Skocz do zawartości

Bartek

Użytkownik
  • Postów

    1 613
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    14

Treść opublikowana przez Bartek

  1. Panowie, w Google grafika po wyszukaniu 'fantazyjka' w 7 zdjęciu pojawia się twarz Boruca, zostańmy zatem przy określeniu 'poszetka'.
  2. To na prawdę nic trudnego, kupimy wejściówki, wynajmiemy busa, przyzwoity hotel (jak tylko ogłoszą termin targów 2012) i pojedziemy po nowe doświadczenia.
  3. Zorganizujmy wyjazd w przyszłym roku.
  4. Jaka jest cena garnituru / od jakiej się zaczyna?
  5. Ja pójdę na pewno, wygląda na to, że będę pielgrzymkę z biura prowadził. Na www napisane jest, że oferta 2 w cenie 1 jest ważna do 28.02 - czy coś się zmieniło?
  6. Gentleman jest tłumaczona z innego języka, stąd może być rozbieżność. Poza tym tłumacz (jak dobrze pamiętam) poszetkę błednie nazwał butonierką, więc możliwe jest nie tylko inne nazewnictwo, ale po prostu błędy. U nas śledź oznacza wąskość.
  7. JA najlepiej się czuję w 20cm, ale nie próbowałem jeszcze węższych, więc kto wie. 187cn, 80kg, but 43 (często country boot wyglądający na 45)
  8. Zamówiliście koszule?
  9. 5cm to jeszcze śledź (wg mnie), 7 już da radę. A 3cm - jak sznurówki zawiązane pod szyją. Wybacznie, ale nie lubię, nie lubię.
  10. Dobre "czucie się" w określonej długości/szerokości czasem mija po spróbowaniu czegoś innego - tak było w moim przypadku z szerokością nogawek - dobrze się czułem, dopóki nie założyłem znacznie węższych - i poczułem się bardzo dobrze. Warto spróbować, może będzie lepiej.
  11. Na zdjęciu garnitur zlał się w czarną plamę - jeżeli masz możliwość utaw na aparacie punktowy pomiar światła - na zdjęciu będzie prześwietlone tło, ale zobaczymy szczegóły garnituru. Rozjaśniłem trochę zdjęcia i jak wg mnie nogawki i rękawy są za szerokie - wąskie nogawki to często znak, że garnitur nie jest z wieszaka:) Taliowanie wygląda dobrze, ale widać dwie poprzeczne fałdy między ramionami - jakby marynarka była w tym miejscu za wąska. Kolejny krok to koszula (chyba jest lekko fioletowa) i krawat (na zdjęciu wygląda na najsłabszy element).
  12. OK:) niestety nie mam zupełnie kontaktu z tą grupą wiekową. Z drugiej strony siostra może nie być reprezentatywna - możecie mieć wspólny gen odpowiedzialny za poczucie estetyki. Mnie 17-20 kojarzy się z Nike Air Force, wąskimi, opuszczonymi dżinsami, dużą chustą pod szyją i właśnie krawatem śledziem, chociaż to pewnie też warszawska specyfika.
  13. A mnie czarny śledziki natychmiast kojarzy się ze stylem sprzedawców w H&M i Zara. Ale ciężko spojrzeć na sprawę oczami osiemastolatka, pewnie gdyby poszedł ubrany wg naszych standardów, to w oczach studniówkowych koleżanek wyglądałby jak stary ramol.
  14. Tak, na pewno da się znaleźć element niosący taką treść, ale nie może być zbyt "dosłowny". Na przykład wartości o których piszesz może symbolizować szyld rzemieślnika, np. http://www.shutterstock.com/pic-59712280/stock-vector-ancient-street-signboard-of-hairdresser-on-white.html http://s3.amazonaws.com/preview.canstockphoto.com/canstock0480750.png http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/136585/136585,1253883305,13/stock-photo-ancient-signboard-37678033.jpg W szyldzie umieścilibyćmy nazwę i opis forum. PS bluszcz symbolizuje życie i odradzanie, korona jest zarezerwowana dla 'królewskości':)
  15. Obawiam się, że w przypadku indentyfikacji graficznej, jaką chcemy wypracować dla forum będzie elementem wymyślonym, stosowanym bez podstaw. Herby w logo wskazują na wielopokoleniową tadycję, czasem konserwatyzm w sposobie działania, poza tym herby nie brały się znikąd - były nadawane przez króla (lub później kupowane). Znalezienie i zastosowanie (bo dobrze wygląda) jakiegoś herbu i wkomponowanie w niego częsci tekstu kłóci mi się z podejściem do mody/stylu, jakie propagowane jest na forum - herb pozbawiony byłby autentyczności.
  16. Zdjęcie niestety kompletnie przekłamało kolory - spodnie wyglądają na czarne, marynarka na czarną, granatową albo ciemnoszarą. Ustawienie bokiem także nie ułatwia zadania - nie widać, jak leży marynarka (rękaw wygląda na lekko za krótki, efekt X przy górnym guziku, za wysoko umieszczony guzik). Przydałoby się lepsze zdjęcie i od forntu. Ale ogólnie jest OK. PS Koszula ma rozpięte dwa guziki?
  17. Tak, drewno wygląda na cedrowe. Dla pewności należałoby je jeszcze powąchać.
  18. Propozycja logo (oczywiście do dyskusji, np. kolorystyka). BESPOKE próbowałem napisać inspirując się czcionkami w szyldach na Jermyn St. i Savile Row. Przerywana linia w nawiązaniu do kredy na wykroju.
  19. w zależności od materiału 390/490/590zł. Do końca lutego jest promocja - dwie w cenie jednej.
  20. Nie napiszę recenzji, na razie wiem tylko, że to nowy projekt, w który zaangażowany jest Wojciech Oracz i oczywiście jest relacja z Cafardini - konkurencja. Podobnie jak Cafardini jest to MTM, podobnie duży wybór tkanin, ale szyją we Włoszech - ciekawe czy będzie to lepsze rozwiązanie niż własna szwalnia. Jeżeli będą konkurencyjni cenowo, to po doświadczeniach z Wojciechem na pewno się skuszę. Sytuacja ciekawa, ale nie wyjątkowa - pracownik staje się bezpośrednim i groźnym konkurentem.
  21. Bartek

    Eleganckie zegarki

    Ale trzeba mieć dystans do siebie, że nosić zegarek z tak rzucającym się w oczy napisem 'made i china'
  22. Panowie, przecież aceton to mocny rozpuszczalnik. W prezentacji służył jako cleaner, ale miał za zadanie wyczyścić buty także z dotychczasowego lakieru - zaraz potem na buty był nakładany nowy. Jeżeli nie planujecie zmiany koloru butów - nie zbliżajcie się do nich z acetonem. Zapytajcie też żony/dziewczyny co potrafi ten środek - powinny go doskonale znać, choć może pod ładną nazwą handlową pozdrawiam
  23. Większość modeli na stronie wręcz przerażająca (węże, wysokie kontrasty). Może to akurat taka specyfika klienta, co nie oznacza, że p. Lewandowski nie jest w stanie wykonać np. piękne golfy.
  24. Bartek

    Marka Salamander

    Nie wiem:) Ktoś inny musi odpowiedzieć na to pytanie. Poza tym Kielman nie jest jedyny, a z tego co wiem najdroższy, są jeszcze Panowie Wielądek, Januszkiewicz i Kurkus. Mają bardzo dobre recenzje na tym forum i blogu Macaroniego (Wielądek i Januszkiewicz).
  25. Bartek

    Marka Salamander

    Eryczek, oczywiście, że nie ma to sensu - pisałem nieco wcześniej (tam, gdzie wkleiłem błędny link), że przy tej cenie wybrałbym polskie rzemiosło - np. Januszkiewicza. Kielman podaje ceny na na stronie, zaczyna się od 1900, a cena uzależniona jest od rodzaju skóry.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.