Jump to content

pochodna logotypu BwB


damiance
 Share

Recommended Posts

Koledzy,

 

zastanawiam się nad stworzeniem pochodnej od logotypu BwB. Głównie na potrzeby naszych produkcji filmowych, chodzi o znaczek w rogu kadru. [pewnie lepszy byłby jakiś prostszy, mniej dosłowny (niż but) "piktogram" niż komponowanie z tego co mamy w obecnym logotypie]. Sam but nie wydaje mi się dobrym materiałem na znaczek solo, bo nic nie powie osobom nieznającym BwB.

 

logo bwb.jpg

Nasz logotyp z butem i dość długą nazwą jest barokowy ;) i w całości nie do zastosowania. Ponad rok temu zastanawialiśmy się nad stworzeniem spójnej koncepcji dla nowej strony BwB, forum i logotypu. Rozmawialiśmy z jedną bardzo fajną agencją graficzną, ale cena już była dla nas mniej fajna i temat został odłożony na półkę.

Pytanie na teraz. Co sądzicie o poniższych dwóch koncepcjach - która jest lepsza? Przedyskutowałem temat z dwoma kolegami z BwB, ale ani ja ani oni nie jesteśmy grafikami. Na forum są osoby z takimi uzgodnieniami, stąd zwracam się z tym zapytaniem..

Te "projekty" są zrobione przy jednym przysiadzie i wiem, że nie mają jakości ale pls nie koncentrujcie się na tym. Chodzi mi o kierunek / pomysł.Pierwszy pomysł to nazwa z przestawionymi wyrazami (aby uzyskać bardziej zwartą formę), drugi pomysł graficzno-słowny (czyli próbujemy jednak wykorzystać buta, który już przylgnął do nas przez te kilka lat.),

 

z góry dzięki za pomocne komentarze

logo przezrocz2 black.jpg

 

logo przezrocz3.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Koledzy,

 

dziękuje za głosy w dyskusji. Ja bym wolał zostawic może i to co jest ale jako piktogram do umieszczenia w rogu kadru obecna "wersja długa" się nie nadaje.

Też myślę, że bespoke nie jest terminem powszechnie znanym. Zastanawiam się, czy w ogóle nie zrezygnować z "buta" w naszym logotypie (butonierki tam nigdy nie było ;) )

Link to comment
Share on other sites

Poza tym "But w butonierce" to owszem, przepiękna nazwa, ale osobom spoza naszego kręgu kojarzy się - jeśli z czymkolwiek - to z poezją (gdzie w szkołach - u mnie przynajmniej - uczyło się, że butonierka to brustasza, a żeby znaleźć definicję tego słowa trzeba było szukać w słowniku lub w przypisach do odpowiednich wydań).

Zgodzę się, że Bespoke Social Club lepiej przemawia do 'profanów' niż BwB. Co nie znaczy, że należy z tej drugiej nazwy w logo zrezygnować, bo, jak mówiłem, jest piękna. Trudny wybór.

Link to comment
Share on other sites

Spójrzmy na siebie oczami innych: siedzę (w chwili kiedy to piszę) przy takim dużym biurku z prawdziwego drewna, nogi mam obleczone w szare flanelowe spodnie, wyżej zamiast bluzy z kapturem widnieje niebieski sweter z prawdziwej wełny, niżej zamiast klapków adidasa znajdują się boatersy. Piję akurat kawę Kenya AA (Kona mi się skończyła niestety) oraz koniak Ararat 5 years. W zębach tkwi mi fajka Astley's, firmy nieistniejącej ale wciąż cenionej, spalam tytoń Player's vintage sprzed 30 lat, upolowany na jakiejś aukcji. Jeśli to wszystko razem wzięte nie zostanie uznane za pretensjonalne wynoszenie się nad szarego Kowalskiego, to ja jestem biskup. Biorę to na klatę (pokrytą wełnianą dzianiną).

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś zwróci uwagę na nazwę, a  wie czym jest butonierka, może zainteresować się tematem. Naturalne  skojarzenie jest takie, że  but nie mieści się w butonierce, wiec musi być podtekst. 

Graficznie przemawia do mnie poniższy  projekt, tożsamy z logo forum z górnego rogu ekranu.

 

 

585adcbd6c3d8_logobwb.thumb.jpg.3f569aea0d88251911e7fd3ba42411dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.