Jump to content

[WARSZAWA]. Krawiec Janusz Godlewski, Polna 22


damiance
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam. Mój brat szył tam dwurzędowy garnitur z wełny Cerruti 120. Materiał zakupił z wyprzedzeniem, więc Panu Januszowi pozostało jedynie szycie. Okres oczekiwania dosyć krótki - niecałe 4 tygodnie podczas których brat pojawił się w zakładzie 3 razy na dopasowanie miar i ewentualne poprawki (nie licząc pierwszego dnia kiedy zdjęta została miara i dostarczony został materiał). Pan Janusz jest bardzo profesjonalnym krawcem z bardzo dużym, jak sam mówi, doświadczeniem i praktyczną wiedzą. Jeżeli chodzi o sam efekt końcowy to wyszło bardzo dobrze, miara została zdjęta doskonale- jak sam brat mówi, to chyba najlepiej dopasowany garnitur w jego garderobie. Bardzo dobry i pewny szew, wszystkie detale bardzo dobrze dopracowane. Uwaga, Pan Janusz szyje na klejonce tylko na specjalne zamówienie, trzeba to podkreślić w rozmowie wstępnej.

Jedynym mankamentem była cena "igły" - 2600 zł za uszycie garnituru z dostarczonego materiału to według mnie troszeczkę zbyt wygórowana cena za markę jaką jest Pan Godlewski.

Link to comment
Share on other sites

Muszę się tam wybrać. Proszę o adres.

Polna 22

(22) 825 56 54

Zaraz obok jest pracownia, w mojej ocenie, jednego z najlepszych szewców w Warszawie. Niestety ostatnio zrezygnował on z produkcji butów na rzecz jedynie naprawy i rekonstrukcji skórzanego obuwia. Może uda Ci się go z całą Twoją charyzmą i doświadczeniem namówić do powrotu na ścieżkę "światła". Szewc to Pan Zdzisław Piotrowski, dobry przyjaciel zarówno Januszkiewicza, jak i Wielądka którego osobiście mi bardzo ostatnio polecał. Tak jak w innym temacie, sztuka szewska zanika.. :( Adres to również Polna 22. :)

Link to comment
Share on other sites

Witam, byłem dziś na Polnej. Wrażenie bardzo pozytywne. Pan Godlewski dżentelman starej daty, oszczęsny w słowach. Wszystko robione według starej szkoły, ale stylistyka wydaje się być dobra. Widziałem jedną prawie wykonczoną marynarkę tweedową na manekinie. Poziom wykończenie był naprawdę świetny. Ceny nieco niższe niż w Gest Moda. Na plus- Pan godlewski ma piękny kawałem tweedu Doremuil. W sam raz na sportową marynarkę na sezon. Ogólnie myślę, że kolejny bardzo dobry warszawski krawiec.

Jeśli ktoś się zdecyduje to proszę o recenzję.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Byłem dziś u p. Godlewskiego. Zostawiłem dwa próbniki tkanin: fine classics i glorious twelfth. Sam je wybrał i bardzo mu przypadły do gustu. Ucięliśmy sobie także długą pogawędkę, a w zasadzie to ja słuchałem a p. Godlewskie perorował na temat współczesnej sytuacji gospodarczej i politycznej w Polsce ;)

Ceny pozostają niezmienione. Garnitur dwuczęściowy ok. 2,5 tys zł. Cena za spodnie to 670 zł. Marynarka ok. 2 tys zł. Bardzo szczegółowy cennik wisi po prawej stronie od wejścia. Ma także kilka tkanin vintage, w tym prawdziwą bielską szarą flanelę z lat 80. Zostało tylko 2 metry. Wspomniany tweed Dormeuil, wciąż czeka na uszycie. Na brak zamówień p. Godlewski nie narzeka, szył dwa garnitury w tym miesącu plus dużo poprawek. W dniach 5-18 września urlop.

Jako ciekawostkę podam, że swego czasu na Polnej było trzech krawców. W tym jeden, który szył marynarki dla...Pracowni Krawieckiej Zaremby.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś Godlewski wydawał mi się zbyt drogi, ale kilka razy przerabiałem u niego marynarki oraz wielokrotnie widziałem efekty jego pracy, również w momencie odbioru marynarek/garniturów przez klientów lub przy ostatniej przymiarce i zmieniłem zdanie. Wydaje mi się, że jest to naprawdę bardzo dobry krawiec, w żadnym względzie nie gorszy niż panowie z Ordynackiej. Jak nabędę jakieś lepsze tkaniny od Ciebie Roman to w pierwszej kolejności uderzam właśnie do niego.

Link to comment
Share on other sites

No tak cenowo trochę odbiega od niskiej półki warszawskiej, ale także bym mu zaufał. No może kozerkę bym bardziej podniósł, ale nie mam wątpliwości że ma wyczucie nożyc. Z dumą, niczym święty graal pokazywał mi stare katalogi modowe, mówiąc że teraz takich już nie robią. Od razu widać w nowych że to konfekcja i gotowizna ;)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem niezwykłym plusem tego zakładu jest fakt, iż z wielu moich rozmów z mistrzem wynika, że pan Janusz nie ma zdefiniowanego idealnego kroju lub stylu szycia marynarki. O pewnych elementach wspomina, iż są istotne ale zastrzega że miał w życiu wielu klientów, którzy celowo je zmieniali lub z nich rezygnowali, a on później sam przyznawał że efekt pozytywnie go zaskakiwał. Pytałem go o miękkie ramiona, pytałem też o kozerkę, szerokość nogawek i inne kwestie tak często pojawiające się oraz powtarzane na forum jako zarzut pod adresem krawców starszej daty. Jeżeli na etapie samej długiej rozmowy można niejednoznacznie stwierdzić, że Godlewski podoła odrobinę bardziej nowoczesnemu zamówieniu, to jestem gotowy stwierdzić że tak, podoła.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe rzeczy tu piszecie panowie... bardzo ciekawe. Hm... Może trzeba coś u niego uszyć? Panowie wiedzą ile teraz kosztuje igła za dwuczęściowy garnitur u Godlewskiego?

Przecież napisałem kilka postów wyżej :roll:

ok. 2,5 tys zł

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe rzeczy tu piszecie panowie... bardzo ciekawe. Hm... Może trzeba coś u niego uszyć? Panowie wiedzą ile teraz kosztuje igła za dwuczęściowy garnitur u Godlewskiego?

Kilka postów "temu" Zaki wstawił prawie cały interesujący nas aktualny cennik. :cry: 2,5 k za igłę.
Link to comment
Share on other sites

Z pamięci: kamizelka 500 zł. Co ciekawe dwurzędówka jest droższa o kilkadziesiąt złotych od jednorzędówki. Nie przypominam sobie u innego krawca tak dokładnego cennika z nierównymi końcówkami. Możemy być pewni, że dostaniemy kwotowanie w najmniejszym detalu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Panowie, dziś spotkałem w realu czytelnika bloga, który szył na Polnej. Nie poleca. Mówi, że czas oczekiwania był bardzo długi, wiele niedopracowanych detali. Krawiec nie zrobił otwieranych dziurek przy mankietach, a poproszony o to, tak przerobił mankiet, że zostały tylko 2 guziki.

Czy jest tu ktoś, kto u niego szył?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Kamizelka w dniu dzisiejszym to około 600 za igłę, a za spodnie "też coś koło tego". Przewidywany termin wykonania to: po 20.05.2015.
Wydaje mi się, że cenowo nie wypada to najatrakcyjniej jak na Warszawę i sprzeczne opinie na temat jakości...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.