Skocz do zawartości

Test przechodni?


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł mi do głowy pomysł racjonalizatorski, a ściślej zapożyczyłem go z forum Iron Heart, gdzie użytkownicy przesyłali do siebie nawzajem testowe dżinsy - pierwszy dostał nowe od producenta, ostatni ostro zajechane...:-)

Pomysł jest połączeniem paczki krawatów i testów forumowych.

Jakiś czas temu producent krawatów poprosił mnie o test. Krawat otrzymałem i przetestowałem, ale zaznaczyłem, że są to moje subiektywne opinie - inaczej ten krawat (knit) wiązałby się komuś wyższemu/niższemu, stosującemu inne węzły itd.

Pomysł polega na tym:

1. producent przeznacza do testu 1 sztukę produktu; najłatwiejsze wybory to krawat/mucha/poszetka/spinki/pasek - uniwersalny rozmiar, nie dotykają ciała. Szalik może być niezłym pomysłem, kapelusz powinien dać radę, może rękawiczki. Z butami tego się nie da zrobić, można na upartego próbować z marynarką, spodniami, swetrem.

2. chętni testerzy zgłaszają się w wątku.

3. losuje się kolejność i przesyła nowy produkt do pierwszego testera.

4. pierwszy tester ma obowiązek założyć powiedzmy trzy razy i opisać wrażenia ze zdjęciami w wątku.

5. następnie produkt przesyłany jest przez pierwszego do drugiego testera, itd.

6. gwoli sprawiedliwości, ostatni tester (za zgodą producenta) może towar wystawić na bazarku w dziale "Oddam".

Może ten pomysł spodoba się współpracującym z forum firmom i potencjalnym testerom. W ten sposób mielibyśmy dostęp do obiektywnej opinii (a ściślej 6 - 10 subiektywnych opinii) i wgląd w trwałość/szybkość zużywania się produktu.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście warunkiem wstępnym jest wola producenta/sklepu przeznaczenia produktu do testu.

Alternatywą jest składkowy zakup; chcemy na przykład wiedzieć, co warte są poszetki Suit Supply, ale nie chcemy wydawać 139 zł. Wystarczy jednak, aby siedem osób złożyło się po dwie dychy a jedna z nich kupiła za uzbieraną kwotę wcześniej uzgodniony wzór, i już mamy małym kosztem wiedzę zweryfikowaną przez sześciu kolegów.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Skoro już nowy Kolega przeczytał całe forum i zresuscytował mój wątek;-) apeluję:

1. Do Prezesa/Moderatorów aby rozważył zasugerowanie jednemu z Partnerów forumowych przekazanie produktu (teczki, portfela, krawata, poszetki itp.) do testu przechodniego - zamiast konkursu;

2. Do Kolegów producentów/dystrybutorów - jak wyżej;

3. Do wszystkich o zastanowienie się, co moglibyśmy kupić do testu, jeśli opcje (1) i (2) nie wypalą.

Jeśli do końca marca nic z tego nie wyjdzie, uznaję że zainteresowanie ma charakter teoretyczny i wnioskuję o zamknięcie wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród znanych mi osób lub co najmniej ze statusem "sympatyk" nie miałbym obawy o uruchomienie takiego obiegowego testu. Ale wśród chętnych - być może dziesiątek - anonimowych osób z forum to średnio widzę. Jakieś "bezpieczniki" ograniczające zaginięcie towaru w trakcie byłyby potrzebne. Jest spora różnica w wartości np. teczki vs. poszetka.

Na dobry początek widzę taką akcję przetestowaną na obiegowym pudełku z kosmetykami Saphira.

tak czy siak, temat jest wart rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.