Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Chinska produkcja nie jest potwierdzona, ale prawdopodobna dla dużych serii najtańszych butów. 

 

Ahh... to bardzo niefajnie. Ciekawe czy inne "hiszpańskie marki" - Crownhill czy choćby Królewski Herb też tak robią. Hiszpania może być zatem wyłącznie przystankiem na przeklejenie "etykiet".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, arytmetycznie znacznie mniej ;) natomiast weź pod uwagę, że Yanko zapewnia skórę Shell Cordovan z Horween (USA), zaś Meermin to cordovan z Japonii. Ten wątek był poruszany wcześniej w tym temacie (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Różnica w cenie wynika również z tego, że Yanko wykonuje się w Hiszpanii, natomiast Meermin w Chinach. Ponadto cena 2500 złotych jest ceną regularną. Były na forum dwie akcje grupowych zamówień trzewików i ich koszt wynosił 1700-1800 złotych. Zakładam, że nie jest wykluczona kolejna akcja, jeżeli tylko zbierze się wystarczająco dużo chętnych - musisz śledzić forum w wątku zamówienia grupowe.

 

Nie miałem okazji widzieć na żywo tej skóry z Meerminów, miałem natomiast namacalnie do czynienia ze skórą Horween. Ze znanych mi użytkowników tego forum tylko fan_dobrego_buta może wypowiedzieć się w tym przedmiocie :)

Witam.

ciężko mi obiektywnie się wypowiedzieć na temat Cordovanu stosowanego przez Yanko oraz Meermin, gdyż w butach Meermina chodziłem tylko kilka razy.

Podsumować mogę tak: jakość Cordovanu w butach Meermina jest bardzo dobra, niestety (subiektywna opinia) „Japończyk” jest bardziej 'świecący' niż „Amerykanin". Cordovan zastosowany przez Yanko nie jest równomierny-dość duża ilość chropowatych miejsc (może to jest normalne?). W przypadku Meermina jednak nie ma tego problemu. Cordovan Yanko jest mniej świecący (co mi odpowiada).

Ogólnie uważam, że Meermin z Cordovanu jest wart swej ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

To mój pierwszy post na forum.

 

Zamierzam zamówić oxfordy black calf - kopyto hiro.

Producent doradził mi rozmiar 8, wydaje mi się jednak, że mogą być za duże.

Rozmiary moich stóp to 262 mm długości i 92 mm szerokości.

 

Wymiary, które podał mi producent:

L 298 mm shoe outsole 8UK

W 105 mm shoe outsole 8UK

L 280 mm last insole 8UK

W 101 mm last insole 8UK

Foot 26.3 cm 8UK

 

Proszę o poradę,

z góry dziękuję!

Mam prawie takie same wymiary stopy (262 mm, 90 mm) i na mnie hiro 7,5 są delikatnie za luźne. Myślę, że na moją stopę 7UK będzie idealne. 8UK będą na Twoją stopę za duże, czyli wybór między 7UK i 7,5 UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony jakością podeszwy w Linea Maestro. Poniżej zdjęcie moich oxfordów - zaliczyły na razie jakieś 10 wyjść po około 5-6 km każde, nie zawsze w sprzyjających warunkach. Czyli już co nieco przeszły... a nadal nie starł się nawet napis na podeszwie.

 

post-5706-0-83399300-1442256394_thumb.jp

post-5706-0-24981600-1442256469_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie takie same wymiary stopy (262 mm, 90 mm) i na mnie hiro 7,5 są delikatnie za luźne. Myślę, że na moją stopę 7UK będzie idealne. 8UK będą na Twoją stopę za duże, czyli wybór między 7UK i 7,5 UK.

 

Dziękuję Panowie za pomoc!

Zamówiłem 7 i 7,5.

7 są mocno dopasowane, ale tak mi pasuje. 7,5 lekko luźne - te będę odsyłał.

 

I teraz pytania:

czy meermin ma jakiś specjalny formularz, który muszę dołączyć przy odsyłaniu?

wysyłaliście pocztą polską? Ile to kosztowało?

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meermin stosuje bardzo kiepskiej jakości gumowe fleki, przynajmniej w modelach z linii podstawowej bo takie buty posiadam. Pobrudziłem ostatnio gumową wykładzinę w szpitalu.

 

Jest to jedna z niewątpliwych wad Meerminów. Ślady zostają nie tylko w szpitalu...

Kolejną jest bardzo duża twardość skóry i kłopoty z jej rozchodzeniem. Ze swoimi monkami próbuję już pół roku, a ciągle nie mogę chodzić bez skarpetek, gdyż każde takie wyjście kończy się licznymi obtarciami i koniecznością odstawienia ich na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w kilku parach Meermina, które mam (zarówno klasyczne, jak i LM) faktycznie jest dosyć gruba i na początku była bardzo sztywna. Również i ja musiałem w nich chodzić dłuższy czas, zanim stały się wygodne, a proces rozchodzenia nie był zbyt przyjemny. Z drugiej strony, teraz te buty są już wygodne, a skóra ładnie się starzeje i łamie. Z kolei na przykład dwie pary Yanko, które mam były bardzo wygodne praktycznie od pierwszego założenia, ale nie jestem do końca zadowolony z tego jak się łamie skóra. Może to właśnie kwestia tego, że od początku była nieco zbyt delikatna?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem tak, po reklamacji podobają mi się, w sensie kolor (zdjęcie real). Nie chce już mi się od nich zamawiać MTO (chociaż wiśniowe cordovany kuszą). Beznadziejna komunikacja, zero skierowania na klienta. Produkt ? Jak mawia moja koleżanka: "dupy nie urywa" i tyle... Wiem już co wybierać, pozdrowienia dla kolegi fan_dobrego_buta, który pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak: podoba mi się kolor który dostałem, aczkolwiek jest inny niż zamawiałem. Wydaje się, że kolor prezentowany na stronie meermina jest tak podkoloryzowany jak chińskie bajki . Wkremowałem renovatora i jest ok. A teraz najlepsze: koledzy, MTO meermina to porażka. A, i jeszcze yanko, pod względem wykończenia szczegółów to Himalaje do Meermina. Jestem wkurzony, więc sorki za uniesienia. Kopyto takie sobie. Fan__dobrego_buta pomagał w reklamacji. Dzięki Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.