Jump to content

Producenci, marki butów - A.Testoni


eye_lip
 Share

Recommended Posts

Te zielone to chyba najlepsze z tego, co było do upolowania w TKMaxxie, szkoda, że rozmiar dla mnie za mały ;-)

Oglądałem trochę tych butów w piątek na żywo i mogę tylko potwierdzić, co napisał Filip - świetne wykonanie na granicy "artyzmu" i dziwne oznaczenia tęgości kopyt (G->F, H->G, przy czym nawet to H nie jest za tęgie). Szukałem co nieco o tej marce na Styleforum - linia Black label jest chwalona, linie niższe już niekoniecznie, ponoć na niektóre rynki Testoni ma/miało jeszcze linię budżetową, która nie jest robiona we Włoszech. Najwyższą linią firmy jest Amedo Testoni, z cenami przekraczającymi niekiedy granicę 1000 euro.

Link to comment
Share on other sites

Na podstawie zdjęć i własnych oględzin potwierdzam, że wykonanie jest bardzo staranne - być może to najwyższa półka (detale itp.). Na pewno zakup w cenie 550 zł to jest okazja.

Z drugiej strony nie wierzę w cenę 770 euro - tzn. wiem, że takie ceny są (są i wyższe), ale chyba są to ceny "pozycjonujące". To jest znacznie więcej od cen angielskich butów linii handgrade. Nie jestem ekspertem, więc nie ocenię skóry w oglądanych przeze mnie na żywo ATestoni, ale z pewnością do materiałów stosowanych w hadgrade'ach nie może być porównywana. Ustępuje również butom Church Custom Grade (takie sub-handgrade).

Link to comment
Share on other sites

No niestety dla mnie 550zł w zakupie tikejowym  kosztowała tylko jedna z tych trzech par. Co do Churchs CG, to wykonanie zewnętrzne kilku par które kiedyś kupiłem jest dwie półki niżej, wygoda użytkowanej pary monków Churchs słaba, a skóry - polished binder to tragedia, a cielęce z tego co pamiętam ok, ale czy dużo lepsze - nie wiem.

Na ten moment użytkuję ostatnie ze zdjęć derby Testoni i są bardzo wygodne, a skóra ładnie pracuje, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Link to comment
Share on other sites

Moje Testoni parę dni przeleżały w biurze i dziś podjąłem pierwszą próbę rozchodzenia. Dwie szybkie obserwacje: (1) podeszwa na świeżo jest tak śliska, że chodzenie po wykładzinie dywanowej to jak jazda figurowa, (2) buty zaskakująco wygodne już od pierwszego założenia :-)

20160907_150828.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.