Skocz do zawartości

Kolor Midnight Blue


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

POSTY ZOSTAŁY WYDZIELONE Z TEGO TEMATU:

viewtopic.php?f=1&t=582&p=22415&hilit=midnight+blue#p22415

Nareszcie udało się znaleźć zdjęcia prezentujące i oddające prawidłowy odcień granatu w tonacji midnight blue. Większość pokazywanych zarówno tutaj, jak i na blogach zdjęć prezentuję bardzo jasne odcienie granatu i przypisuje im tą niemal "mityczną" barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to niedomówienie. :oops: Ale dobrze mnie zrozumiałeś. Na tych obu zdjęciach kolor wydaje mi się zbyt jasny. Midnight blue ma być trudno odróżnić od czarnego, gdy nie możemy tych dwu barw porównać. Po prawej midnight blue - po lewej czarny:

Dołączona grafika

Tutaj natomiast fragment smokingu midnight blue (wyłogi czarne, co jest spotykane dość często):

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midnight blue ma być trudno odróżnić od czarnego, gdy nie możemy tych dwu barw porównać.

Czyli trudno będzie odróżnić eleganta od grabarza chyba że stoją obok siebie ;)

A wracając do tematu to oprócz lampy jeszcze ustawienia monitora mogą mieć znaczenie, choć mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Kilroy, znów teoria rozmija się z praktyką. Na pierwszym zdjęciu Arystoteles Onasis jest ubrany w dwurzędowy garnitur z cienkiej wełny, zapewne z dodatkiem jedwabiu, więc ma chrakterystyczny, dyskretny połysk. Natomiast zdjęcie, zapożyczone z Black Tie Guide, pokazuje czarny i ciemnogranatowy kolor matowej tkaniny wełnianej. Swego czasu podawalem na tym forum przykłady fraków w kolorze ciemnogranatowym:

viewtopic.php?f=1&t=574&p=18253&hilit=wprowadzony+na+salony#p18253

viewtopic.php?f=1&t=574&start=80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle oftopiku, a teraz moje pytanie: czy navy jest ciemniejszy, czy jaśniejszy od midnight blue?

Navy jest bez wątpienia jaśniejszy - jest to kolor, który ogólnie określamy jako granatowy. Natomiast midnight jest na tyle głęboki, że mniej wprawne oko może uznać za czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czym jest dla mnie kolor midnight blue:

Proponuję zacząć od 00:01:00

Aha i jeszcze zagadka, jakiej firmy buty noszą męscy tancerzy wchodzący w skład grupy baletu wiedeńskiego? ;)

Powiedziałbym ze Scheera, ale coś czuje (lub pamietam), ze odpowiedz moze byc przewrotna - Kielman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aha i jeszcze zagadka, jakiej firmy buty noszą męscy tancerzy wchodzący w skład grupy baletu wiedeńskiego? ;)

Nie było zbyt dużo pomysłów, ale najbliżej był Jan.

Buty zostały wykonane przez Otto Bartkiewicza, który w swoim czasie był uważany zarówno przez Maftei, Maternę, a nawet ludzi z Scheer & Sohne za najlepszego wiedeńskiego szewca. Jedną z urban legends jest pogłoska jakoby uczył się on u samego Nikolaus'a Tuczka. Podobno jeszcze kilkanaście lat temu, pan Bartkiewicz potrafił powiedzieć kilka słów po polsku.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze zagadka, jakiej firmy buty noszą męscy tancerzy wchodzący w skład grupy baletu wiedeńskiego? ;)

Nie było zbyt dużo pomysłów, ale najbliżej był Jan.

Buty zostały wykonane przez Otto Bartkiewicza, który w swoim czasie był uważany zarówno przez Maftei, Maternę, a nawet ludzi z Scheer & Sohne za najlepszego wiedeńskiego szewca. Jedną z urban legends jest pogłoska jakoby uczył się on u samego Nikolaus'a Tuczka. Podobno jeszcze kilkanaście lat temu, pan Bartkiewicz potrafił powiedzieć kilka słów po polsku.

Beda jakies nagrody pocieszenia? ;)

Dzieki za edukacyje info - poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jakiś czas temu kupiłem "przypadkowo" garnitur w kolorze midnight blue. Przypadkowo, ponieważ polowałem na klasyczny granat a przy sklepowym oświetleniu midnight blue sprawiał podobne wrażenie. Po przyjeździe do domu lekko się przeraziłem ale po namyśle stwierdziłem, że za takie pieniądze (ok 800 zł) nie kupię ładniejszego garnituru i już go nie zwracałem.

Czy marynarka w kolorze midnight blue może uchodzić za casual i być noszona np. do chinosów czy odd trousers w sytuacjach mniej formalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym ze Scheera, ale coś czuje (lub pamietam), ze odpowiedz moze byc przewrotna - Kielman.

Aha i jeszcze zagadka, jakiej firmy buty noszą męscy tancerzy wchodzący w skład grupy baletu wiedeńskiego? ;)

Buty zostały wykonane przez Otto Bartkiewicza, który (...) jakoby uczył się on u samego Nikolaus'a Tuczka. Podobno jeszcze kilkanaście lat temu, pan Bartkiewicz potrafił powiedzieć kilka słów po polsku.

Dopiero teraz zwróciłem uwagę. Zabawne: niemieckojęzyczni Austriacy mają polskie nazwiska, a nasz Kielman niemieckie. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem "przypadkowo" garnitur w kolorze midnight blue. Przypadkowo, ponieważ polowałem na klasyczny granat a przy sklepowym oświetleniu midnight blue sprawiał podobne wrażenie. Po przyjeździe do domu lekko się przeraziłem ale po namyśle stwierdziłem, że za takie pieniądze (ok 800 zł) nie kupię ładniejszego garnituru i już go nie zwracałem.

Czy marynarka w kolorze midnight blue może uchodzić za casual i być noszona np. do chinosów czy odd trousers w sytuacjach mniej formalnych?

Ja nosiłem czarną marynarkę w ten sposób, ale to wszystko zależy też od koncepcji. Według niektórych współczesnych trendów możesz to założyć nawet do dziurawych jeansów. Musisz jednak pamiętać, że to musi wyglądać jakoś i nie zawsze może (musi) wyglądać fajnie (znaczy: estetycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.