Skocz do zawartości

dziurki na pięcie Westonów za 2,5k


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

jest temat do przedyskutowania. W nowych Westonach za 2,5k - na każdym bucie - są małe dziurki po obu stronach pasa na pięcie.

 

co z tym zrobić?:

 

A. zareklamować

B. dać sobie spokój

C. zapastować

D. ?

 

 

z góry dzięki za pomoc!

 

post-12-0-87801100-1391985517_thumb.jpg

 

post-12-0-54935500-1391985528_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie jak do tego podchodzisz. Patrzac z góry tego drobnego defektu nie bedzie pewnie widac, w uzytkowaniu tez to nie bedzie przeszkadzac - można olać sprawe i zapastować. Z drugiej strony to co napisał juz Jay, od pewnego poziomu ceny, oczekiwałbym już czegoś wiecej niż tylko tego 'defekt' nie bedzie przeszkadzał w noszeniu.

Wyslałbym te zdjęcia do sprzedawcy/producenta, niech się ustosunkuję do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj.Jeżeli tego nie zrobisz to podczas noszenia butów kilkaset razy pomyślisz "czy te dziurki widać?", "czy się nie powiększają?" itp. Dodatkowo podczas każdego pastowania będziesz je widział i się nimi denerwował.

Argument o tym, że inni ich nie będą widzieć nie przemawia do mnie. To Twoje buty i mają Tobie sprawiać radość, a nie innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości: buty Yanko również miały problemy z tego typu wykończeniem pięty (dziurkowania skóry).

 

W przypadku wystąpienia tego typu uszkodzeń buty należy reklamować. Da się to zrobić dobrze (to, czyli wykończenie szwa na pięcie w ten sposób ), na co widziałem sporo przykładów i to w butach ze stosunkowo niskiej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego zmierzam. Kilka modeli Yanko wykończonych w ten sposób, również ma 2 maleńkie dziurki przy łączeniu. Fotki makro robią z tego czasem masakrę, ale w rzeczywistości są one ledwo dostrzegalne:

big_dsc_0388.jpg

 

post-17-0-97220300-1392117138_thumb.jpg

 

Kiedy pojawił się pierwszy taki sygnał również potraktowałem to jak buty z usterką. Skonsultowaliśmy to z producentem, który poinformował nas jednak, iż jest to sprawa absolutnie normalna związana z procesem produkcji i nikt nigdy nie miał z tym problemu (nawet Japończycy, którzy są bardzo drobiazgowi) oraz nie ma to wpływu na trwałość oraz wartość użytkową. Wyszedłem na marudę, ale co mi tam. Natomiast nie do końca zrozumiałem w jaki sposób dziurki powstają, zatem umówiliśmy się, że przy kolejnym spotkaniu zobaczymy to na własne oczy. Teraz okazuje się, że Aldeny i Westony mają to samo, więc trochę mi lżej, ale ciekaw jestem czy ktoś na dziś posiada szerszą wiedzę na ten temat i potrafi wskazać na jakimś filmie lub fotce, w którym dokładnie momencie dziurki powstają i dlaczego tak trudno to wyeliminować?

 

+Immmune+ ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w żadnym wypadku fachowcem,ale z lektury anglojęzycznych forów wynika, że są to ślady gwoździ, którymi skóra jest przytwierdzona do kopyta w trakcie procesu produkcyjnego w celu zapewnienia jak największej precyzji wykonania.

Nie wiem na ile jest to prawdziwa teoria i dlaczego nie można / nie chcą tego wyeliminować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.