Jump to content

Oksfordy RTW dla wysokiego podbicia


Guest
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom, chciałem poradzić się w kwestii jak w tytule. Wątku na ten temat nie znalazłem. Jeśli źle szukałem, to z góry przepraszam. Otóż ze względu na dziwną anatomię moich stóp (bardzo wysokie podbicie, dość szerokie śródstopie, wąska pięta, niewielka długość - typowe 41) mam oczywisty problem z oksfordami. Po prostu nie ma opcji, żeby kwatery się domknęły i nie chodzi o niewielką przerwę, tylko o "V" o kącie rozwarcia jakieś 45-55 stopni :) Jest oczywiste, że to nie jest problem, który może się zniwelować przez użytkowanie obuwia i wynikające z niego rozciągnięcie się skóry, bo jest jej po prostu za mało w podbiciu "na wysokość", stąd też większa tęgość obuwia nie pomaga w tej kwestii a szkodzi w pozostałych wymiarach, bo w derbach mieszczę się spokojnie w standardowe F. Oczywiście rozwiązaniem jest bespoke. Testowałem, mam i jestem zadowolony, ale mimo wszystko ciekawi mnie, czy wśród znanych Państwu mid-range'owych producentów oksfordów GYW, trafiły się modele albo kopyta, które ewidentnie lubiły się z wysokim podbiciem. Testowałem różne kopyta Yanko, w tym 962G,  podstawowe modele Loaków, Shoepassion, Meerminów i Herringów. Nigdy nie trafiłem na nic, co chociaż dawałoby nadzieję na poprawny wygląd w przyszłości, nie mówiąc już o katowaniu podbicia ścisłym sznurowaniem. Jest dla mnie jakaś nadzieja, czy tylko bespoke albo derby i monki? 

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, condictio napisał:

Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom, chciałem poradzić się w kwestii jak w tytule. Wątku na ten temat nie znalazłem.

 

Wątek odpowiedni istnieje, ale raczej bez konstruktywnych konkluzji poza "niestety, masz przechlapane" ;-)

Tak generalnie, to spróbuj szukać w markach włoskich (tam będzie Blake raczej niż GY, ale to nie problem), bo Włosi mają generalnie wyższe podbicia, z tym że poza tym but może być dość wąski. Najwyższe podbicie, z jakim spotkałem się w RTW, to pewne kopyto Fabi, ale jest ono generalnie specyficzne i może np. nie pasować w palcach. Chodzi o ten model i podobne:

https://www.yoox.com/pl/11515658PW/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=11515658PW&sizeId=&sizeName

Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.09.2018 o 13:07, De Lasalle napisał:

Church's Counsul w rozmiarze G? Podobno szeroki but, z pewnością piękny i nieco niszowy nawet na tym forum. 

U mnie się nie schodzi przyszwa i jest solidne V, ale szczerze mówiąc zupełnie mnie to nie rusza :) Nie wiem czy Tricker's ma oxfordy w ofercie, ale jeśli ma to wydaje mi się, że może to być dobry trop.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.