Skocz do zawartości

Berwick 3010 Black Rendenbach- Wada czy fabryka ?


SebastiiaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie forumowicze.
Zostałem nie?/szczęśliwym posiadaczem czarnych klasyków. Są to moje pierwsze oxfordy które zakupiłem na swój ślub ale jest pewne ale... no właśnie!

Otóż zauważyłem na obu obcasach "ścięcia"(ucięcie rogu obcasa) od strony wewnętrznej i nie wiem czy to "fabryczna" robota czy wada? 

Kolejna rzecz która mnie zaniepokoiła to na oby dwóch butach przy przeszyciach są dziurki(nakłucia, po igle?) i jest to estetyczne dla mnie rażące. Czy to również fabryczna robota czy wada? 

I ostatnia to "szpara" na obcasie przy cholewce na jednym bucie(na drugim nie ma) myślę że to niedopatrzenie i nie dokładność przy pracy?!

Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś by wyraził swoją opinie dotyczącą owego problemu, bądź miał styczność podobnie jak ja.  

Przesyłam zdjęcia o co dokładnie chodzi. Dziękuje i pozdrawiam.

DSC_1169.JPG

DSC_1170.JPG

DSC_1173.JPG

DSC_1175.JPG

DSC_1176.JPG

DSC_1177.JPG

DSC_1179.JPG

DSC_1180.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SebastiiaN napisał:

Otóż zauważyłem na obu obcasach "ścięcia"(ucięcie rogu obcasa) od strony wewnętrznej i nie wiem czy to "fabryczna" robota czy wada? 

https://www.cheaney.co.uk/blog/whats-a-gentlemans-corner/

18 minut temu, SebastiiaN napisał:

Kolejna rzecz która mnie zaniepokoiła to na oby dwóch butach przy przeszyciach są dziurki(nakłucia, po igle?) i jest to estetyczne dla mnie rażące. Czy to również fabryczna robota czy wada? 

To jest niefajne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eye_lip napisał:

Ścięcie obcasow jest celowe, szpara to łączenie pasa, a o tych dziurkach to zapomnij bo ich nie widać.

Czemu to ma służyć(ścięcie) ?? Co do szpary to jak już mówiłem na jednym bucie jest a na drugim nie i boli to estetycznie. Ja je widzę i w tym problem :D Chciałbyś osobiście coś takiego w swoich butach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eye_lip napisał:

Na drugim też jest łączenie. Ścięcie jest po to aby nie zawadzać o nogawki.

Tak jest ale w ogóle tego nie widać nie mówiąc o drugim 😕 Czyli mam rozumieć że to wszystko normalne? Bo nie wiem czy nadaje się to na wymianę na inną parę butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SebastiiaN napisał:

Dziękuje za pomoc. Buty zwrócę na wymianę, bez skazy. Pozdrawiam serdecznie.

To forum sprawia, że ludzie oglądają buty przez lupę. Co do wymiany to życzę powodzenia, przy Berwickach jakość jest jaka jest i pewne rzeczy trzeba akceptować, w każdym razie powodzenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dublekil napisał:

To forum sprawia, że ludzie oglądają buty przez lupę. Co do wymiany to życzę powodzenia, przy Berwickach jakość jest jaka jest i pewne rzeczy trzeba akceptować, w każdym razie powodzenia.

Aż tak źle oceniasz te markę? Myśle ze to co jest na tych butach być nie powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o łączenie pasa i ścięty obcas (zdjęcia 1-3) to nie ma żadnych powodów do niepokoju. Za to te dziurki na cholewce widoczne na kolejnych zdjęciach nie wyglądają dobrze. Prawdopodobnie nie będą przeszkadzać w użytkowaniu, natomiast są nieestetyczne i skoro teraz Ci przeszkadzają to nie ma co się zastanawiać, wymień na drugą parę. W butach hiszpańskich pewna niedbałość w wykończeniu jest niestety na porządku dziennym i to nie tylko w Berwickach, również w butach 2-3 razy droższych więc perfekcyjnej pary pewnie nie dostaniesz, ale o ile jakieś drobne ślady kleju, czy niedbałe łączenie pasa są dla mnie akceptowalne to osobiście bym butów z taką wadą cholewki nie kupił w pełnej cenie.

Nie przejmuj się kilkoma "ekspertami" z tego wątku, którzy usilnie próbują Ci zasugerować że jesteś czepialski i pokazać swoją wyższość niepotrzebnymi złośliwymi komentarzami. Być może Berwicki nie są drogie jak na klasyczne obuwie, ale jednak obiektywnie kosztują sporo pieniędzy i powinny Ci dawać przyjemność z noszenia. Jeżeli zakładając je cały czas będziesz mieć gdzieś z tyłu głowy te uszkodzenia cholewki, to lepiej je po prostu wymienić. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zajac Poziomka napisał:

Jeżeli chodzi o łączenie pasa i ścięty obcas (zdjęcia 1-3) to nie ma żadnych powodów do niepokoju. Za to te dziurki na cholewce widoczne na kolejnych zdjęciach nie wyglądają dobrze. Prawdopodobnie nie będą przeszkadzać w użytkowaniu, natomiast są nieestetyczne i skoro teraz Ci przeszkadzają to nie ma co się zastanawiać, wymień na drugą parę. W butach hiszpańskich pewna niedbałość w wykończeniu jest niestety na porządku dziennym i to nie tylko w Berwickach, również w butach 2-3 razy droższych więc perfekcyjnej pary pewnie nie dostaniesz, ale o ile jakieś drobne ślady kleju, czy niedbałe łączenie pasa są dla mnie akceptowalne to osobiście bym butów z taką wadą cholewki nie kupił w pełnej cenie.

Nie przejmuj się kilkoma "ekspertami" z tego wątku, którzy usilnie próbują Ci zasugerować że jesteś czepialski i pokazać swoją wyższość niepotrzebnymi złośliwymi komentarzami. Być może Berwicki nie są drogie jak na klasyczne obuwie, ale jednak obiektywnie kosztują sporo pieniędzy i powinny Ci dawać przyjemność z noszenia. Jeżeli zakładając je cały czas będziesz mieć gdzieś z tyłu głowy te uszkodzenia cholewki, to lepiej je po prostu wymienić. 

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Jest to bardzo pomocne. Właśnie 800 zł to nie mało i zaakceptowałbym to łączenie pasa jeżeli by nie było tych dziurek. Jest to mocno widoczne i będę miał te świadomość nosząc te buty 😇 kupiłem brogsy w kolorze koniak z skory cielęcej na podeszwie skórzanej w ryłko za 500 zł i tam takich niedoskonałości nie było. Teraz chciałem kupic coś powiedzmy z półki wyżej. Sieciówki nie miały w tej cenie nic interesującego mnie w tym modelu. O brewickach przeczytałem właśnie na tym forum i satysfakcjonowała mnie cena jak i również podzielne zdania na temat tej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jedyny problem to te dziurki.
Mi by one nie przeszkadzały, bo zapewne nie widać ich z "normalnej" odległości. Poza tym buty mają to do siebie,  że używane się "zużywają" i po kilku wyjściach te "dziurki" będą najmniejszym zmartwieniem.

Ale to tylko moje zdanie.
Buty są Twoje. Możesz wymieniać i szukać ideału. Czasem jednak nie warto...

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.