Skocz do zawartości

Jak usunąć zbyt ciemą pastę do butów?


awf

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę.

Użyłem zbyt ciemnej pasty do butów, czy któryś z nw. produktów usunie pastę i przywróci oryginalny kolor. Który polecacie?

A może są inne "domowe" sposoby.

Renomat 100ml - płyn czyszczący SAPHIR

http://www.multirenowacja.pl/renomat-10 ... aphir.html

Płyn do czyszczenia skór 50ml - Universal Cleaner Shampoo

http://www.multirenowacja.pl/plyn-do-cz ... ampoo.html

Universal cleaner 125ml - Płyn do czyszczenia skór

http://www.multirenowacja.pl/plyn-do-cz ... -skor.html

AVEL HUSSARD Odplamiacz do skóry i tkanin 200ml butelka

http://www.multirenowacja.pl/avel-hussa ... telka.html

Próbowałem już tego preparatu, PULITORE kupionego w najbliższym sklepie, który miał "coś" do czyszczenia butów, niestety nie działa. Właściwie jakieś ślady na gąbce zostawia, lecz kolor butów nie zmienia się.

http://www.dakoma.com.pl/index.php?p=15 ... =1&id=7505

Pozdrawiam awf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie mogło dojść do przebarwienia jaśniejszej skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsza pasta, tym bardziej prawdopodobne jest, że skóra pociemniała. Wątpię, żeby buty odzyskały poprzednią barwę. Można w jakims stopniu ograniczyć/ zminimalizować skutki przebarwienia. Ale tylko częściowo. Osobiście użyłbym terpentyny (ale to silny środek, więc to na własną odpowiedzialnośc musisz zrobic, tym bardziej że nie wiem co to za buty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Jednak muszę poprawić treśc mojego pytania w którym napisałem pasta a tak naprawdę użyłem kremu.

Bardzo przepraszam za moją pomyłkę, nie wiem dlaczego tak wyszło.

Buty są ze skóry licowej w kolorze brązowym na które z rozpędu (bo był w domu) zastosowałem ciemny brąz. Po kilku spacerach na zgięciach "pojawia" się oryginalny kolor.

Myślę, że zastosowanie Renomatu będzie równie skuteczne w przypadku pasty jak i kremu.

Zastanawiam się nad terpentyną, którą mam pod ręką a którą obawiam się stosować - szewc (u którego byłem po poradę) trochę się krzywił i mówił, że plamy po niej lub po starym kremie zostaną. Spróbuje ją przetestować na starych butach. Czy po jej zastosowaniu nakładać od razu krem/pastę/tłuszcz.

Dziękuje i przepraszam za zamieszanie

Pozdrawiam awf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saphir Renomat - ja jestem świeżo po użyciu tego produktu i jestem bardzo zadowolony. Miałem pewne obawy gdy rozpocząłem usuwanie starej pasty bo zapach jest .. hm... intensywny. Przeniosłem się na klatkę ale kiedy wyjrzał sąsiad zobaczyć kto maluje późnym wieczorem coś na klatce musiałem udać się do piwnicy. To jedyne zastrzeżenie co do tego produktu - nie ma wyraźnego ostrzeżenia a zapach rozpuszczalnika jest bardzo intensywny.

Kupowałem w saphir.pl + tłuszcz do skór i znowu się cieszę moimi ulubionymi butami zimowymi. Już po testowaniu.

Ja nakładałem tłuszcz po ok. 15 godzinach od mycia. Buty zostawiłem w piwnicy (w bloku więc średnio ciepła, ale na pewno nie zimna) w kartonowym pudle. W instrukcji pisze żeby użyć bawełnianej szmatki - użyłem starej podkoszulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam ten sam problem - użyłem na jednym (prawym) bucie trochę zbyt ciemnego Pommadiera i efekt jest jak na zdjęciach poniżej. Jednak Renomat nie pomaga, mydło do skór także. Co więcej, nie mogę zaobserwować związku ilości użytego Renomatu bądź mydła z kierunkiem zmian - udało mi się zredukować różnicę kolorów do poziomu widocznego na pierwszym zdjęciu, a po kolejnym użyciu Renomatu różnica znów stała się wyraźniejsza. Jak pozbyć się tego ciemnego odcienia?

edit: zmniejszyłem zdjęcia, doprecyzowałem (fragment pisany kursywą)

post-1167-13658924578568_thumb.jpg

post-1167-13658924579017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę taki problem? I tak nie utrzymasz pierwotnego koloru, przez lata pastując buty. To zakrawa na truizm, ale właśnie z czasem buty nabiorą charakteru i niebagatelną rolę w ich coraz lepszym wyglądzie będzie odgrywać pastowanie. Sam eksperymentuję ze stosowaniem nieszablonowych kolorów kremów i past w jednych moich butach - mam nadzieję je zaprezentować na Wielkiej Impregnacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamieścisz także prezentację fotograficzną na forum? :) W terminie Wielkiej Impregnacji muszę niestety pojawić się na uczelni, a zapowiedź brzmi nieźle.

Co do butów - problemem jest nie tyle samo przyciemnienie buta, co zmiana odcienia, przez co nawet przy zbliżonej już jasności (jak na pierwszym zdjęciu) buty różnią się od siebie dość znacznie. Kolor lewego buta nadal jest tym, który znasz ze swoich Church's, a prawy zrobił się jakiś taki... prawie kasztanowy. Ale jeśli różnica będzie nie do zniwelowania, rzeczywiście po prostu przyciemnię drugiego w podobny sposób i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli różnica będzie nie do zniwelowania, rzeczywiście po prostu przyciemnię drugiego w podobny sposób i po problemie.

I to jest najlepsza opcja. Zamiast katować buta rozpuszczalnikami, zrób drugi w identycznym kolorze. Który nota bene jest równie ładny jak ten jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Mam podobny problem jak awf z tym, że użyłem bezbarnego kremu na butach z jasno brązowej skóry licowej. Skóra dośc mocno ściemniała i zastanawiam się czy zastosowanie Saphir Renomat również "załatwi sprawę". KOntaktowałem się  bezpośrednio ze sklepem multirenowacja.pl i tam otrzymałem odpowiedź że rqczej nie będzie możliwe przywrócenie orginalnego koloru. KOntaktowałem się też z producentem obuwia i poradzono mi żebym zakupił u nich dedykowaną pastę to tego koloru skóry, której zastosowanie miałoby dac pożądany efekt. Prosze o opinię.. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko wyrokować, jak zachowa się ta konkretna skóra. Wielokrotnie przy pomocy Renomatu czy mydła Saphir udawało mi się odzyskać kolor, ale nie jest to reguła i póki nie podejmie się próby, wiadomo nie będzie. Słuchałbym jednak w pierwszej kolejności producenta, skoro ma na to prosty patent i zna swoje skóry najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.