tentomek Opublikowano 7 Maja 2024 Zgłoś Opublikowano 7 Maja 2024 3 hours ago, Velahrn said: Srebrne, tj ze srebra, a nie w kolorze srebrnym? według katalagów raczej tak - STERLING SILVER Cytuj
Zbyt Opublikowano 7 Maja 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 7 Maja 2024 4 minuty temu, tentomek napisał: według katalagów raczej tak - STERLING SILVER Gwoli ścisłości - próba 925, ceny zaczynają się od €95 Cytuj
Zbyt Opublikowano 19 Maja 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 19 Maja 2024 Uwaga! Ostatnia szansa na grupowe zamówienie klamer z Włoch, katalogi do wyboru są dostępne tutaj: https://www.guimer.it/ https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:EU:11fd21ba-6985-4cbf-b549-a2940ebe0c5b Paski wykonuje własnoręcznie, z kruponu bydlęcego o mocno zwartym ziarnie - co jest ważne dla długowieczności paska. Tradycyjne techniki rymarskie - jak ręczne szarfowanie, barwienie, szycie czy natłuszczanie na gorąco od strony mizdry plus sprawne ręcę dają rezultat, który dość poważnie różni się od pasków ogólnodostępnych na rynku. 2 Cytuj
Zbyt Opublikowano 20 Maja 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 20 Maja 2024 Garniturowiec dla Michała. 3 Cytuj
Zbyt Opublikowano 30 Września 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 30 Września 2024 Lekka teczka codziennego użytku, zaprojektowna na zamówienie, na podstawie prl'owskich - roboczych. Łatwy w demontażu pas okalający i wygodne kieszenie na portfel i telefon. Skóra bydlęca buttero z garbarni Walpier w kolorze whisky, wszystkie elementy metalowe - pełen mosiàdz. 7 2 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. maciej.rutecki Opublikowano 1 Października 2024 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 1 Października 2024 19 godzin temu, Zbyt napisał: Lekka teczka codziennego użytku, zaprojektowna na zamówienie, na podstawie prl'owskich - roboczych. Łatwy w demontażu pas okalający i wygodne kieszenie na portfel i telefon. Skóra bydlęca buttero z garbarni Walpier w kolorze whisky, wszystkie elementy metalowe - pełen mosiàdz. A zamawiającym byłem ja. Na wstępie chciałem się przywitać. Zdaje sie, że to chyba pierwszy mój komentarz na tym forum, choć zarejestrowany jestem od ponad roku, ale jakoś nie mialem okazji cokolwie napisać. I chyba ta okazja nadeszła mogąc się pochwalić torbą wykonaną przez @Zbyt Poszukiwałem torby skórzanej, ale nie woła roboczego do pracy, na laptopa, podróżnego itp. Tylko dla siebie, kiedy ma się na tyle dużo rzeczy, że nie chce sie wypychać kieszeni (typu: klucze, telefon, powerbank, portfel i -- opcjonalne, jako największza -- mała parasolka), a za mało na plecak czy normalną pełnowymiarową torbę. A jednocześnie zdecydowanie odpadają wszelkie nerki, małe listonoszki itp. Wysyłając pierwszą wiadomość dałem przykład torby, która mi się podobała, jako jakiś punkt odniesienia. Nie opisywałem szczegółów wykonania, tylko zastosowanie, zdając się na doświadczenie Jonatana, gdyż nie chciałem przy pierwszym tego typu projekcie robić sobie jakiś wyobrażeń, które potem mogą okazać się niepraktyczne i niekoniecznie tym co chciałem. Wiecie: jak pierwszy raz idzie się do krawca po garnitur na miarę -- tak do końca nie wie się, czego się chce. No i zależało mi na polskim rzemieślniku. Do meritum; powstała lekka (nieco ponad 1kg), mała (ok. 34x27x10 cm) torba, skóra whisky buttero, okucia w mosiądzu. Projekt wzorowany na dawnych PRLowskich torbach, z rzadkim obecnie pasem, który okala całą torbę (demontowalny). Co do samego zamówienia i realizacji: polecam. Doskonały kontakt, spora elastyczność w zmianach, z resztą chyba mieliśmy podobną wizję na tą torbę. Byłem informowany na bieżąco o postępie prac i propozycjach zmian, czy usprawnień. Jestem bardzo zadowolony z efektu i dziękuję. Fajnie jest współpracować z kimś, kto robi coś z sercem i pasją. Załączam kilka zdjęć torby. Jeśli za dużo (szukałem w regulaminie), to proszę dać znać. 15 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 2 Października 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Października 2024 @maciej.rutecki Dziękuje bardzo za obszerną recenzje. Dodam od siebie, że środek to jest dziwne, ale fajne combo: panel - kieszeń wykonana ze świńskiej tłoczonki z lat 80 o ciekawym kolorze - garbarnia Kępice oraz j skóry cielęcej z fabryki Crocket and Jones, gdzie z jednej skóry wycinają jedną cholewkę, a reszta to 'odpady' 2 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zbyt Opublikowano 3 Października 2024 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 3 Października 2024 Custom Torba na laptopa, portfel i telefon. Ręcznie barwiona przeze mnie skóra bydlęca wyprawy roślinnej z Włoch, Boki torby zszywane ręcznie, woskowaną nicią szewską, a w tle ulica Łokietka, Wrocław. 8 2 Cytuj
Zbyt Opublikowano 17 Października 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 17 Października 2024 Klient przyniósł spinki, to je oprawiłem. Nowe odkrycie na mapie Polski, rodzinna garbarnia Leja w Nowym Targu. Krupon barwiony na wskroś, wykończony na mat z obu stron. Ziarno jest ciasne, skóra jest pancerna, ale równocześnie giętka, elastyczna. 9 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zbyt Opublikowano 7 Grudnia 2024 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2024 Pierwsza para butów nad którą pracuje już ponad miesiąc. Skóra takiej jakości to chce się robić! Brandzle, podeszwy, pasy i elementy usztywniające zamówione specjalnie z Bakers Tannery, a przekonał mnie do tego S.Tarek za co jestem mu bardzo wdzięczny. Pierwotnie miały to być proste, płaskie trampki bez usztywnień, replika bokserskich butów z 1930ego. Ale posłuchałem dobrej rady i zdecydowałem się na pełen wypas - czyli dość sztywna podszewka cielęca z niezastąpionej garbarni LEJA, pełne usztywnienie czubków oraz pięt, a także kryte oczka. Cholewka szyta na antycznej już maszynie cholewkarskiej Pfaff 24, w Polsce niedocenianej - w Japonii uwielbianej przez najlepszych szewców. Dziękuje też Mikołajowi z Pracowni Prawy i Lewy, który też mnie wsparł kilkoma wskazówkami. Idę pracować dalej, dobrego weekendu. 15 2 Cytuj
Velahrn Opublikowano 7 Grudnia 2024 Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2024 Rozumiem, że inspiracją był ten styl: 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 7 Grudnia 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 7 Grudnia 2024 @Velahrn kiedyś wrzucałem tutaj artykuł o Czeskim pochodzeniu Monkey boots, a potem gdzieś w necie zobaczyłem Real Mccoys Ten Mile, ale stwierdziłem że są zbyt siermiężne jak na początki z ćwiekowaniem. W końcu trafiłem na te trampki: 1 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zbyt Opublikowano 24 Grudnia 2024 Autor Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 24 Grudnia 2024 Dziękuję za uwagę i życzę wszystkim forumowiczom zdrowia i spokoju na nowy rok. 10 3 Cytuj
Velahrn Opublikowano 26 Grudnia 2024 Zgłoś Opublikowano 26 Grudnia 2024 W dniu 24.12.2024 o 17:42, Zbyt napisał: Dziękuję za uwagę i życzę wszystkim forumowiczom zdrowia i spokoju na nowy rok. Czyli buty skończone! Pokażesz podeszwy? I btw, one są ostatecznie hand-welted? 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 27 Grudnia 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 27 Grudnia 2024 @Velahrn tutaj 360hand welted , szew kryty w podeszwie. Zamontowałem teraz 'traktor' więc nie widać, ale może będzie obszerniejsza relacja przy kolejnym modelu. 1 1 Cytuj
suede Opublikowano 27 Grudnia 2024 Zgłoś Opublikowano 27 Grudnia 2024 2 godziny temu, Zbyt napisał: Zamontowałem teraz 'traktor' więc nie widać, ale może będzie obszerniejsza relacja przy kolejnym modelu. Czy to jest realizacja dla siebie/testowa, czy dla klienta? Czy planujesz szyć buty dla szerszej grupy odbiorców? 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 30 Grudnia 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 30 Grudnia 2024 W dniu 27.12.2024 o 17:10, suede napisał: Czy to jest realizacja dla siebie/testowa, czy dla klienta? Czy planujesz szyć buty dla szerszej grupy odbiorców? Dla siebie. A co do drugiego pytania, to pewnie że tak! Na razie skupiam się na trzewikach - boots. 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 31 Grudnia 2024 Autor Zgłoś Opublikowano 31 Grudnia 2024 A tak wyglądają moje buty po trzy godzinnym spacerze z psem przez knieje i łąki, dwa dni z rzędu. 4 1 Cytuj
suede Opublikowano 1 Stycznia 2025 Zgłoś Opublikowano 1 Stycznia 2025 W dniu 27.12.2024 o 14:42, Zbyt napisał: Zamontowałem teraz 'traktor' więc nie widać, ale może będzie obszerniejsza relacja przy kolejnym modelu. Jaką podeszwę użyłeś? Mam nadzieję, że pojawi się więcej realizacji! 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 4 Stycznia 2025 Autor Zgłoś Opublikowano 4 Stycznia 2025 W dniu 1.01.2025 o 15:42, suede napisał: Jaką podeszwę użyłeś? Mam nadzieję, że pojawi się więcej realizacji! J & FJ Baker, dla tych co nie znają - jest to absolutnie wyjątkowe, magiczne miejsce. Byłem tam lata temu i miałem zaszczyt być oprowadzonym przez właściciela - garbarza piątej generacji. Jest to najbardziej organiczna i charakterna skóra z jaką mam do czynienia - najwyższa jakość na podeszwy, paski do spodni czy grube teczki, ale też - po rozdwojeniu, portfele, torby, torebki, pokrowce, czy paski do zegarków. Na filmie poniżej widać też końcowy proces natłuszczania łojem, który po wyschnięciu daje biały nalot - czasem zabawnie interpretowany - '...ale ta skóra jest spleśniała! https://www.youtube.com/watch?v=7fn4FYlX94c 6 Cytuj
Zbyt Opublikowano 12 Stycznia 2025 Autor Zgłoś Opublikowano 12 Stycznia 2025 Portfel wykonany na zamówienie. Każdy element w środku i na zewnàtrz jest wykonany podwójnie, tak że nie ma widocznej strony zamszowej, czyli mizdry. 5 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 31 Stycznia 2025 Autor Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2025 Ostatnie zamówienia: Duży Portfel wykonany z karku wyprawy dębowej od Bakers, kolor Orzech Australijski. Pasek wykonany z absolutnego topu Novonappa Hatch z garbarni Haas, wkład i podszewka cielęca w kolorze Taupe, spinka 25mm stal nierdzewna. 6 1 Cytuj
Zbyt Opublikowano 10 Lutego 2025 Autor Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2025 Teczka 50's Sedgwick's Bridle w odsłonie letniej - tylko na zamówienie, 123% prawdziwego rzemiosła. 7 Cytuj
bratdominik Opublikowano 10 Lutego 2025 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2025 Piękna. Jak dla mnie nawet 130% rzemiosłaWysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.