Skocz do zawartości

[Kruszewski] Marynarka Donegal Tweed


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Krawiec: Janusz Kruszewski, Warszawa

Materiał: Donegal Tweed

Jako, że ktoś musi być pierwszy, w nowej odsłonie działu bespoke, postanowiłem pójść na pierwszy ogień ;)

Materiał pochodzi z zamówienia forumowego materiału tweedowego, które zostało zrealizowane, dzięki życzliwości zakiego.

Prezentuję tutaj moje trzecie zamówienie marynarki u JK. Względem dwóch wcześniejszych zastosowałem szersze o 1,5 cm wyłogi, znacznie zwiększone rozcięcie z przodu, większe wytaliowanie oraz skośne kieszenie. Dodatkowo, jak każde tradycja w przypadku marynarki tweedowej, dodałem do niej dla ozdoby kieszonkę biletową.

Zdjęcia zrobione wreszcie sprzętem trochę lepszej jakości niż zwykły małpiszonek, ale oczywiście wciąż daleko do jakości, jaką serwują nam niektórzy uczestnicy forum.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Prawdę powiedziawszy nie wiedziałem jaką podszewkę wybrać, JK doradził grafit. Wydawało mi się to dość ponure i nudne, jednak ostatecznie moim zdaniem był to strzał w dziesiątkę, całość się ładnie komponuje. Z takich praktycznych dodatków, poprosiłem o zapinaną na guzik dolną, wewnętrzną kieszeń, ponieważ w niej noszę klucze i teraz nie mam już stresu, że wypadną:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wraz z kolejnymi marynarkami u Pana Kruszewskiego jakość idzie w górę zauważalnie, czy już za pierwszym razem było podobnie do tej teraz prezentowanej?

O dwóch pierwszych zamówieniach można poczytać w wątku o JK. Pierwsze zamówienie wyszło mi dość średnio, ze względu na słabe dopasowanie. Po większym wytaliowaniu prezentuje się teraz o wiele lepiej :)

Przy drugim zamówieniu dopasowanie było lepsze. Prezentowana powyżej marynarka jest właśnie eksperymentem zmierzającym do efektu nadania całości większego dynamizmu. Moim zdaniem naprawdę udanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wraz z kolejnymi marynarkami u Pana Kruszewskiego jakość idzie w górę zauważalnie, czy już za pierwszym razem było podobnie do tej teraz prezentowanej?

O dwóch pierwszych zamówieniach można poczytać w wątku o JK. Pierwsze zamówienie wyszło mi dość średnio, ze względu na słabe wytaliowanie. Potem marynarkę oddałem do wytaliowania, jednak to już nie jest to samo, co w przypadku szycia od podstaw marynarki na lepsze dopasowanie.

Przy drugim zamówieniu dopasowanie było lepsze, jednak dół marynarki wymagał zabiegów pozwalających optycznie nadać lekkości całości i prezentowana powyżej marynarka jest właśnie eksperymentem zmierzającym do takiego efektu. Moim zdaniem naprawdę udanym

Czyli jednak przekonałeś się do taliowania, bo pamiętam, że jak napisałem przy jednym z poprzednich zamówień, że marynarka mogłaby być bliżej ciała, to napisałeś, że taka miała być, klasyczna, bez fajerwerków. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak przekonałeś się do taliowania, bo pamiętam, że jak napisałem przy jednym z poprzednich zamówień, że marynarka mogłaby być bliżej ciała, to napisałeś, że taka miała być, klasyczna, bez fajerwerków. ;)

To forum zmienia ludzi ;)

Zaskoczyło mnie że zdecydowałeś się na 2 rozcięcia. Skąd ta decyzja?

Chodzi o rozcięcia z tyłu? Ja mam praktycznie wszystkie marynarki z 2 rozcięciami. Wydaje mi się, że dają lekko lepszy komfort noszenia a i mniej się gniotą w tym miejscu przy siadaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capo, niesamowity progres w stosunku do pierwszej. Tym bardziej mnie cieszy, że wynika z rosnącej świadomości klienta :)

Twoja sylwetka wygląda znacznie młodziej i szczyplej. Oto co robi dobre bespoke! Taliowanie zdecydowanie na plus, rozcięcie dołem też.

Ja bym miał 3 uwagi/ pytania.

1. popracowałbym nad kozerką. Moim zdaniem mogłaby iść pod innym kątem, być nieco podniesiona.

2. Jaka jest odległość 1 i 2 guzika? Wydaje mi się dziwnie mała.

3. Czy zmienialiście ustawienie kieszonki piersiowej?

Caporegime, marynarka wyszła bardzo dobrze, moje uwagi to tylko wrażenie, może wynikać ze zdjęci itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. popracowałbym nad kozerką. Moim zdaniem mogłaby iść pod innym kątem, być nieco podniesiona.

2. Jaka jest odległość 1 i 2 guzika? Wydaje mi się dziwnie mała.

3. Czy zmienialiście ustawienie kieszonki piersiowej?

1. Zbadam różne kombinacje :)

2. Około 10 cm, identyczna jak w przypadku granatowej

Sensowne uwagi zawsze są dobre, ponieważ to z nich się rodzi owa "świadomość", że zawsze coś mogłoby być lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się również wydaje, że to najlepsza Twoja marynarka bespoke. Poprzednim brakowało lekkości, ta jest znacznie lepsza. Drobne uwagi: wydaje się nieco za szeroka w barkach, z drugiej strony to optycznie poszerza. Guziki faktycznie dośc blisko siebie; można górny podnieśc lub... opuścic dolny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością oglądam tą marynarkę wykonaną z materiału z akcji donegal tweed :) Przyznam, że sporo latania po Dublinie mnie ona kosztowała więc podwójnie się cieszę z efektu.

Koledzy już napisali pochwały i zgadzam się z nimi. Ale wydaję mi się że linia ramion nie jest prosta, jest tam niewielki garbek.

Ps nie żaki, ale zaki od nazwiska zaczkiewicz a nie żaczkiewicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.