Skocz do zawartości

[ Amsterdam ] - jakie ciekawe adresy polecacie?


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

wybieram się za parę dni do Amsterdamu. Po raz pierwszy. Na forum wiele wskazówek nie znalazłem gdzie warto udać się na "Bespokowe" zakupy. Kiedyś kolega gccg wspominał o sklepie Zwartjes - już mam go na celowniku ..

jakie inne sklepy warto odwiedzić ???

dzięki i pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o:

- cygara to otwarta trochę ponad miesiąc temu pierwsza La Casa del Habano http://www.lacasadelhabano.com/web/inde ... a-apertura Mogą mieć kilka ciekawych edycji regionalnych, których u nas nie ma szans uświadczyć. Podejrzewam, że są tam też do kupienia ostatnie limitady, których w PL brak.

- nakrycia głowy i nie tylko http://www.english-hatter.nl/

- wszystko (w odpowiedniej cenie ;)) http://www.pauw.nl/#/men/nl/collections/2/2

Z tego co kojarze jest też holenderska wersja styleforum, czyli stijlforum ale nie wiem czy cos tam znajdziesz ciekawego. Na Twoim miejscu sprawdziłbym czy na styleforum nie ma jakiegoś watku o tym mieście.

Na szybko znalazłem http://www.styleforum.net/t/23538/13-ho ... what-to-do

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy !

na SF znalazłem bezcenne porady :)

Be wary of hitting a coffee shop, then shopping for clothes after. You may end up purchasing more than you intended to.

On the other hand, you might wind up with some interesting patterns and combinations you wouldn't have otherwise thought of pairing together.

:lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Byłem ostatnio parę dni w Niderlandach, w tym w Amsterdamie, to zajrzałem z ciekawości do flagowego salonu SuitSupply (Willemsparkweg 37-41, otwarte do 20, we czwartki nawet do 21, parę minut spacerkiem od Rijksmuseum, zatem można łatwo połączyć strawę duchową ze strawą sartorialną). Salon jest naprawdę spory, mam wrażenie, że był kilkakrotnie rozbudowany: trzy poziomy, zaadoptowane patio itd. Jest chyba wszystko z obecnej kolekcji, przynajmniej w popularnych rozmiarach (46, 48) do przymiarki jakieś dwadzieścia garniturów, są też rzeczy z poprzednich sezonów (np. fajne kamizelki/ ocieplacze z wełny VBC, których teraz nie widzę na stronie). Sporo klientów i obsługujących ich doradców, ludzie przymierzają rozmiar za mały garnitur i jeszcze szpilkami doradca zaznacza, co wyszczuplić, no całe Suit Supply :-D

Co do samego asortymentu: na mnie akurat Havana bardzo słabo leży, a to oznacza, że właściwie nie mam czego tam w marynarkach szukać, bo są same Havany :-/ Niestety, pozornie wieli wybór jest tak naprawdę bardzo ubogim wyborem. Dobre wrażenie na żywo (w relacji do cen) zrobiły na mnie koszule. Buty natomiast takie sobie, z wyjątkiem najdroższej linii (made in Italy, 350 euro), która wyglądają naprawdę przyzwoicie.

Po drodze z Rijksmuseum do Suitsupply leżą dwa sklepy z luksusową  męską odzieżą PAUW: jeden bardziej casual (Incotex, Aspesi, Jacob Cohen), drugi najwyższa półka męskiej elegancji (Kiton, Loro Piana, Cuccinelli, Attolini i inne). W tym drugim ciekawy wybór akcesoriów: paski z krokodyla czy strusia, poszetki Drake’s, spinki Tatteosian. Mają tez buty Bottoni i Saint Crispin’s – i choć nie jestem (w porównaniu do innych Forumowiczów) zapalonym butofilem, to te drugie spowodowały u mnie opad szczęki ;-)

Podsumowując zatem, dla miłośników SuSu bardzo wygodna opcja zobaczenia właściwie całej kolekcji na żywo (oczywiście też jest część MTM), a przy okazji można też zahaczyć o sartorialny high-end, wszystko położone nieopodal turystycznego szlaku.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pozwolę sobie odkopać temat. 

Będę niedługo leciał przez Amsterdam i będę miał kilka godzin przesiadki.

Widziałem, że jest salon SuitSupply na lotnisku oraz jeden w mieście. Aktualnie głównie poszukuję spodni i płaszcza, ewentualnie coś innego.

Jakieś sklepy oprócz SuitSupply warte zahaczenia? Może do SuSu wejść tylko na lotnisku, a resztę czasu spędzić na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pmichal

SuSu, ściśle mówiąc, to ma w centrum trzy sklepy. Główny, na przeciwko niego MTM oraz SuStudio dla pań - całkiem fajny.

Inne

de Bijenkorf Amsterdam - dom handlowy z raczej upmarketowymi rzeczami

Zwartjes van 1883 - można pomacać spory wybór Crockett&Jones i nie tylko

PAUW - Loro Piana, Jacob Cohen, Drake’s

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.