Jump to content

Lniana marynarka


kresy
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do kupna casualowej marynarki z lnu i zastanawiam się, czy ten materiał na marynarkę jest praktyczny w uzytwkoaniu? Tzn. Czy 100% lnu nie jest materiałem zbyt gniotliwym i rozciągliwym, przez co dosc szybko taka marynarka stanie się nieatrakcyjna wizualnie. Czy może lepiej szukać mieszkanki lnu i wełny? 

Przy okazji będę wdzięczny za polecenie firm, które w swojej ofercie mają lniane marynarki do 1200zl. Ja znam ofertę SuitSupply oraz Dutti i chyba najbardziej mi pasuje gładki materiał, w jasnym, piaskowym kolorze. 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Bartek. 

Link to comment
Share on other sites

Gniotliwość jest w zasadzie stałą cechą tkanin lnianych. Choć dobrej jakości len mnie się w znośnym stopniu. Mam akurat fajnej jakości marynarki z SS i jedną z Massimo duti (niestety wyrosłem). Estetyka na dobrym poziomie cały czas. Więc śmiało próbuj.

Link to comment
Share on other sites

Atutem marynarki lnianej jest dla mnie ta lekko pognieciona optyka. Kojarzy się z letnią aurą. Mam wrażenie, że len obojętnie w jakim kolorze dobrze wygląda w pełnym słońcu i w połączeniu z opaloną cerą. Termicznie rzecz biorąc na upały jednak nadaje się w mniejszym stopniu niż marynarki z lekkich tkanin wełnianych. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.