Skocz do zawartości

Jakie buty do granatowego garnituru?


pwwisnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-70991

 

Widziałem już wątek z tym garniturem. Mało czasu zostało mi do ślubu (odpadła opcja zamawiania przez internet). Przymierzyłem sporo modeli w salonach Vistuli i w większości albo całość źle leżała, albo spodnie. To jedyny garnitur który pasował i w którym dobrze się czułem. Tak więc 2 drobne poprawki krawieckie i garnitur od kilku dni w domu.

 

Teraz pozostaje pytanie, jakie buty? Nie noszę na co dzień takich ubrań więc moja wiedza w tym temacie jest zerowa. Zakładam, że dobrym wyborem mogłyby być oxfordy? W jakim kolorze? W większości przypadków przeglądając jakieś wątki czytam, że kolor czarny to konieczność. Czy kolor brązowy pasowałby do takiego garnituru?

Jakie sklepy jesteście w stanie polecić (najlepiej nieinternetowe) w Warszawie lub okolicach? Jakieś konkretne marki?

Czasu coraz mniej, brązowego obuwia tego typu w sklepach stacjonarnych w sieciówkach praktycznie nie mogę znaleźć (czarnych coś tam już jest).

 

Nie planujemy ślubu kościelnego ani wesela, chciałbym móc skorzystać jeszcze z tego obuwia. Tak więc chodzi mi ten brązowy po głowie, nie mogę nic takiego znaleźć. Może jednak lepiej ten czarny kolor? Doradźcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy może jest ktoś w stanie polecić sklep w którym takowe buty dostanę? Został mi równo miesiąc do ślubu więc nie wiem czy czasu by mi wystarczyło na eksperymentalne jak dla mnie zamawianie przez internet. Nie szukam jakiejś mega promocji, nie chodzi o to by wydać jak najmniej i by to jakoś wyglądało. Chciałbym w nich świetnie wyglądać i równie dobrze się czuć. ;)

 

 

ps. Czyli może i brązowe byłyby ok do takiego garnituru, ale po prostu nie pasują na własny ślub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś budżetu. Popularne sklepy w Warszawie:

Shoepassion - Krucza

Loake - Chmielna

CJ - salony E. Berg w Złotych Tarasach lub Galerii Mokotów

Magnanni - Bracka

Loding - Galeria Mokotów

Jest jeszcze chyba Carmina w Balthazarze. 

 

pwwisnia:

Nie napisałeś ile chcesz i możesz wydać. Jeżeli trochę więcej (~2000 złotych) to polecam C&J. Świetne buty, na dodatek przy obecnym kursie funta w Bergu wyjdą 5-10% taniej niż w sklepach online. Jeżeli na co dzień nie ubierasz się elegancko, to tym bardziej warto kupić czarne buty. Bo na każdą okazję, na którą będziesz zmuszony ubrać się w garnitur (np. wesela, chrzty, wyjścia do teatru/opery/filharmonii, czy choćby rozmowa o pracę) prawdopodobnie bardziej odpowiednie będą czarne oksfordy i takie buty po prostu warto mieć w swojej szafie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem się zmieścić w tysiącu pln. Przemyślałem to, moja przyszła żona jak i zarówno znajomi + Wasze zdanie już w zupełności mnie przekonało do wyboru czarnych.

Nie zamierzam założyć raz te buty i wrzucić do szafki tak więc mogę przeznaczyć na nie nawet tę parę zł więcej niż zakładałem, aczkolwiek nie zakładam bym mógł się zbliżyć do granicy 2000..

 

Przynajmniej nie tym razem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stacjonarnie w okolicach zakładanego budżetu dostaniesz np. Loake Aldwych (1200 złotych, ktoś na forum ostatnio pisał, że można trochę ponegocjować cenę) - bardzo ładne czarne oksfordy. Koniecznie kup też prawidła. Nie muszą być firmowe w tym samym sklepie co buty, mogą być z allegro za 60 złotych, a w ostateczności i takie z Deichmanna za 20 będą lepsze niż żadne. No i przed ślubem postaraj się buty rozchodzić - inaczej grożą Ci bolesne otarcia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem się zmieścić w tysiącu pln. Przemyślałem to, moja przyszła żona jak i zarówno znajomi + Wasze zdanie już w zupełności mnie przekonało do wyboru czarnych.

Nie zamierzam założyć raz te buty i wrzucić do szafki tak więc mogę przeznaczyć na nie nawet tę parę zł więcej niż zakładałem, aczkolwiek nie zakładam bym mógł się zbliżyć do granicy 2000..

Przynajmniej nie tym razem. ;)

Zainwestuj jeszcze koniecznie w cedrowe prawidla - w najtanszej wersji koszt do 100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

 

Ale cedrowe ("cedrowe") ładnie pachną :)

 

Tak, szczegolnie jak sa juz wypocone...

 

A tak na powaznie, jesli ksztalt prawidla nie jest podobny do kopyta butka, mozna sobie odpuscic, bo zniszczysz buta. Juz lepiej wtedy kupic zwykle plastikowe za 4 zeta. Bedzie wiecej pozytku niz z najlepszych cedrow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adwa, a to już Cię fantazja ułańska poniosła.

 

:)

A swoja droga, jak nie masz regulowanych prawidel do rozpychania a masz zmaltretowane butki i chcesz by jakos wygladaly, to niestety, ale z plastikiem trzeba sie przeprosic:) Plastik wypcha, ladnie wypastujesz, wyglancujesz i pozniej pakujesz drewno. 

To tak na marginesie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsza opcja to gazety napchać, tak jak buty przyjeżdżają ze sklepu.

 

Niestety, nie dadza rady przy zmaltretowanych chodzeniem butkach:/ Przetestowane. 

Co wiecej, osoby z tzw. mocnym odbiciem zazwyczaj narzekaja na mocne zalamania wiec tylko plastiki tutaj poczynia cuda... 

Ale jak wspomnialem, do wyprostowania a pozniej drewienko dla utrwalenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.