Skocz do zawartości

[James Button] pakiet Multibuy


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

tych koszul samych juz nie ma fizycznie. Mozemy wyslac 10 innych.[/i]”

A czemy by nie? :mrgreen: - napisałem „ok, to niech będzie 10 innych w miejsce tej jednej :)

Reklamuj - wysłali Ci o 6 koszul za mało;-)
  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi obcowania z koszulą Check Brown Navy Two-Ply Twill

 

Oględziny

 

Opakowanie - świetne! różne rzeczy kupowałem w życiu, ale takiej formy w stosunku do ceny jeszcze nie doświadczyłem. Gdyby ktoś kupował u nich koszulę na prezent, obdarowany powinien być oczarowany już od zobaczenia samego pudełka (mój 5 letni synek gdy je zobaczył od razu mi porwał i zażyczył sobie wszystkich żeby układać swoje największe skarby). 

Gdybym mógł coś zasugerować producentowi, to dobrze by było dać możliwość (np. dla stałych klientów) zrezygnowanie z tych pudełek, bo przy założeniu kupowania np. kwartalnie pakietu, po roku miałby już kolejne 16 kartoników - ładnych, ale po co ich aż tyle? na poszetki, zwinięte paski, zapasowe sznurówki, kremy, woski, szmatki, szczotki.....

 

Zawartość - wrażenia bardzo pozytywne przy pierwszym kontakcie z materiałem. Miękki, stosunkowo cienki i przyjemny w dotyku. Kontrola jakości nie wykryła żadnych plamek, dziurek, zaciągnięć jak u kolegów którzy również uczestniczą w teście. Trochę odstających nitek, co widać na zdjęciach, ale poza tym, świetnie. 

 

post-1121-0-14339900-1463947664_thumb.jp

 

post-1121-0-60787400-1463947670_thumb.jp

 

post-1121-0-19969800-1463947692_thumb.jp

 

Poruszana niedawno na forum dyskusja o dzielonym karczku ;) granatowe paski ładnie się schodzą.

 

post-1121-0-40897600-1463947677_thumb.jp

 

Mankiety - wąskie. Widać to na zdjęciu. Mają podwójne guziki do regulacji obwodu, zapiąłem je na szerszy obwód i są dość opięte, ale znośnie. nie wiem dla kogo ta węższa wersja, ale może rzeczywiście ktoś ma aż tak wąskie nadgarstki. W moim przypadku gorzej może być przy założeniu masywniejszego zegarka, ale cienki Błonie, Junghans, Poljot de luxe powinny wejść. 

 

post-1121-0-15937300-1463947682_thumb.jp

 

post-1121-0-47282400-1463947687_thumb.jp

 

Dopasowanie

 

super. W klatce piersiowej leży dokładnie tak jak lubię, wąsko, ale nie ciasno. Długość odpowiednia aby nie wychodziła ze spodni. Mam różne koszule, ale w każdej zawsze musiałem skracać rękawy bo były za długie. W tym przypadku nie ma tego problemu. Czyżbym trafił na ideał? W porównaniu do innych które miałem/mam (CT, TML, Wólczanka, Lantier, Otto Hauptman, MD, Profuomo itd), prawie takie dopasowanie miałem tylko w TML Fully Fitted, choć i w niej musiałem skrócić rękawy.

Z jednej strony bardzo się cieszę takim dopasowaniem, z drugiej strony martwię się co będzie po praniu, ale jestem dobrej myśli.

Zdjęcie uzupełnię w najbliższym możliwym czasie.

 

Prasowanie

 

Błyskawiczne, ale tak zazwyczaj miałem przy nowych koszulach. Kilka minut i wszystkie fabryczne zagięcia ładnie się rozprostowały. Jak będzie po praniu to się okaże, bo moja pralka potrafi nadać materiałowi efekt 3D ;)

 

Dotychczasowym subiektywny poziom zadowolenia z produktu (nie uwzględnia procesu dostawy): 9/10.

 

Jutro test w pracy, więc cdn...

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Nie tylko. Zamówiłem jakoś 2 tyg temu i tez dostałem poszetkę. Jednak jestem wysoki (194) i muszę ją zwrócić, a czuje że to  możne potrwać bo na maile średnio odpowiadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisu ciąg dalszy:

na razie użyłem po jednym razie (więc bez prania) 3 sztuki:

1. Check Brown Navy Two-Ply Twill - cały dzień w biurze z klimatyzacją, jazda samochodem do i z pracy (13km) - koszula nie generowała u mnie konieczności zwracania na nią uwagi (np. wychodzące fałdy materiału, mięcie się itp), czułem się w niej dość komfortowo

2. Plain White Poplin - pół dnia w biurze z klimatyzacją, reszta dnia to kilka wyjazdów w samochodzie (słońce mocno grzało) na spotkania po kilkadziesiąt km, reakcja j.w. - dodatkowo płeć przeciwna uznała że bardzo elegancko wyglądam w tej koszuli, a i nie zauważyłem zwiększenia potliwości.

3. Deep Blue Two-Ply Cotton Luxury Twill -  pół dnia na imprezie na urodzinach teściowej, oraz trochę tańczenia, także z dzieckiem na rękach, trochę jazdy w samochodzie - było gorąco, ale odczucia jak w poprzednich sztukach.

 

nr 1 opisywałem kilka postów powyżej, w przypadku nr 2 (biała), oraz nr 3 (niebieska) opinie/uwagi są praktycznie takie same.

 

Plusy:

+ dopasowanie bardzo dobre

+ materiał bardzo przyjemny w dotyku i noszeniu

+ pierwsze prasowanie bardzo szybkie (jeszcze bez prania)

+ aluminiowe fiszbiny dają się fajnie kształtować, dając ładnie rozgięty kształt wyłogów kołnierzyka

+ wymiary w 3 egzemplarzach są takie same, choć w nr 3 było jaby ciaśniej - nie wiem z czego to wynika

 

Minusy:

- konieczność przejrzenia całej koszuli pod kątem odstających nitek, zarówno tych do wyjęcia, jak i tych do odcięcia

 

Zdjęcie dopasowania do mojej sylwetki (180cm, 74kg, same mięśnie ;) ). Lewy rękaw trochę się oparł na zegarku stąd wygląda na krótszy.

 

post-1121-0-66529000-1464472823_thumb.jp

 

W poniedziałek sprawdzę ostatnią i potem już pranie (pralka) oraz prasowanie ...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post @LutnikPiotr przeniesiony do wątku poświęconemu JB

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4478-james-button/?p=218732

 

Proszę pamiętać na przyszłość, że w dziale testy, swoimi doświadczeniami dzielą się testerzy, dla pozostałych użytkowników przeznaczone są wątki w dziale Męska Elegancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem do pralki wpadły 3 JB:

1. Check Brown Navy Two-Ply Twill

2. Check Pink Light Blue Poplin

3. Deep Blue Two-Ply Cotton Luxury Twill -

 

Pranie:

Program prania koszul, 30 stopni, wirowanie 600 obrotów, kapsułka Vizir do kolorów. Po wyjęciu, strzepnięciu i powieszeniu koszul na wieszakach, nie było widocznych znacznych zagnieceń.

 

Prasowanie:

Prasowanie na mokro na "dwójce" żelazkiem bez stacji parowej, udane. Czasowo nie zeszło mi więcej niż prasowanie innych koszul, natomiast sam materiał na mokro sprawiał wrażenie jakbym prał go już kilka razy. Po wyschnięciu, wrażenie się zmniejszyło.

 

Kolejny dzień:

Fabryczna apretura dodawała jej delikatnego połysku, po praniu zniknął. Materiał po praniu nadal jest przyjemny, ale już nie tak jak nowy - być może to też kwestia detergentu.

Dzisiaj założyłem Check Brown Navy Two-Ply Twill i jest jak na razie ok. Nie mierzyłem wymiarów koszuli przed praniem i po, ale nie odczułem aby się skurczyła.

 

Ocena ogólna: 8/10

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niech zgadkę wina systemu, kuriera, szwalni czy jeszcze coś innego mają w wymówce? Ja czekam od dwóch miesięcy. Są inni koledzy na forum którzy czekają podobnie lub dłużej. Ostatnio sporo tematów podobnych jak Twój. Poszukaj. Od razu piszę też że wcześniej,robiłem wcześniej inne zamówienia, wysyłali wszystko szybko, praktycznie na drugi dzień. Niestety teraz to jakaś porażka. Dotarłem już do właścicieli oraz całego zarządu wpisanego do KRS tej firmy i napisałem im o całej sprawie. Obiecali się zająć tym do dnia dzisiejszego. Zobaczymy co wyszło.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja na jakość nigdy nie płakałem. A tak jak napisałem wcześniej 2 razy zamawiałem, wysłali na drugi dzień. Więc masz rację, płaczę, ale dopiero teraz kiedy faktycznie olewają mnie. Wcześniej nie miałem potrzeby.

PS. rozmowa na FB z samym PREZESEM James Button. Polecam zainteresowanym przeczytać.

post-8409-0-39876100-1467061453_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja się skusiłem kiedy były poniżej 100 złotych, bo był wzór w pasek, który mi się bardzo podobał, oraz chciałem skonfrontować niektóre materiały. Obsługa jest OK, przy czym nie potrzebowałem zwrotu pieniędzy, tylko wymiany - tę przeprowadzono bardzo sprawnie, komunikacja bardzo dobra, szybkie odpowiedzi na maile. Materiał royal oxford bardzo dobry na gorące dni (mam też koszulę z royal oxdford z lokalnego mtm i materiał od JB jest moim zdaniem przyjemniejszy w dotyku). Natomiast jeden duży minus - wszystkie (trzy) koszule skurczyły się w praniu, także w kołnierzyku, do tego stopnia, że musiałem trochę przesunąć guzik.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.