Jump to content

Nike Air Max 1 - pękająca podeszwa - czy da się naprawić?


mat210
 Share

Recommended Posts

Witam,

posiadam buty Air Max 1 Essential, niestety zaczęła w nich pękać podeszwa przy okienku. To już mój drugi taki sam przypadek przy tym modelu, z tym że w pierwszych butach uznano mi reklamację, a w drugich (obecnych), w innym sklepie, już nie. Buty zadbane, użytkowane zgodnie z przeznaczeniem, często nawet nie na co dzień.

Z tego powodu, pojawia się pytanie: czy jest jakaś możliwość naprawy podeszwy lub ewentualnie jakiejś konserwacji, która może spowolnić/zapobiec dalszemu pękaniu?

Nie wiem czy piszę w odpowiedniej części forum, ale nie znalazłem konkretnego działu. Szukałem różnych stron, lecz ta najbardziej pasowała i liczę, że użytkownicy mogą posiadać jakąś wiedzę w tym temacie.

Załączam zdjęcia jak to obecnie wygląda.

 

DSC_1441.jpg

DSC_1442.jpg

DSC_1445.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jest to wada fabryczna materiału, opisywałem to na mojej stronie. Nie masz możliwości zatrzymania tego procesu. Naprawa jest możliwa, ale wiąże się z głęboką ingerencją w śródpodeszwę i jest możliwa pod warunkiem, że nie jest uszkodzona poduszka powietrzna.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Poduszka powietrzna nie jest uszkodzona, poza tym nie wiem czy w mojej okolicy znalazłby się szewc, który mógłby się tym zająć. A orientacyjnie, ile taka naprawa mogłaby by kosztować? Szewc może dysponować innymi materiałami niż Nike, to czy nie wpłynęłoby to na wygląd butów?

Link to comment
Share on other sites

Poszukam zdjęć sprzed i po naprawie i podeślę Ci. Koszt na pewno nie jest mały, ok. 100 zł/para. Ważne jest by rzeczywiście mieć dostęp do odpowiednich materiałów. Szewc, który się tym nie zajmuje na co dzień, na pewno nie będzie ich miał, poza tym, taka naprawa wymaga specjalnego klejenia na zimno, tak, by nie uszkodzić poduszki.

Link to comment
Share on other sites

Napisał, że podeśle zdjęcia, więc poczekam, żeby zobaczyć jak to wygląda i sobie przekalkuluję. Z tym, że jakbym się na coś decydował, to nie ukrywam, że pewniej bym się czuł oddając buty osobiście niż wysyłając pocztą, stąd też moje wcześniejsze pytanie.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, mat210 napisał:

Napisał, że podeśle zdjęcia, więc poczekam, żeby zobaczyć jak to wygląda i sobie przekalkuluję. Z tym, że jakbym się na coś decydował, to nie ukrywam, że pewniej bym się czuł oddając buty osobiście niż wysyłając pocztą, stąd też moje wcześniejsze pytanie.

Nie masz się czego obawiać, śmiało wysyłaj pocztą. Rafał to solidna firma. Wiele osób z tego forum (w tym również i ja) korzystało z usług Rafała i było bardzo zadowolonych z efektów jego pracy. Nie wiem czy już zdążyłeś się zorientować, ale trafiłeś na złe forum i tutaj ludzie raczej nie dyskutują na temat butów sportowych, a na temat eleganckiego skórzanego obuwia - które kosztuje często 5-10 razy więcej niż Air Maxy. Myślę, że skoro naprawdę wiele osób bez obaw  wysyła Rafałowi tak drogie buty, to i Ty nie musisz się bać.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli @szewc24.pl mówi, że to wada fabryczna to jest to wada fabryczna i na Twoim miejscu bym sprzedawcy nie odpuszczał. Tym bardziej, że Ty jesteś "na prawie", jeżeli buty nie mają jeszcze dwóch lat, to jest domniemanie, że wada istniała w momencie zakupu. Miejscy Rzecznicy Konsumentów pomagają w takich sprawach i często po ich interwencji sklepy "miękną".

Jak Ci się nie chce użerać ze sklepem to ślij do @szewc24.pl. To jest chyba jeden z nielicznych rzemieślników udzielających się na forum do którego chyba nikt nigdy nie miał zastrzeżeń. Jeżeli  szewc cieszy się taką opinią na forum miłośników obuwia wysokiej klasy to chyba jest to wystarczająca wizytówka, aby mu zwykłe AirMaxy śmiało wysłać :) 

Swoją drogą, trochę mnie zmartwił @szewc24.pl, bo w moich AirMaxach mam takie samo pęknięcie. Bagatelizowałem to, a tu taka niepokojąca prognoza. Z drugiej strony, ja swoje ostatnio używam, nie cześciej niż raz w miesiącu (do wyjść do których wcześniej używałem AirMaxów używam teraz loafersów - nie trzeba się schylać :D ), więc może pożyją jeszcze pare lat. 

Link to comment
Share on other sites

Buty kupiłem w sklepie internetowym Chmielna20 (NIE POLECAM- w związku ze swoim doświadczeniem). Tamtejsza Pani rzeczoznawczyni wymyśla sobie historyjki, żeby tylko mieć rzekomą podstawę do odrzucenia reklamacji, a kontaktując się ze sklepem można było usłyszeć tylko puste formułki. Kontaktowałem się z Rzecznikiem, jednak powiedziano mi, że na ten czas, w związku z termin w jakim kupiłem buty, obowiązywały mnie stare przepisy, wg których (reklamacja ok. 3 miesiące przed końcem) po takim upływie czasu Rzecznik nie wystąpi już w mojej sprawie, więc zostaje mi odwołanie lub skierowanie sprawy do sądu polubownego. Jednak odwołanie nie jest określone czasem, więc patrząc na podejście sklepu do klienta, nie miałem zamiaru wysyłać do nich butów, tylko po to żeby zniknęły razem z pieniędzmi za przesyłkę. Niestety nie miałem też czasu na sąd polubowny, więc sprawa się skończyła, jak się skończyła. Gdybym nie miał do nich daleko, z pewnością nie dałbym im spokoju.

Ale nie chcę już robić off-topu, więc nie będę już pisał o tej sprawie. Teraz chcę się skupić na tym czy opłaca mi się naprawiać buty, bo do najtańszych też nie należały (szczególnie dla studenta), a mogłyby jeszcze posłużyć, tym bardziej że są zadbane.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
W dniu 10.04.2017 o 18:00, szewc24 napisał:

Witam. Mam pytanie dość podobnie do kiedyś już zadanego . Poduszka w air max 270 Rozszczelniła mi się nasz fie na łączeniu poduszki z Podeszwa mógłbyś podpowiedzieć proszę czym najlepiej to skleić? Klejem na gorąco specjalnym do butów czy jakiś inny lepszy pomysł? I jak z zaciskiem tego potem? Mocno związać Mocniejsza recepturka czy włożyć po prostu buta? Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam

 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.