Skocz do zawartości

Pielęgnacja skór olejowananych typu Crazy Horse


satanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze,

Czy mogę prosić o radę dotyczącą pielęgnacji butów ze skóry Crazy Horse?
Zakupiłem parę https://wojas.pl/produkt/26224/czarne-meskie-trzewiki-6213-91
i zastanawiam się czy zestaw złożony z TARRAGO Oil Tanned Cleaner do czyszczenia i SAPHIR Onguent do pielęgnacji będzie wystarczający?

Warto zastosować dodatkowo jakiś środki hydrofobowe typu Nano Protector?

Czy buty powinno się na start potraktować którymś ze wspomnianych środków,
czy też lepiej z tym zaczekać np. do pierwszego czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bartek 00 napisał:

Skóra crazy horse? Czyli cordovan z szalonego konia??? Czego to już nie wymyślą ......

Z cordovanem to to nie ma nic wspólnego, na szczęście. Gdyby cordovan miałby być używany na robienie tak strasznych butów, to byłby to koniec świata.

Jeżeli mam być szczery to radziłbym te buty oddać - raz, że są bardzo słabe designowo, dwa, że płacenie za buty Wojasa 4 stówy w cenie regularnej to co najmniej nadwyraz rozrzutna postawa. ;) Buty z tej półki można kupować tak jak buty od Massimo - przy 50% wyprzedaży i założeniu, że mają dobry design. O ile Massimo dobry design zdarza się w większości modeli, o tyle w przypadku Wojasa są to odosobnione przy(wy)padki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rumcajs43 napisał:

Myślę, że SAPHIR Onguent  wystarczy.

bez dedykowanego środka do czyszczenia ani protectora?

 

Godzinę temu, Bartek 00 napisał:

Skóra crazy horse? Czyli cordovan z szalonego konia??? Czego to już nie wymyślą ......

 

29 minut temu, MH_fan napisał:

Z cordovanem to to nie ma nic wspólnego, na szczęście. [...]

Za buty nie zapłaciłem ceny podanej na stronie Wojtasa a sam design mi odpowiada,
co nie zmienia faktu, że pytanie dotyczyło ich konserwacji/pielęgnacji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, satanowicz napisał:

bez dedykowanego środka do czyszczenia ani protectora?

 

 

Za buty nie zapłaciłem ceny podanej na stronie Wojtasa a sam design mi odpowiada,
co nie zmienia faktu, że pytanie dotyczyło ich konserwacji/pielęgnacji.
 

Nowe raczej nie są mocno zabrudzone ;) Chyba, że chcesz mieć zestaw jak na wojnę (co za dużo to nie zdrowo). Pomijam design - bo o tym już było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj te 2 produkty spełniają oczekiwania użytkowników tego typu skór:

Tarrago Oil Tanned & Saphir Onguent  

Jeżeli skóra w Twojej ocenie będzie potrzebowała jeszcze jakiejś dodatkowej bariery, zawsze możesz za jakiś czas poprawić Nano Protectorem, ale myślę, że to nie jest konieczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Cześć! Aby nie tworzyć nowego wątku to napiszę tutaj, bo sytuacja identyczna i potrzebuje porady. Buty z tej samej marki i typu skóry, choć zimowe. Na początku używałem oil sprayu, który dosprzedano mi w sklepie, po jego wyczerpaniu zainwestowałem w saphir onguent. Nałożyłem go 3 warstwy, ponieważ skóra wchłaniała go momentalnie, po tym zabiegu w niektórych miejscach skóra straciła swój nubukowy charakter i przyjeła postać bliższą gładkiej, na szczęscie po intensywnym i wielokrotnym szczotkowaniu skóra powróciła do pierwotnego stanu-po tym stwierdzam, że użyłem specyfiku odpowiednią ilość bądz też lekko przesadziłem. Problem tkwi w tym że pomimo tego, skóra strasznie chłonie wodę, czy to ze stopniałego śniegu czy deszczu, rozumiem że muszę dokupic nano protector i mam co do tego pytanie. Rozumiem, że taki spray tworzy na powierzchni niewidzialną powłokę po której spływa woda. Zastanawiam się czy ta powloka jest uszkadzana przez szczotkowanie? Często używam szczotki w zimowym sezonie codziennie by oczyścic buty z piachu czy drobnych zabrudzen z blota, a to sprawiłoby potrzebe używania protectora codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na kanale youtubowym klasycznychbutów pojawił się film o tego typu skórze. O tym jak dbać o te buty była tylko wzmianka ale autor pewnie mógłby rozwinąć temat i podpowiedzieć co on stosuje, żeby tego rodzaju skórę utrzymać w dobrym stanie. Jak dobrze pamiętam jest to sprzedawca z Gdańskiego oddziału sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, emer napisał:

Cześć! Aby nie tworzyć nowego wątku to napiszę tutaj, bo sytuacja identyczna i potrzebuje porady. Buty z tej samej marki i typu skóry, choć zimowe. Na początku używałem oil sprayu, który dosprzedano mi w sklepie, po jego wyczerpaniu zainwestowałem w saphir onguent. Nałożyłem go 3 warstwy, ponieważ skóra wchłaniała go momentalnie, po tym zabiegu w niektórych miejscach skóra straciła swój nubukowy charakter i przyjeła postać bliższą gładkiej, na szczęscie po intensywnym i wielokrotnym szczotkowaniu skóra powróciła do pierwotnego stanu-po tym stwierdzam, że użyłem specyfiku odpowiednią ilość bądz też lekko przesadziłem. Problem tkwi w tym że pomimo tego, skóra strasznie chłonie wodę, czy to ze stopniałego śniegu czy deszczu, rozumiem że muszę dokupic nano protector i mam co do tego pytanie. Rozumiem, że taki spray tworzy na powierzchni niewidzialną powłokę po której spływa woda. Zastanawiam się czy ta powloka jest uszkadzana przez szczotkowanie? Często używam szczotki w zimowym sezonie codziennie by oczyścic buty z piachu czy drobnych zabrudzen z blota, a to sprawiłoby potrzebe używania protectora codziennie.

Pokaż te buty, to się wypowiemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, emer napisał:

Zatem

To tylko moja subiektywna opinia, ale takiej skory nie da się właściwie zaimpregnować

To znaczy, możesz ją zaimpregnować metodą tłuszczową, ale przestanie być nubukiem, albo psikać preparatami hydrofobizującym typu nanoprotector, ale pogodzić się z tym, ze zabiegi trzeba ciągle powtarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 00:14, Velahrn napisał:

Zatem

To tylko moja subiektywna opinia, ale takiej skory nie da się właściwie zaimpregnować

To znaczy, możesz ją zaimpregnować metodą tłuszczową, ale przestanie być nubukiem, albo psikać preparatami hydrofobizującym typu nanoprotector, ale pogodzić się z tym, ze zabiegi trzeba ciągle powtarzać...

Dzięki za rozjaśnienie. Jeszcze chciałbym się poradzić odnośnie saphira onguenta, mianowicie jak często go stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, emer napisał:

Dzięki za rozjaśnienie. Jeszcze chciałbym się poradzić odnośnie saphira onguenta, mianowicie jak często go stosować?

Raz na 2-4 tygodnie, chyba że naprawdę katujesz te buty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.