Skocz do zawartości

[WARSZAWA]. Krawiec Janusz Godlewski, Polna 22


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam. Mój brat szył tam dwurzędowy garnitur z wełny Cerruti 120. Materiał zakupił z wyprzedzeniem, więc Panu Januszowi pozostało jedynie szycie. Okres oczekiwania dosyć krótki - niecałe 4 tygodnie podczas których brat pojawił się w zakładzie 3 razy na dopasowanie miar i ewentualne poprawki (nie licząc pierwszego dnia kiedy zdjęta została miara i dostarczony został materiał). Pan Janusz jest bardzo profesjonalnym krawcem z bardzo dużym, jak sam mówi, doświadczeniem i praktyczną wiedzą. Jeżeli chodzi o sam efekt końcowy to wyszło bardzo dobrze, miara została zdjęta doskonale- jak sam brat mówi, to chyba najlepiej dopasowany garnitur w jego garderobie. Bardzo dobry i pewny szew, wszystkie detale bardzo dobrze dopracowane. Uwaga, Pan Janusz szyje na klejonce tylko na specjalne zamówienie, trzeba to podkreślić w rozmowie wstępnej.

Jedynym mankamentem była cena "igły" - 2600 zł za uszycie garnituru z dostarczonego materiału to według mnie troszeczkę zbyt wygórowana cena za markę jaką jest Pan Godlewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się tam wybrać. Proszę o adres.

Polna 22

(22) 825 56 54

Zaraz obok jest pracownia, w mojej ocenie, jednego z najlepszych szewców w Warszawie. Niestety ostatnio zrezygnował on z produkcji butów na rzecz jedynie naprawy i rekonstrukcji skórzanego obuwia. Może uda Ci się go z całą Twoją charyzmą i doświadczeniem namówić do powrotu na ścieżkę "światła". Szewc to Pan Zdzisław Piotrowski, dobry przyjaciel zarówno Januszkiewicza, jak i Wielądka którego osobiście mi bardzo ostatnio polecał. Tak jak w innym temacie, sztuka szewska zanika.. :( Adres to również Polna 22. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dziś na Polnej. Wrażenie bardzo pozytywne. Pan Godlewski dżentelman starej daty, oszczęsny w słowach. Wszystko robione według starej szkoły, ale stylistyka wydaje się być dobra. Widziałem jedną prawie wykonczoną marynarkę tweedową na manekinie. Poziom wykończenie był naprawdę świetny. Ceny nieco niższe niż w Gest Moda. Na plus- Pan godlewski ma piękny kawałem tweedu Doremuil. W sam raz na sportową marynarkę na sezon. Ogólnie myślę, że kolejny bardzo dobry warszawski krawiec.

Jeśli ktoś się zdecyduje to proszę o recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Byłem dziś u p. Godlewskiego. Zostawiłem dwa próbniki tkanin: fine classics i glorious twelfth. Sam je wybrał i bardzo mu przypadły do gustu. Ucięliśmy sobie także długą pogawędkę, a w zasadzie to ja słuchałem a p. Godlewskie perorował na temat współczesnej sytuacji gospodarczej i politycznej w Polsce ;)

Ceny pozostają niezmienione. Garnitur dwuczęściowy ok. 2,5 tys zł. Cena za spodnie to 670 zł. Marynarka ok. 2 tys zł. Bardzo szczegółowy cennik wisi po prawej stronie od wejścia. Ma także kilka tkanin vintage, w tym prawdziwą bielską szarą flanelę z lat 80. Zostało tylko 2 metry. Wspomniany tweed Dormeuil, wciąż czeka na uszycie. Na brak zamówień p. Godlewski nie narzeka, szył dwa garnitury w tym miesącu plus dużo poprawek. W dniach 5-18 września urlop.

Jako ciekawostkę podam, że swego czasu na Polnej było trzech krawców. W tym jeden, który szył marynarki dla...Pracowni Krawieckiej Zaremby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Godlewski wydawał mi się zbyt drogi, ale kilka razy przerabiałem u niego marynarki oraz wielokrotnie widziałem efekty jego pracy, również w momencie odbioru marynarek/garniturów przez klientów lub przy ostatniej przymiarce i zmieniłem zdanie. Wydaje mi się, że jest to naprawdę bardzo dobry krawiec, w żadnym względzie nie gorszy niż panowie z Ordynackiej. Jak nabędę jakieś lepsze tkaniny od Ciebie Roman to w pierwszej kolejności uderzam właśnie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak cenowo trochę odbiega od niskiej półki warszawskiej, ale także bym mu zaufał. No może kozerkę bym bardziej podniósł, ale nie mam wątpliwości że ma wyczucie nożyc. Z dumą, niczym święty graal pokazywał mi stare katalogi modowe, mówiąc że teraz takich już nie robią. Od razu widać w nowych że to konfekcja i gotowizna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezwykłym plusem tego zakładu jest fakt, iż z wielu moich rozmów z mistrzem wynika, że pan Janusz nie ma zdefiniowanego idealnego kroju lub stylu szycia marynarki. O pewnych elementach wspomina, iż są istotne ale zastrzega że miał w życiu wielu klientów, którzy celowo je zmieniali lub z nich rezygnowali, a on później sam przyznawał że efekt pozytywnie go zaskakiwał. Pytałem go o miękkie ramiona, pytałem też o kozerkę, szerokość nogawek i inne kwestie tak często pojawiające się oraz powtarzane na forum jako zarzut pod adresem krawców starszej daty. Jeżeli na etapie samej długiej rozmowy można niejednoznacznie stwierdzić, że Godlewski podoła odrobinę bardziej nowoczesnemu zamówieniu, to jestem gotowy stwierdzić że tak, podoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci: kamizelka 500 zł. Co ciekawe dwurzędówka jest droższa o kilkadziesiąt złotych od jednorzędówki. Nie przypominam sobie u innego krawca tak dokładnego cennika z nierównymi końcówkami. Możemy być pewni, że dostaniemy kwotowanie w najmniejszym detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, dziś spotkałem w realu czytelnika bloga, który szył na Polnej. Nie poleca. Mówi, że czas oczekiwania był bardzo długi, wiele niedopracowanych detali. Krawiec nie zrobił otwieranych dziurek przy mankietach, a poproszony o to, tak przerobił mankiet, że zostały tylko 2 guziki.

Czy jest tu ktoś, kto u niego szył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Kamizelka w dniu dzisiejszym to około 600 za igłę, a za spodnie "też coś koło tego". Przewidywany termin wykonania to: po 20.05.2015.
Wydaje mi się, że cenowo nie wypada to najatrakcyjniej jak na Warszawę i sprzeczne opinie na temat jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.