Skocz do zawartości

Oksfordy RTW dla wysokiego podbicia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom, chciałem poradzić się w kwestii jak w tytule. Wątku na ten temat nie znalazłem. Jeśli źle szukałem, to z góry przepraszam. Otóż ze względu na dziwną anatomię moich stóp (bardzo wysokie podbicie, dość szerokie śródstopie, wąska pięta, niewielka długość - typowe 41) mam oczywisty problem z oksfordami. Po prostu nie ma opcji, żeby kwatery się domknęły i nie chodzi o niewielką przerwę, tylko o "V" o kącie rozwarcia jakieś 45-55 stopni :) Jest oczywiste, że to nie jest problem, który może się zniwelować przez użytkowanie obuwia i wynikające z niego rozciągnięcie się skóry, bo jest jej po prostu za mało w podbiciu "na wysokość", stąd też większa tęgość obuwia nie pomaga w tej kwestii a szkodzi w pozostałych wymiarach, bo w derbach mieszczę się spokojnie w standardowe F. Oczywiście rozwiązaniem jest bespoke. Testowałem, mam i jestem zadowolony, ale mimo wszystko ciekawi mnie, czy wśród znanych Państwu mid-range'owych producentów oksfordów GYW, trafiły się modele albo kopyta, które ewidentnie lubiły się z wysokim podbiciem. Testowałem różne kopyta Yanko, w tym 962G,  podstawowe modele Loaków, Shoepassion, Meerminów i Herringów. Nigdy nie trafiłem na nic, co chociaż dawałoby nadzieję na poprawny wygląd w przyszłości, nie mówiąc już o katowaniu podbicia ścisłym sznurowaniem. Jest dla mnie jakaś nadzieja, czy tylko bespoke albo derby i monki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, condictio napisał:

Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom, chciałem poradzić się w kwestii jak w tytule. Wątku na ten temat nie znalazłem.

 

Wątek odpowiedni istnieje, ale raczej bez konstruktywnych konkluzji poza "niestety, masz przechlapane" ;-)

Tak generalnie, to spróbuj szukać w markach włoskich (tam będzie Blake raczej niż GY, ale to nie problem), bo Włosi mają generalnie wyższe podbicia, z tym że poza tym but może być dość wąski. Najwyższe podbicie, z jakim spotkałem się w RTW, to pewne kopyto Fabi, ale jest ono generalnie specyficzne i może np. nie pasować w palcach. Chodzi o ten model i podobne:

https://www.yoox.com/pl/11515658PW/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=11515658PW&sizeId=&sizeName

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 13:07, De Lasalle napisał:

Church's Counsul w rozmiarze G? Podobno szeroki but, z pewnością piękny i nieco niszowy nawet na tym forum. 

U mnie się nie schodzi przyszwa i jest solidne V, ale szczerze mówiąc zupełnie mnie to nie rusza :) Nie wiem czy Tricker's ma oxfordy w ofercie, ale jeśli ma to wydaje mi się, że może to być dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.