Bartek
Użytkownik-
Postów
1 613 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
14
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Bartek
-
Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady
Bartek odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Panowie, w Google grafika po wyszukaniu 'fantazyjka' w 7 zdjęciu pojawia się twarz Boruca, zostańmy zatem przy określeniu 'poszetka'. -
Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki
Bartek odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
To na prawdę nic trudnego, kupimy wejściówki, wynajmiemy busa, przyzwoity hotel (jak tylko ogłoszą termin targów 2012) i pojedziemy po nowe doświadczenia. -
Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki
Bartek odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Zorganizujmy wyjazd w przyszłym roku. -
Jaka jest cena garnituru / od jakiej się zaczyna?
-
Ja pójdę na pewno, wygląda na to, że będę pielgrzymkę z biura prowadził. Na www napisane jest, że oferta 2 w cenie 1 jest ważna do 28.02 - czy coś się zmieniło?
-
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
Bartek odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
Gentleman jest tłumaczona z innego języka, stąd może być rozbieżność. Poza tym tłumacz (jak dobrze pamiętam) poszetkę błednie nazwał butonierką, więc możliwe jest nie tylko inne nazewnictwo, ale po prostu błędy. U nas śledź oznacza wąskość. -
Spodnie: szerokość nogawek - dyskusje i porady
Bartek odpowiedział(a) na torunianin temat w Męska elegancja
JA najlepiej się czuję w 20cm, ale nie próbowałem jeszcze węższych, więc kto wie. 187cn, 80kg, but 43 (często country boot wyglądający na 45) -
Zamówiliście koszule?
-
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
Bartek odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
5cm to jeszcze śledź (wg mnie), 7 już da radę. A 3cm - jak sznurówki zawiązane pod szyją. Wybacznie, ale nie lubię, nie lubię. -
Dobre "czucie się" w określonej długości/szerokości czasem mija po spróbowaniu czegoś innego - tak było w moim przypadku z szerokością nogawek - dobrze się czułem, dopóki nie założyłem znacznie węższych - i poczułem się bardzo dobrze. Warto spróbować, może będzie lepiej.
-
Na zdjęciu garnitur zlał się w czarną plamę - jeżeli masz możliwość utaw na aparacie punktowy pomiar światła - na zdjęciu będzie prześwietlone tło, ale zobaczymy szczegóły garnituru. Rozjaśniłem trochę zdjęcia i jak wg mnie nogawki i rękawy są za szerokie - wąskie nogawki to często znak, że garnitur nie jest z wieszaka:) Taliowanie wygląda dobrze, ale widać dwie poprzeczne fałdy między ramionami - jakby marynarka była w tym miejscu za wąska. Kolejny krok to koszula (chyba jest lekko fioletowa) i krawat (na zdjęciu wygląda na najsłabszy element).
-
Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady
Bartek odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
OK:) niestety nie mam zupełnie kontaktu z tą grupą wiekową. Z drugiej strony siostra może nie być reprezentatywna - możecie mieć wspólny gen odpowiedzialny za poczucie estetyki. Mnie 17-20 kojarzy się z Nike Air Force, wąskimi, opuszczonymi dżinsami, dużą chustą pod szyją i właśnie krawatem śledziem, chociaż to pewnie też warszawska specyfika. -
Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady
Bartek odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
A mnie czarny śledziki natychmiast kojarzy się ze stylem sprzedawców w H&M i Zara. Ale ciężko spojrzeć na sprawę oczami osiemastolatka, pewnie gdyby poszedł ubrany wg naszych standardów, to w oczach studniówkowych koleżanek wyglądałby jak stary ramol. -
Oprawa graficzna + LOGO dla forum + Organizacja
Bartek odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Sala klubowa
Tak, na pewno da się znaleźć element niosący taką treść, ale nie może być zbyt "dosłowny". Na przykład wartości o których piszesz może symbolizować szyld rzemieślnika, np. http://www.shutterstock.com/pic-59712280/stock-vector-ancient-street-signboard-of-hairdresser-on-white.html http://s3.amazonaws.com/preview.canstockphoto.com/canstock0480750.png http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/136585/136585,1253883305,13/stock-photo-ancient-signboard-37678033.jpg W szyldzie umieścilibyćmy nazwę i opis forum. PS bluszcz symbolizuje życie i odradzanie, korona jest zarezerwowana dla 'królewskości':) -
Oprawa graficzna + LOGO dla forum + Organizacja
Bartek odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Sala klubowa
Obawiam się, że w przypadku indentyfikacji graficznej, jaką chcemy wypracować dla forum będzie elementem wymyślonym, stosowanym bez podstaw. Herby w logo wskazują na wielopokoleniową tadycję, czasem konserwatyzm w sposobie działania, poza tym herby nie brały się znikąd - były nadawane przez króla (lub później kupowane). Znalezienie i zastosowanie (bo dobrze wygląda) jakiegoś herbu i wkomponowanie w niego częsci tekstu kłóci mi się z podejściem do mody/stylu, jakie propagowane jest na forum - herb pozbawiony byłby autentyczności. -
Zdjęcie niestety kompletnie przekłamało kolory - spodnie wyglądają na czarne, marynarka na czarną, granatową albo ciemnoszarą. Ustawienie bokiem także nie ułatwia zadania - nie widać, jak leży marynarka (rękaw wygląda na lekko za krótki, efekt X przy górnym guziku, za wysoko umieszczony guzik). Przydałoby się lepsze zdjęcie i od forntu. Ale ogólnie jest OK. PS Koszula ma rozpięte dwa guziki?
-
Tak, drewno wygląda na cedrowe. Dla pewności należałoby je jeszcze powąchać.
-
Oprawa graficzna + LOGO dla forum + Organizacja
Bartek odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Sala klubowa
Propozycja logo (oczywiście do dyskusji, np. kolorystyka). BESPOKE próbowałem napisać inspirując się czcionkami w szyldach na Jermyn St. i Savile Row. Przerywana linia w nawiązaniu do kredy na wykroju. -
w zależności od materiału 390/490/590zł. Do końca lutego jest promocja - dwie w cenie jednej.
-
Nie napiszę recenzji, na razie wiem tylko, że to nowy projekt, w który zaangażowany jest Wojciech Oracz i oczywiście jest relacja z Cafardini - konkurencja. Podobnie jak Cafardini jest to MTM, podobnie duży wybór tkanin, ale szyją we Włoszech - ciekawe czy będzie to lepsze rozwiązanie niż własna szwalnia. Jeżeli będą konkurencyjni cenowo, to po doświadczeniach z Wojciechem na pewno się skuszę. Sytuacja ciekawa, ale nie wyjątkowa - pracownik staje się bezpośrednim i groźnym konkurentem.
-
Ale trzeba mieć dystans do siebie, że nosić zegarek z tak rzucającym się w oczy napisem 'made i china'
-
SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI
Bartek odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Panowie, przecież aceton to mocny rozpuszczalnik. W prezentacji służył jako cleaner, ale miał za zadanie wyczyścić buty także z dotychczasowego lakieru - zaraz potem na buty był nakładany nowy. Jeżeli nie planujecie zmiany koloru butów - nie zbliżajcie się do nich z acetonem. Zapytajcie też żony/dziewczyny co potrafi ten środek - powinny go doskonale znać, choć może pod ładną nazwą handlową pozdrawiam- 571 odpowiedzi
-
- pielegnacja butow
- multirenowacja.pl
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Większość modeli na stronie wręcz przerażająca (węże, wysokie kontrasty). Może to akurat taka specyfika klienta, co nie oznacza, że p. Lewandowski nie jest w stanie wykonać np. piękne golfy.
-
Nie wiem:) Ktoś inny musi odpowiedzieć na to pytanie. Poza tym Kielman nie jest jedyny, a z tego co wiem najdroższy, są jeszcze Panowie Wielądek, Januszkiewicz i Kurkus. Mają bardzo dobre recenzje na tym forum i blogu Macaroniego (Wielądek i Januszkiewicz).
-
Eryczek, oczywiście, że nie ma to sensu - pisałem nieco wcześniej (tam, gdzie wkleiłem błędny link), że przy tej cenie wybrałbym polskie rzemiosło - np. Januszkiewicza. Kielman podaje ceny na na stronie, zaczyna się od 1900, a cena uzależniona jest od rodzaju skóry.
