanie tego typu butów w zimie? Druga sprawa to jak sprawują w trakcie prowadzenia auta - to w moim przypadku kluczowa sprawa.
  9. Proszę nie „bić” ponieważ i tak miałem dzisiaj uwagi że za elegancko się ubrałem[emoji24]Zestaw dedykowany do pracy w branży metalowej i jakbym założył marynarkę to chyba by mi nagrania z kamer przemysłowych robili. Brakuje do kompletu jeszcze kurki HH w wersji „work wear”oraz obuwia ochronnego. Kamizelka od Dawida Kuklińskiego, buty Vass Norwegery, skarpetki od Patine.
  10. Zdecydowanie otwarte - godzina 14?. Jak na razie potwierdzenia obecności: - Ernestson - Kanapa
  11. kanapa

    Producenci butów: Vass

    Black Week u Vass - Przeceny około 15-35% https://vass-shoes.com/model/ready-to-wear/?v=9b7d173b068d&wpf_filter_size=415%7C42&wpf_fbv=1&wpf_ebv=1&wpf_filter_last=p%7Cp2
  12. Ma ktoś doświadczenie z taliowaniem koszul? Zrzuciłem kilkanaście kilogramów i większość koszul jest za obszerna. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę krawcowej? Jak pomyślę że mam przerobić koszule z DaVinci czy od Olgi to wolę się upewnić.
  13. Ktoś już zarezerwował stolik na 02.12.2023? I jaka jest godzina spotu?
  14. Ja się zapytuję kto mi niebieskie skarpetki merino wykupił w rozmiarze 42? Jeszcze wczoraj w koszczyku miałem a teraz ZERO na stanie[emoji23]
  15. Jonatan - te ceny za zamki to nie pomyłka? Około 60-70 euro za 1 zameczek? https://mmcolombo.it/products/707s-key-lock-for-trunk-1
  16. Zajrzałem dzisiaj do Hawelke - zacnie tylko że mają otwarte do 21.00. Możemy w razie czego uderzyć do Browaru obok. Propozycja zatem na 28.11.2023 (wtorek), godzina 18.30. Kto chętny - zarezerwować stolik na 4/6/8?
  17. Ostatnio przy okazji zaszedłem do Poszetki. Jak na jakość wyrobów dostępnych od ręki ceny są jak najbardziej akceptowalne. Co niektóre oczywiście [emoji847] Doradztwo, wybór również jak najbardziej profi. Owszem mogę zamówić np. koszule taniej u Olgi ale nie pomacam i nie przymierzę na miejscu. Miler - kupiłem kilka rzeczy przed pandemią i co niektóre były bardzo dobre ale kilka rzeczy nie zagrało. Klasyczne buty w Gdańsku - zakupy zrobione, usługi zamawiane. Jak najbardziej pozytywnie. Szyłem sobie koszule w DaVinci i jakoś z obsługą super. Berg - zdecydowanie wolę się nie wypowiadać. Postawowe kryterium czy wrócę w dane miejsce: Poszetka - TAK. Miler - raczej NIE, głównie ze względu na obsługę. Klasyczne buty - raczej Tak. Emanuel Berg - Nie. Co do cen - nie jesteśmy już „tanim” krajem pod względem kosztów pracy i co gorsza rzemiosło upada ze względu na zamierający u nas rynek na jakościowe wyroby.
  18. To moje kolejne zamówienie u Jonata. Kiedyś zamówiłem standardowy pasek na testy, później był trochę większy projekt. Teraz wskoczyły customowe paski z „japońskiego catalogue”. Ten pleciony był prezentem dla Pani. Odnośnie dziurek [emoji1787] - jestem prawie dwadzieścia kilo na minusie od lata i jakiś efekt jojo muszę zakładać. Proszę nie bić za jakość fotek - lepszejsze są na Insta wytwórcy.
  19. kanapa

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Dzień biurowy więc fotka z windy. Znowu Norwegery od Vass ale wersja brąz. Lekko matowe po potraktowaniu środkiem przeciw przemakaniu na jesień :/
  20. kanapa

    Buty, trochę taniej

    Obserwuję takie ogłoszenie i pytanie jak 8 i 1/2 w tej rozmiarówce C/E będzie się miała do Vass P1/P2. Mam wysokie podbicie i nie mam jak poprzymierzać Aldena[emoji3063] https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/alden-shell-cordovan-blucher-gr-8-5-c-e/2582987477-158-932?utm_source=email&utm_medium=system_email&utm_campaign=email-responsive/followAd/priceChange&utm_content=Button-view Może komuś innemu podpasuje.
  21. Polecasz jakieś modele? Szukam generalnie na zimę cieplejszych i dłuższych. Nie widzę aktualnych kosztów transportu[emoji15]
  22. kanapa

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Czas na Norwegery od Vass w wersji Vibram[emoji6]
  23. Wstępna propozycja wtorek lub środa za trzy tygodnie np. 20 albo 21 listopada. Raczej wystarczy czasu na prasowanie i pastowanie a i środek tygodnia w miarę spokojny. Czas spotkania od około 19 do 22/23. Miejscówka Sopot albo Garnizon Wrzeszcz i czy ma ktoś jakieś sprawdzone po covidzie miejscówki? W miarę blisko do SKM - jakieś wino czy whisky trzeba by uwzględnić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.