frankenstein Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Czyli sugerujecie cenzus majątkowy, czy też cenzus wykształcenia ? klasa (poziom, styl, maniery, poziom, kindersztuba - jak zwał tak zwał) plus inteligencja plus używanie rozumu (myślenie - taki proces, u nas w Polsce w zaniku); wykształcenie lub majątek to cechy wtórne, pochodne pierwszych, ale niewymienne Cytuj
sergiusz Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Cenzus kindersztuby, czy też inteligencji byłby niezwykle trudny do wprowadzenia. Chyba, że Naród by zmądrzał, to cenzus wychowania byłby nieformalnym prawem . Cytuj
frankenstein Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Cenzus kindersztuby, czy też inteligencji byłby niezwykle trudny do wprowadzenia. Chyba, że Naród by zmądrzał, to cenzus wychowania byłby nieformalnym prawem . Po co wprowadzać coś co widać. Chama widać...To jest ponad cenzusem. I zawsze było. Cytuj
Breslauer Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Rzecz w tym, że i tak na owego chama odda swój głos wielu innych.... chmm ludzi. Niestety ale jak ktoś kreuje się na chama, albo po prostu nim jest - to od razu zyskuje punkty u sporej części narodu, dla której jawi się jako ktoś prężny, dynamiczny, swój człowiek, no i z poza układu A co do prezencji polityków to powinni przede wszystkim wyglądać schludnie. Srogie spojrzenia i nieświeży wygląd raczej nie wzbudzają zaufania. Cytuj
Michał Opublikowano 28 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 28 Sierpnia 2011 ... No i wspomniany Palikot, jako doskonała egzemplifikacja chamskiej autokreacji (chociaż nie wierzę, żeby nie miał naturalnych predyspozycji do jej tworzenia ). Cytuj
sergiusz Opublikowano 29 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 29 Sierpnia 2011 Wielu polityków, a już najbardziej ten wspomniany wyżej przez @Michała, w normalnym, zdrowym kraju o świadomej opinii publicznej, przez wspomniane chamstwo byłoby już dawno poza polityką . Cytuj
+Immune+ Opublikowano 29 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 29 Sierpnia 2011 Po raz ostatni Was upominam. Sergiusz, myślałem że już sobie wszystko wyjaśniliśmy. Kolejny temat ląduje w sali klubowej, bo Panowie nie mogą się powstrzymać. Cytuj
sergiusz Opublikowano 29 Sierpnia 2011 Zgłoś Opublikowano 29 Sierpnia 2011 Troszkę się zagalopowałem, przepraszam . Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.