Skocz do zawartości

testowanie produktów Saphir


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

na kanwie wpisu Kolegi @lubo69 proponuję na początek test przechodni z dwoma nowymi produktami Saphir.

Zasady:

1. lista chętnych do udziału tworzona jest w tym wątku

2. pierwsza lista max 10 osób

3. uczestnik w momencie zgłoszenia musi mieć min. 20 punktów reputacji.

4. paczka przesyłana jest do kolejnego użytkownika, w dowolnie wybrany sposób z poinformowaniem komu paczka jest przekazywana

5. paczka nie powinna być przetrzymywana przez uczestnika testu dłużej niż 7 dni, licząc od dnia jej otrzymania.

6. uczestnik testu ma na uwadze, że: "Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności."

7. uczestnik testu opublikuje w tym wątku na forum swoją recenzję.

W dniu 25.02.2018 o 12:19, lubo69 napisał:

Jeszcze wzorem paczki krawatów prośba o podawanie miasta; uczestnicy np. z Warszawy mogliby ustawić się w kolejce obok siebie i umawiać na odbiory osobiste, zamiast wysyłki np. Wrocław - Warszawa - Toruń - Kraków - Warszawa - Łódź - Warszawa itp.

zaczynamy od dwóch produktów:

https://multirenowacja.pl/saphir-bdc-amiral-gloss.html

big_SAPHIR-BDC-Amiral-Gloss-001.jpg?lm=1

https://multirenowacja.pl/saphir-bdc-cleaning-lotion-125ml.html

big_SAPHIR-BDC-Cleaning-Lotion-125ml-002

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne, głównie do @saphir.pl i Forumowiczów doświadczonych w pracy z woskiem: czy do testowania pierwszego produktu absolutnie niezbędne jest użycie Pate de Luxe, zgodnie z instrukcją na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na doswiadczeniach z mirror gloss, tak. Amiral to bliźniaczy produkt więc zapewne jest równie twardy co Mirror,tak twardym woskiem nie zakryjesz porów skóry.W zależności jak intensywne chcesz osiągnąć lustro wystarczą trzy warstwy pasty aby nałożyć twardy wosk ale lustro będzie subtelne.Jak chcesz się oglić to najpierw wyraźne lustro pastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

Mam pytanie techniczne, głównie do @saphir.pl i Forumowiczów doświadczonych w pracy z woskiem: czy do testowania pierwszego produktu absolutnie niezbędne jest użycie Pate de Luxe, zgodnie z instrukcją na stronie?

Nie koniecznie. Ostatnio Mirror Glossem zrobiłem lustro na gruntownie oczyszczonych butach i lustro ma się dobrze. Nie wspominając już o tym, że zajęło mi to 30 min. 

Ciekawi mnie Admiral Gloss, z resztą Cleaning Lotion też, więc również się zgłaszam:

1. lubo69

2. bodzixon

PS. Jeżeli to nie problem, sugerowałbym małą zmianę w zasadach. Aby paczkę można było przetrzymać max. 7 dni. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję mini-pictorial przed - po, w miarę możliwości porównawczy (cleaning lotion a creme universelle) z podsumowaniem: czy kupiłbym w sugerowanej cenie. Myślę że każdy może to zrobić po swojemu, byle nie w jednym zdaniu („Paczka przyszła, produkt fajny, polecam”;-))

Co do terminu, proponuję zapis „niezwłocznie, przy czym wysyłka/przekazanie musi nastąpić najpóźniej siódmego dnia licząc od daty otrzymania paczki”.

Jeszcze wzorem paczki krawatów prośba o podawanie miasta; uczestnicy np. z Warszawy mogliby ustawić się w kolejce obok siebie i umawiać na odbiory osobiste, zamiast wysyłki np. Wrocław - Warszawa - Toruń - Kraków - Warszawa - Łódź - Warszawa itp.

Ja jestem z Łodzi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Mam pytanie techniczne, głównie do @saphir.pl i Forumowiczów doświadczonych w pracy z woskiem: czy do testowania pierwszego produktu absolutnie niezbędne jest użycie Pate de Luxe, zgodnie z instrukcją na stronie?

Producent rekomenduje użycie wosków wykończeniowych tylko w końcowym etapie i my tego się trzymamy. Przyzwyczailiśmy się już natomiast do sytuacji, w których użytkownicy nie trzymają się rekomendacji oraz zasad. Czasem ze skutkiem opłakanym, ale zdarza się, że i ze skutkiem imponującym :) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

poprawiłem ZASADY w pierwszym wpisie.

Moim zdaniem 7 dni to bardzo długo, ale nie oponuję. Zwróćcie uwagę, że przesyłka może zająć np. 3 dni to razem daje 10 dni = 3 testerów na miesiąc, w najgorszym wypadku.

Proszę aby każda dopisująca się osoba kopiowała całą listę.

 

1. lubo69

2. bodzixon

3. Dark

4. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie musimy czekać na zapełnienie się listy, możemy startować. Oczywiście większa liczba uczestników pozwoliłaby lepiej zaplanować logistykę.

Jeżeli Kolega @kormox jest gotów na przejęcie paczki w Warszawie to proszę o info na PW. Jeżeli nie, to paczka rozpocznie obieg od Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze dotrze - Koledzy testerzy z Warszawy, jeśli któryś z Was mógłby w środę 7 marca rano / przed południem być w okolicach PKiN (Złote Tarasy, Dworzec Centralny), mógłbym przekazać dalej paczkę. Jeśli nie, wyślę do następnej osoby z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka doszła. Żeby nie blokować, od razu zabrałem się do testów.

IMG_0199.thumb.JPG.9ed710c51241955a181badb186ff7e33.JPG

"Na warstat" wziąłem teczkę od Skalpela z bridle leather, podkładkę na myszkę z polskiego juchtu również produkcji Niestroj leatherworks, kurtkę Schott, rękawiczki z łosia od Kuca i trzy pary butów: trzewiki C&J, derby od Markowskiego i Trickersy.

Pozostali testerzy zapewne są przekonani, że już nie ma czego testować, bo wypaprałem wszystko. Otóż nie. Obydwa produkty są bardzo wydajne. Do wyczyszczenia sześciu sztuk butów, dwóch rękawiczek, podkładki, całej teczki i fragmentu pleców kurtki zużyłem może 15% Cleaning Lotion. Wosk siłą rzeczy został użyty tylko na butach i głównie na noskach (w Trickersach też na piętach); zużycie jest znikome.

Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Cleaning Lotion. Zapach nieprzyjemny, rozpuszczalnika czy kamfory - z czymś mi się wyraźnie kojarzy, ale nie potrafię zidentyfikować, a zapachów póki co nie można wrzucić w Google. Konsystencja i wygląd też mi się wyraźnie kojarzy, ale tu już nie mam wątpliwości - jako żywo męska wydzielina 8-) 

Tak prezentowały się buty przed czyszczeniem:

IMG_0200.thumb.JPG.bfaf869304723ed2cddec8ea5576f821.JPG

Tak po nałożeniu produktu:

IMG_0201.thumb.JPG.5d6b47c8a1ed3e0294e54c2d6327f0e1.JPG

Produkt nakłada się łatwo, szybko i równo.

IMG_0202.thumb.JPG.61c1f2ca61bdbc06a10261da786e3ee1.JPG

IMG_0203.thumb.JPG.a7597b3f534d23da8ced44b42cb677f1.JPG

IMG_0204.thumb.JPG.bf9e203ee42e00127568bfb610fd8f54.JPG

Rękawiczek nie sfotografowałem, ale co ciekawe tam zabrudzenie szmatki było znikome (rękawiczki użytkuję półtora sezonu i nigdy nie były czyszczone), a nakładanie trudne - skóra robiła się tępa.

Produkt zawiera woski i wystarczy wypolerować, aby uzyskać ciekawy rezultat:

IMG_0205.thumb.JPG.bbccbc8bcf2c9f97ddb1447128658b4b.JPG

IMG_0206.thumb.JPG.001a68006c059d041d2da40f982377d6.JPG

IMG_0207.thumb.JPG.e17f50c0efedb76a82189b0db67aa072.JPG

Pora na test wosku. Wosk jest bezbarwny, twardy. Mimo że zimno jak jasna cholera, nakłada się dobrze.

Temat lustra jest mi obcy, o czym nie pisałem wcześniej, żeby nie zostać zdyskwalifikowanym jako tester. 

Na derby Markowskiego i Trickersy nałożyłem zgodnie z instrukcją Pate de Luxe, natomiast na C&J nie - w końcu to test.

Efekt po jednokrotnej aplikacji Amiral Gloss i krótkiej polerce bez wody:

IMG_0208.thumb.JPG.d695df95956cc203704672d68c376e26.JPG

5a9acad114dea_IMG_02092.thumb.JPG.4f0020e5df3c2b76497b43dbd947c8e2.JPG

IMG_0210.thumb.JPG.47465d7fa6be36de325517d744790c5b.JPG

IMG_0211.thumb.JPG.fd6a110b306406bd21b4f63fcf2d17e1.JPG

Jak na pierwszy raz, nie jest chyba źle. Przypominam: produkt jest tylko na noskach / czubkach, a na krokietach nie ma pasty, jest Cleaning Lotion i Amiral Gloss.

Druga warstwa wosku, kilka kropel wody i polerka może 2 - 3 minuty:

IMG_0212.thumb.JPG.ff5a1fe6874c3dc278692109f4a10b65.JPG

IMG_0213.thumb.JPG.72e91f74a81dda92d62b538394cb5872.JPG

Jutro nauczę się robić zdjęcia jak Arsen albo eye-lip pobawię się dłużej z jakimiś brązowymi formalnymi oksfordami.

Podsumowanie: Cleaning Lotion moim zdaniem idealnie wypełnia lukę między Renovateur / Creme Universelle (czasami trochę za słabe) a Renomatem (zwykle za mocny, dal mnie nadaje się do ciężkich prac raz na dwa lata). Gdyby tak nie śmierdział, byłby idealny; no, ale śmierdzi bo działa. Amiral Gloss umożliwia zrobienie w kilka minut akceptowalnego lustra początkującym, którzy akurat nie mają półtorej godziny czasu lub nie chcą mieć zakwasów / zwichniętego nadgarstka. Oba produkty są udane; kupiłbym.

Jutro relacja z lustra (mam nadzieję) na oksfordach.

Proszę Kolegę @Dark o podanie miasta odbioru paczki, a Kolegę @kormox o sygnał, czy mógłby w środę rano być w centrum Warszawy. Jeśli kormox nie może, a Dark nie jest z Warszawy, paczkę wysyłam w poniedziałek do @bodzixon.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pracowałem nad chukka Yanko (Cleaning Lotion, krem Burgol i dwie warstwy Amiral Gloss bez wody) oraz Foster&Son (Cleaning Lotion, Pate de Luxe na noski, krem Woly na resztę cholewki, cztery warstwy Amiral Gloss, przy ostatniej woda).

Efekt (Yanko):

5a9bcbf472b7e_IMG_02182.thumb.jpg.7d64618f40729061849055b4f2e1a4da.jpg

Tu lustra nie ma, ale jest fajnie utwardzony na czubkach codzienny połysk.

Foster:

IMG_0216.thumb.jpg.c9ea29af5a654b04eb085676ad50385a.jpgIMG_0217.thumb.jpg.4b8a0982fdd6344b3007a2b6a88119c4.jpg

Tu moim zdaniem lustro jest, moje pierwsze w życiu. Przy dłuższej zabawie przez kogoś doświadczonego, można uzyskać bardzo dobry efekt.

Test uważam ze swojej strony za zakończony; w przyszłym tygodniu przekazuję dalej.

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję @lubo69 za sprawne przekazanie paczki.

Do testów Cleaning Lotionu wybieram 2 pary butów: oxfordy Loake i sztyblety Carlos Santos. Amiral Gloss dodatkowo wypróbuję na lotnikach Vass.

Loake i CS wymagają gruntownego oczyszczenia/usunięcia popękanych warstw wosków, co widać na poniższych zdjęciach.

Loake:

IMG_2471.thumb.JPG.2142e2bff464703bb2ce5d9121a035db.JPG

IMG_2456.thumb.JPG.e88065e40f9aafcda2e2b829fbc84a54.JPG

Carlos Santos:

IMG_2468.thumb.JPG.d03a49181c0a2042f12bbfd6dc8e6708.JPG

Przyjmuję zasadę, że czyszczeniu podlega tylko prawy but, lewy będzie służył do porównania efektów.

Przystępuję do pracy z balsamem czyszczącym w sposób zgodny z instrukcją ze strony multirenowacja.pl. Preparat rozprowadza się b. łatwo, wchłania się szybko, po wyschnięciu skóra jest matowa.

Aplikacja jest łatwa, jednakże aby zapewnić precyzyjne dozowanie, trzeba butelkę odwrócić do góry nogami i poczekać chwilkę, aż substancja spłynie wypełniając całkowicie szyjkę. Im mniej preparatu w opakowaniu, tym dłużej należy czekać - pod koniec trzeba będzie pewnie wykazać się sporą dozą cierpliwości...

Poleruję szczotką, a nie szmatką jak w instrukcji, skóra nabiera lekkiego połysku. Z uwagi na grube pokłady starego wosku czyszczenie na noskach powtarzam. Uzyskany efekt poniżej.

IMG_2455.thumb.JPG.6e2ffc15d8aefe230e0082a07238e0d0.JPG

IMG_2465.thumb.JPG.f55920f0a2cd49165a3ef61c8484ac59.JPG

W porównaniu z Creme Renovateur balsam Cleaning Lotion jest w mojej opinii bardzo mocnym preparatem. Błyskawicznie usuwa stare warstwy kremu/wosku, narusza nawet wykończenie fabryczne, co widać na nosku oxfordów:

IMG_2469.thumb.JPG.da92272c605c29fc032e16a9d64cc0b0.JPG

Do tej pory nie używałem Renomatu, i chyba długo nie będę miał takiej potrzeby - Cleaning Lotion w zupełności wystarczy...

Dodatkowo postanawiam popracować nad starymi , podniszczonymi rękawiczkami z czarnej świńskiej skóry, które zamierzałem na wiosnę wyrzucić. Efekt przeszedł moje oczekiwania, rękawiczki zyskały drugie życie i zostawiam je na następną zimę. Sucha, zniszczona i zabrudzona skóra zmieniła się w czystą i błyszczącą. 

Zarówno przy czyszczeniu butów, jak i rękawiczek zabrudzenia szmatki są bardzo duże - czyli preparat działa :)

Aha, zdaje się że mój nos jest zdecydowanie mniej wrażliwy niż nos @lubo69 - w mojej opinii zapach balsamu niej jest jakoś szczególnie przykry, jest akceptowalny.

W weekend testuję Amiral Gloss, relacja niebawem.

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj druga faza testu, czyli próba uzyskania lustra za pomocą wosku Amiral Gloss. Zaznaczam, że mam raczej skromne doświadczenia w tej materii, więc mam duże obawy co do końcowego efektu.

Bardzo dobrze oceniam opakowanie preparatu. Pojemniczek ma zakręcane wieczko, co jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż staromodne wciskane wieczko otwierane za pomocą obrotowej blaszki, która po kilkakrotnym użyciu potrafi się urwać.

Na pierwszy ogień idą lotniki Vass. Buty są nowe, więc nie brały udziału w pierwszej fazie testu. Na początek trzy warstwy pasty MDOR Pate de Luxe - oczywiście produkt Saphir, żeby nie "pogryzł" się z woskiem, w jedynym słusznym kolorze no 1 ;-). Tak wyglądają po zapastowaniu.

IMG_2474.thumb.JPG.7766c766043db73dfaf02390ffbd26d2.JPGIMG_2476.thumb.JPG.8bbdcb6f15ab04304946546623696089.JPG

Zaczynam aplikację wosku na noski. Preparat jest twardy, bardzo szybko skóra pokrywa się matowym białym nalotem i robi się "tępa" utrudniając ruch bawełnianej szmatki. Kilka kropel zimnej wody i bardzo delikatne polerowanie aż do uzyskania połysku. Wszystko przebiega dużo szybciej niż przy użyciu standardowej pasty/wosku. Całą operację powtarzam cztery razy, starając się robić co najmniej pięciominutowe przerwy, żeby warstwy lepiej się utwardziły. Uzyskany efekt jest następujący:

IMG_2479.thumb.JPG.460890fb13a2fc747627a8f9155021e0.JPGIMG_2480.thumb.JPG.e4f2606d7f863af39c78a5c949e45333.JPG

Kolejne cztery aplikacje niewiele zmieniają, więc na tym poprzestaję. Uzykałem może jeszcze nie imponujące lustro, ale lustereczko, z którego jestem w miarę zadowolony. Najpewniej moja technika jest jeszcze za słaba, aby uzyskać lepszy efekt...

IMG_2484.thumb.JPG.3b905770c51aea23261c14bcb29bf9a5.JPGIMG_2485.thumb.JPG.0efb557a68beaa2d688440e035aed45a.JPG

Teraz muszę odpocząć, bo to ciężka praca jest 8-). Niebawem kolejna relacja.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zafundowano nam zakaz shoppingu w niedzielę, część wolnego czasu poświęcam na pracę nad lustrem przy użyciu Amiral Glos. Buty są już przygotowane do tej operacji, czyli całościowo potraktowane kremami, a czubki dodatkowo pastami Saphir. Ich kondycję widać na poniższych zdjęciach.

IMG_2486.thumb.JPG.769d9e2097ff7a0409a092e7e4176069.JPGIMG_2487.thumb.JPG.5209f846fb5f0b12cc418af029dcb468.JPG

 

Przystępuję do mozolnego nakładania wartwa po warstwie wosku Amiral Glos, dodając kilka kropel wody w czasie końcowego polerowania. Po około 30 minutach (5-6 warstw) doprowadzam nosek prawego chelsea i nosek prawego oxford  do takiego stanu:

IMG_2489.thumb.JPG.4d6ce4427d38cb583912ebe2857ee24e.JPGIMG_2491.thumb.JPG.062823b578191a9d8e3aa085f4d6add8.JPG

 

IMG_2492.thumb.JPG.7cfd8581a8d882cfad5555f0fd7af47b.JPGIMG_2495.thumb.JPG.538335392a51ce17b48eda517451c248.JPG

 

Dla przypomnienia - lewe buty nie zosały poddane żadnym zabiegom, stanowią materiał porównawczy. Można zaobserwować, że prawe buty po zabiegach spa są nieco jaśniejsze od lewych, choć efekt ten widać bardziej na zdjęciach niż w rzeczywistości. Uzyskany mirror shine nie jest zbyt imponujący

PODSUMOWANIE

SAPHIR BDC Cleaning Lotion bardzo przypadł mi do gustu. Doskonale czyści zabrudzenia, szybko i skutecznie usuwa stare warstwy wosków. Brzydkie popękania i pajączki na skórze zniknęły, z czego jestem najbardziej zadowolony. Balsam jest b. wydajny, do tej pory z kolegą @lubo69 zużyliśmy nii więcej niż 20-25% ze 125 ml zawartych w opakowaniu.

Z kolei SAPHIR Amiral Gloss wywołał moje mieszane uczucia. Uzyskane lustra nie są zbyt imponujące, jednak jak wspomniałem może jest to wynik mojego skromnego doświadczenia i kiepskiej techniki. Bardzo podobny efekt w niewiele większym czasie uzyskuję z użyciem standardowych wosków Saphir. Preparat jest bezbarwny, więc można go stosować na buty o nietypowych kolorach, co dla wielu osób może być dużą zaletą.

Jestem gotowy do wysłania paczki z kosmetykami do kolejnego chętnego testera. Czy Kolega @Dark potwierdza swój akces?

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.