Skocz do zawartości

Pekin /Beijing/ - pytanie do znających miasto ;)


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Mam pytanie o ww - będę miał 2 x po kilkanaście godzin w tym sympatycznym mieście i chciałem zrobić jakiś szybki wypad turystyczny. Co warto zobaczyć, gdzie, jak itp. Na bispołkowe tematy nie liczę, ale może warto odwiezić jakieś lokalne sklepy z akcesoriami, street-food itp. Liczę na pewno na kolegę @p_b ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip Przypomnij proszę kiedy dokładnie będziesz, mnie obecnie mocno przedłużył się pobyt na Mauritiusie i w Chinach będę dopiero na początku marca.

Proponuję za pierwszym razem zrobić Zakazane Miasto i plac Tiananmen, a za drugim sklepy i street food. Na pewno trzeba się przejść na kaczkę po pekińsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, eye_lip napisał:

Panowie,

Mam pytanie o ww - będę miał 2 x po kilkanaście godzin w tym sympatycznym mieście i chciałem zrobić jakiś szybki wypad turystyczny. Co warto zobaczyć, gdzie, jak itp. Na bispołkowe tematy nie liczę, ale może warto odwiezić jakieś lokalne sklepy z akcesoriami, street-food itp. Liczę na pewno na kolegę @p_b ;)

Ze streetfoodów: Jiumen Snacks i popularny Wangfujing Snack Street

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
21 godzin temu, damiance napisał:

Przejażdżka rikszami po hutongach, najstarszej części Pekinu

 

Prawdziwie stare hutongi pozostały jedynie na południu Pekinu, niedaleko Świątyni Niebios. Te na zdjęciach budowane były całkiem niedawno i pełnia role atrakcji turystycznej, podobnie jak szkoła sztuk walki, która sie w nich znajduje. 

Zazdroszczę wycieczki :) Mieszkałem tam kilka lat i chętnie wracam kiedy tylko mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 20:54, damiance napisał:

... story podobne jak z Wielkim Murem - odbudowanym na potrzeby turystów i dobrego samopoczucie Chińczyków ;)

Dzisiejszy wygląd dzielnic Sun Li Tun, okolic słynnego hotelu Sci-tech przy Jiangoumen, czy Bramy Północnej (bo z tamtej okolicy pewnie są te zdjęcia) w niczym nie przypominają starego Pekinu. Postępu nie zatrzymasz, ale z punktu widzenie przyjezdnego, trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.