Skocz do zawartości

Do czego nosić nieczarne Oxfordy?


Albert

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po przeczytaniu tego artykułu

http://www.modameska.info/menu,06_02_10 ... 0,0,0.html

i muszę przyznać, że trochę wprawił mnie w zakłopotanie jako, że właśnie odebrałem przesyłkę z burgundowymi Oxfordami Loake Bilbury.

Cytat z powyższej strony: "(...) w przeciwieństwie do Oxfordów , które pasują wyłącznie do strojów oficjalnych. (...) do strojów oficjalnych należy jednak zawsze zakładać czarne buty typu Oxfordy."

Jedyny logiczny wniosek, jaki można z tego wyciągnąć to taki, że jeżeli Oxfordy, to tylko czarne, i tylko do strojów oficjalnych. Moje pytanie jest więc takie: czy nosząc Oxfordy koloru innego niż czarny popełniamy jakąś stylistyczną gafę? Jeżeli tak, to dlaczego najbardziej szanowane marki mają je w swojej ofercie? A jeżeli nie, to do czego i przy jakich okazjach są dopuszczalne nieczarne Oksfordy.

Mogę tylko dodać, że przeglądając zawartość powyższej witryny nie natknąłem się na zdjęcie Oxfordów innych niż czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po przeczytaniu tego artykułu

http://www.modameska.info/menu,06_02_10 ... 0,0,0.html

i muszę przyznać, że trochę wprawił mnie w zakłopotanie jako, że właśnie odebrałem przesyłkę z burgundowymi Oxfordami Loake Bilbury.

Cytat z powyższej strony: "(...) w przeciwieństwie do Oxfordów , które pasują wyłącznie do strojów oficjalnych. (...) do strojów oficjalnych należy jednak zawsze zakładać czarne buty typu Oxfordy."

Jedyny logiczny wniosek, jaki można z tego wyciągnąć to taki, że jeżeli Oxfordy, to tylko czarne, i tylko do strojów oficjalnych. Moje pytanie jest więc takie: czy nosząc Oxfordy koloru innego niż czarny popełniamy jakąś stylistyczną gafę? Jeżeli tak, to dlaczego najbardziej szanowane marki mają je w swojej ofercie? A jeżeli nie, to do czego i przy jakich okazjach są dopuszczalne nieczarne Oksfordy.

Mogę tylko dodać, że przeglądając zawartość powyższej witryny nie natknąłem się na zdjęcie Oxfordów innych niż czarne.

Jak najbardziej można nosić wiedenki (alias oksfordy) w różnych kolorach. Wiśniowe czy tez brązowe są bardziej uniwersalne niż czarne. Nie popełniasz żadnej gafy chodząc w takich butach. Jedynie do smokingu lub czarnego garnituru buty wiedenki powinny być czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) do strojów oficjalnych należy jednak zawsze zakładać czarne buty typu Oxfordy."

Jedyny logiczny wniosek, jaki można z tego wyciągnąć to taki, że jeżeli Oxfordy, to tylko czarne, i tylko do strojów oficjalnych.

Moje pytanie jest więc takie: czy nosząc Oxfordy koloru innego niż czarny popełniamy jakąś stylistyczną gafę?

Jeżeli tak, to dlaczego najbardziej szanowane marki mają je w swojej ofercie?

Popełniasz stylistyczna gafe.

"Najbardziej szanowane marki" nie martwia sie o nasze zbawienie i wodza nas na pokuszenie w trudnym i pełnym pokus swiecie klasycznej meskiej elegancji.

Brąz - jak mawia Dr Kilroy - jest dobry do biura i na wieś, Burgund jest dobry dla pijaczka lub wloskiego fircyka, a jedynie Czarny (kolor fashion zbawienia) moze byc doceniony przez prawdziwego mezczyzne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o nomenklaturę obuwniczą i mam podstawowe pytanie w tej kwestii -

 czym różni się model Derby od modelu Oxford?. Czy obydwa rodzaje znajdują się w kategorii "brogues" ? Próbowałem sam znaleźć odpowiedź ale w sieci panuje totalny bałagan i poplątanie.

Odwołując się do podanego wcześniej artykułu.....

http://www.modameska.info/menu,06_02_10 ... 0,0,0.html

Zdjęcia przedstawiają model Derby czy i Oxford i Derby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.