Jump to content

Rotomat- jaki wybrać


adamW
 Share

Recommended Posts

Nie, sugeruję posiadanie zegarków z rezerwą chodu min. 48 h i rotowanie jak butów. Poza tym chętnie przeczytałbym naukowe (nie marketingowe) uzasadnienie posiadania rotomatu. Na zdrowy rozum który samochód szybciej pójdzie na złom: ten który jeździ bez przerwy, czy ten który stoi w garażu z wyłączonym silnikiem?;-)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, adamW napisał:

Koledzy, polećcie proszę jakiś ładny rotomat na 2-4 miejsca. Oferty jakich sklepów warto przejrzeć? Oprócz ładnego, klasycznego wyglądu zależy mi aby sprzęt był cichy.

Jaki masz budżet? 

Tańsze rotomaty nie mają możliwości płynnej zmiany liczby obrotów, droższe tak. Raczej większość pozwala na ustawienie obrotów zgodnie z ruchem wskazówek CW, przeciwnie do ruchu CCW  i zamiennie CW&CCW. Rotomat powinien być wyposażony w miękkie poduszki dla zegarka (co ogranicza ryzyko porysowania bransolety) lub w uchwyty pokryte miękkim materiałem. W tańszych wersjach występuje czasem sam plastik. Odradzam rotomaty z dwoma gniazdami na jednym bębnie, zegarki mogą „obijać się” kooperantami podczas obrotów. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Nie, sugeruję posiadanie zegarków z rezerwą chodu min. 48 h i rotowanie jak butów.

U mnie to się nie sprawdza. Nawet rezerwa 72 h czasem nie wystarcza. Poza tym ja np. nie przepadam za zakręcaną koronką Radiomira i niechętnie przy niej grzebię. Rotomat mnie w tym względzie odciąża. I dodatkowy bonus- zegarek noszony spieszy ok. 1 s dziennie, zostawiony na rotomacie opóźnia jakąś sekundę na dobę. Można sobie wyrobić system :). No, ale poważnie- rotomat nie jest niezbędny, ale ułatwia życie. No i jest jakimś tam sposobem na estetyczne magazynowanie/eksponowanie kolekcji.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście nie polecam chociażby z tego względu ,że są zasilane wg standardu NEMA  (110V/60hz).,Lepiej takie urządzenie jak rotomat kupić lokalnie u rodzimego producenta tym bardziej ,że to nie jest rakieta balistyczna tylko rzecz prosta jak cepy., Moje rotomaty są od firmy Rocket Redbox z Bronx.,Firma jest na rynku od ponad 100 lat w czasie WW2 produkowała elementy kokpitów do B-17 Flying Fortess,B-24 Liberator,B-25 Mitchell,P47 Thunderbolt, a nawet dla legendarnych P51 Mustang.,Po wojnie produkowała miedzy innymi celowniki optyczne do wyrzutni Bazooka.Ale przy zakupie nie brałem pod uwagę ani portofilio producenta ani sentymentu do Bronx Bombers, po prostu w razie awarii mogę zawinąć zwłoki w Trybunę Ludu i wsiąść do metra i za pół godziny jestem w zakładzie winowajców.,

roto.jpg

roto1.jpg

roto2.jpg

roto3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi. Zegarki, które aktualnie posiadam to dwa orienty (Bambino i Ray) i szczerze mówiąc nie chciałbym aż tak szaleć z rotomatem. Upatrzyłem sobie coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/rotomat-na-4-zegarki-rothenschild-rs-2040-mcs-japn-7650582297

Firma absolutnie nic mi nie mówi. Wizualnie jest OK. Ktoś jest w stanie ocenić jakość tego sprzętu?

Co do zasadności kupna (i używania) podniesionej przez @lubo69 to zależy mi na wygodzie. Zegarek noszę od poniedziałku do piątku, rotuje nimi, ale nie zakładam codziennie innego. Rezerwa chodu w moich modelach to 40h. W weekend zegarki leżą w szufladzie. Denerwuje mnie ciągłe nastawianie zegarka po dłuższym odpoczynku 'od służby'.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak wygląda u mnie. Zakupiłem na allegro ten model, który linkowałem wyżej:

https://allegro.pl/oferta/rotomat-na-4-zegarki-rothenschild-rs-2040-bk-japan-7650575543?fromVariant=7650582297

Co do wykonania na zewnątrz nie ma się do czego przyczepić. W środku wygląda już nieco gorzej. Rzekomo wyłożony jest naturalną skóra natomiast zapach nie jest skórzany. Obstawiam, że to sztuczna skóra. Wykończenie wnętrza też jakoś nie powala. Poduszki na zegarki mogłyby być nieco dalej od siebie. Zegarki nie są duże (max 42 bez koronki) a muszę uważać żeby nie dotykały siebie (potencjalnie mogłyby się porysować?).

Generalnie w tej cenie nie sądzę żeby znalazł coś lepszego i świadomie poszedłem na pewne kompromisy.

DSC05566.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.