Jump to content

Gdzie uszyć jeansy lub kurtkę typu trucker?


lubo69
 Share

Recommended Posts

Otóż przydarzyła mi się, drodzy Panowie, historia następująca.

Poszukując materiału na podszewkę do kurtki skórzanej, zanim jeszcze pomógł mi nasz forumowy Kolega (któremu po raz kolejny dziękuję), natrafiłem w czeluściach internetów na zalegający komuś w szafie kupon (ok 1,6 m) jeansu vintage z Pewexu. Ów ktoś zamierzał pozbyć się tego materiału za symboliczną kwotę, nie mogłem się więc oprzeć. Jest to jeans typu raw denim, według mnie starej, dobrej jakości, o gramaturze typowo spodniowej. Materiał ma przez środek rysę (odbarwienie koloru), jako że ze dwie dekady leżał w szafie; ten pas trzeba byłoby chyba wyciąć lub wykorzystać w niewidocznym miejscu. Potraktowałem go dwukrotnie gorącą wodą (hot soak) i jest gotowy do użytku.

Ostatecznie podszewka kurtki zostanie wykonana z wełny, a ja zostałem z tym jeansem jak Himilsbach*. Dałem tyle co za obiad i może leżeć następne 20 lat, ale nie lubię marnotrawstwa i niedokończonych historii. Nasz forumowy Kolega krawiec wytłumaczył mi, że to nie takie proste, bo potrzebne są maszyny do podwójnych szwów i nabijania guzików. Jednocześnie nie chciałbym za to zapłacić jak za garnitur. W Warszawie takie zlecenia kiedyś przyjmował Golden Dog, nie mylić z Faster Dogiem, ale to już historia.

Co z tym zrobić? Komu to dać, żeby mieć fajne dżinsy lub kurtkę? Da się tak? 

_________________

*tu anegdota, gdyby ktoś nie znał; ostatni akapit:

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,10217849,_Urodzony_31_listopada___Himilsbach_przezywa_renesans.html?disableRedirects=true

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.