Jump to content

Derby - longwings brogue - naprawdę smukłe kopyto


Pyskaty Dandys
 Share

Recommended Posts

Zakup derbów longwings przez długie lata odkładałem, bo w otwartym systemie wiązania nie gustuję (arty to inna para kaloszy). Przyczyna dość prozaiczna - dość niskie podbicie przy wąskiej stopie owocujące zachodzeniem kwater, a przede wszystkim brak smukłych linii tego typu butów, nawet u Carminy i Vassa. W zestawieniu z oksfordami, nawet na tym samym kopycie, prezentowały się tęgo.

Ostatnio dostałem derby Cordwainera, które na zdjęciach producenta wyglądały relatywnie nawet nie najgorzej. Moja poniższa fota jednak oddaje ich dość znaczną toporność.

Zawęźmy zakres poszukiwań: włoskie derby ze skóry cienkiej wyglądają z reguły dość szmatławo (szczególnie po kilku wyjściach), choćby nawet Artioli i Moreschi.

Obuwie z okolic Northampton - nie oszukujmy się - strasznie rzadko jest smukłe. Brytyjskie kopyta smukłość uzyskują głównie przez wydłużenie noska, bal pozostaje szeroki.

 

Są koneserzy derbów? Zapraszam.

20191020_214146.jpg

Link to comment
Share on other sites

Będzie Ci trudno znaleźć longwing derby na smukłym kopycie, bo taki but byłby niespójny stylistycznie. Coś jak dwurzędowy jeansowy garnitur czy tweedowe spodnie "rurki". Pozostaje opcja MTO u producentów którzy robią smukłe kopyta np. Meccariello, Bonafe (o ile się zgodzą na zrobienie longwingów na smukłym, dynamicznym kopycie... np. Vass nie sądzę żeby zgodził się na wyprodukowanie longwingów na kopycie U lub K) lub bespoke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak jak kolega @Zajac Poziomka napisał z reguły buty w stylu gunboats są produkowane na obszerniejszych kopytach np Alden #975 jest na kopycie Barrie ,które kształtem przypomina biszkopt. Wyjątkiem są serie Bootmaker Editions wtedy buty można dostać na innych bardziej kształtnych kopytach.Inna opcja to zakup butów w tęgości/szerokości węższej niż medium- D  czyli B ,C lub A a przy ekstremalnie wąskich stopach nawet AAA takie buty można dostać za niewielkie pieniądze ,gdyż słabo się sprzedają i najczęściej zalegają w magazynach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jest tak jak koledzy napisali. Najsmuklejsze longwingi jakie zakupiłem to yanko 741. Ale odsprzedałem, bo... były dla mnie zbyt smukłe :) i w relacji długość stopy, waga i wzrost czułem się w nich zbyt dandy :). Myślę, że longwingom pasują grubsze skóry i szersze kopyta. Obecnie mam Loake Chester do jeansów i Meermin na Rui, które uważam, że mają super proporcje (coś pomiędzy ww. yanko a Loake) i grubszą, mięsistą skórę. Obie pary stylistycznie uwielbiam. Loake mógłby mieć tylko lepszą skórę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za cenne spostrzeżenia.

@mayor - Niestety nie jestem takim szczęściarzem, jak Ty. Regularnie przeglądam ofertę farfetch, yoox, therake, kilka włoskich stron grupującymi oferty z tego kraju głównie, także brytyjskie. Z amerykańskich to zappos, ale ten nie cieszy się dobrą opinią na styleforum, także przez renderowane zdjęcia. Nieczęsto znajduję coś węższego.

Poleciłbyś jakieś amerykańskie sklepy, outlety, gdzie AAA byłoby szerzej dostępne?

 

Poniżej - na lewej smutne dawne Magnanni, na prawej Cordwainer. Proszę o surową i krytyczną ocenę. Jak bardzo niesmukłe jest prawe kopyto? Kwatery zejdą się jeszcze o co najmniej 3-4 mm i to już jutro, buty mierzyłem zaraz po wyjściu z sauny.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.