Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś szukał dobrego kapelusza w Warszawie  ;) 

•Pracownia kapeluszy Monika Borys ul. Puławska 230 tel. 603161082
•Cieszkowski pracownia kapeluszy ul. Targowa 18 tel. 22 8181768 
•Pracownia kapeluszy ul. Grójecka 59/63 tel. 22 8236844 
•Jakubowska- Piekut Grażyna. Zakład czapniczy. Pracownia czapek i kapeluszy ul. Grochowska 210/212 tel. 22 6101059 
• Dutkiewicz Grażyna. Pracownia kapeluszy ul. Bracka 5 
•Marta Ruta Hats ul. Solec 97 tel. 501087002 
•Czapki Kapelusze, A. Zaręba 
ul. Kopernika 25 tel. 606672116
•Sterkowski Marek. Pracownia czapek i kapeluszy ul. Bartoszycka 26A 
tel. 22 8724488
•Pracownia kapeluszy ul. Antoniego  Mackiewicza 1 tel. 516637507
•Wąsiewicz Maria. Pracownia kapeluszy ul. Częstochowska 2 
tel. 22 8229604
•Zakład Kapeluszniczy PolKap - internetowo 
•Zakład Kapeluszniczy WitLeather - internetowo 
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałbym na kapelusznicy i czapnicy, bo nie każde z tych miejsc oferuje i czapki, i kapelusze. Poza tym, czy ta pracownia przy Grójeckiej nie zajmuje się przypadkiem tylk damskimi nakryciami głowy, a co za tym idzie, raczej się w kręgu zainteresowań tego forum średnio zawiera? Czy może mylą mi się zakłady, bo mówię o tym zaraz koło Och-Teatru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde z tych miejsc oferuje i czapki, i kapelusze ale każe oferuje kapelusze, też raczej kapelusze leżą bardziej w kręgu zainteresowań forum dlatego tytuł wątku to "Kapelusznicy" i niech tak zostanie. 

Co do zakładu na Grójeckiej to nie pamiętam szczerze mówiąc, czy są tam tylko damskie czy damskie i męskie, jak to zweryfikuje to ewentualnie edytuję listę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem, czy jest sens uwzględniać w tym wątku sprzedaż internetową, jeśli już, to założyć oddzielny wątek - bo wtedy trzeba by uwzględnić i MES, i parę pomniejszych miejsc. Nie zgodzę się też, że kapelusze leżą badziej w kręgu zainteresowań - poza, niestety, odkrytymi głowami, królować zdają się kaszkiety. A jeśli pamięć mnie nie zwodzi, to czapniczka koło ronda wiatraczna (to chyba ten adres przy Grochowskiej?) nie ma w asortymencie kapeluszy. 

Ze swojej strony pewnie  przeciągu tygodnia w tym wątku postaram się zamieścić porównanie tego, co mam, lub co miałem okazję przymierzać, z wielu spośród wymienionych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mr.G napisał:

Gdyby ktoś szukał dobrego kapelusza w Warszawie  ;)

 

to u Cieszkowskich, czy u Zaręby są męskie kapelusze? Jakiś czas nie byłem, ale w czasie ostatnich wizyt nie było, tylko kaszkiety (zresztą na Cieszkowskich się zawiodłem stylistycznie, we wszystkich modelach wyglądałem jak bywalec dawnego Różyca, ale może to wina przymierzającego ;-))

Z kapeluszy z tego co dane było mi mierzyć to jednak Polkap łyka wszystko bez popicia, warto w czasie wojaży po kraju zajrzeć do Skoczowa, z Wisły czy Szczyrku blisko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Cieszkowskiego z rozbijaniem kapeluszy nie ma problemu, a po styczniu erminy są ekspresowe, mogę z czystym sumieniem polecić, ale też nie mam z czym porównać - ale ciężko mi wymyślić, co by w tak prostej usłudze mogło być zrobione lepiej, więc różnice byłyby chyba bardziej w wygodzie dojazdu, oraz w cenie, ale różnic nie przekraczałyby raczej wartości dobrego piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Najmniejszy napisał:

Z warszawskich bym się skłaniał ku Zarębie albo Cieszkowskiemu. Jeśli powiesz dokładniej, jaki fason, na co w szczególności w nakryciach głowy zwracasz uwagę, itp., to będę mógł poradzić dokładniej.

Jeśli chodzi o fason to chodzi mi o kaszkiet zupełnie klasyczny, może z minimalnie dłuższym daszkiem niż równym z górą. Co do materiału to chodzi mi po głowie kaszkiet z kaszmiru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie klasyczny to też nie rozwiewa wątpliwości, bo klasyczna jest i płaska angielka, i czapka w kliny, i parę jeszcze wariacji, chociaż domyślam się, że chodzi o jeden z tych dwóch fasonów. Z kaszmirem ciężko, trzeba chyba zlecić szycie z materiału powierzonego, najlepiej się nie przyznawać, że to kaszmir, bo wtedy mogą się wzbraniać, z obawy że klient wymagający i się będzie kłócił, że drogi materiał uszkodzili, czy coś. Jeśli mówimy o fasonie w kliny, to akurat mam porównanie, i zależy od kształtu twarzy - u Cieszkowskiego jest bardziej staromodnie, i pasuje raczej do twarzy szerszych, chociaż pojawiają się modele węższe, i jest nowy, młody pracownik, więc na zamówienie może wyjść lepiej. Na plus mocowanie ,,części czapnej" do daszka, którego domyślnie nie ma, ale jest mocowane od ręki zarówno u Cieszkowskiego, jak i Zaręby - tylko że u tego drugiego przyszywane jest na sporej części szerokości daszka, dając efekt strasznej naleśnikowatości, ja w swoim kaszkiecie od Zaręby musiałem to rozpruć i poświęcić parę minut na zrobienie tego samemu. 

Poza tym w obu wypadkach podszewki leżą, to w ogóle zmora polskich czapników, u Zarębu potnik skórzany, ale miernej jakości, u Cieszkowskiego różnie, ale wydają się preferować dosyć miękkie, dające się trochę ugnieść, więc pasujące na więcej głów, ale miernej jakości, bardziej niż skóra Zaręby.

@Michał Kwiatkowski jeśli zdecydujesz się na Cieszkowskiego, to możesz się skontaktować na priv, jestem znajomym firmy od jakiegoś czasu, i jeśli byśmy stawili sięw zakładzie we dwóch, to powinno pomóc w negocjacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Robi z chowanymi nausznikami

2. Ceny nie pamiętam, ale jeśli mnie pamięć nie zwodzi, to kaszkiety z półki, w zależności od fasonu i materiału 95-195zł, ale w tej chwili głowy nie dam

3. To akurat pytałem u Chorążego, u którego planuję coś uszyć w maju, i powiedizał, że na każdą męską czapkę starczy pół metra. Ale zawsze lepiej spytać u konkretnego rzemieślnika dla pewności.

4. Nie mam od Cieszkowskiego kaszkietu, na mnie Zaręba lepiej leży, chociaż jak wspomniałem pojawiają się i bardziej różnorodne ostatnio, za to mam kapelusz słomkowy, szyprówkę, szyprówkę typu hamburskiego, kapelusz, beret, do tego ostatnio kupiłem na święta ojcu czapkę zimową, więc te rzeczy mogę spróbować kiedyś zaprezentować.

4. Nie wiem, czy ,,u niego" jest właściwym wyrażeniem, bo chociaż nazwa firmy jest w rodzaju męskim, Cieszkowski, i kiedy odnoszę się do firmy, to mówię ,,u Cieszkowskiego", to nie ma ,,jego", właścicielką jest Pani Alina Cieszkowska. To tak tylko gwoli klarownośc ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Od podstaw to znaczy? Nikt sam chyba owiec nie strzyże, ale już kształtować kapliny jak najbardziej. Ale tak czy inaczej, w tej chwili z nakryciami głowy na zamówienie słabo, u Cieszkowskiego nie dość, że w nowym lokalu ostatnie rzeczy są jeszcz remontowane i nie cała aparatura jest podpięta, to jesienią i zimą nie zawsze zamówienia przyjmują, bo jest sezon i mają dość pracy z rzeczami RTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.