Jump to content

Recommended Posts

Posted

Niestety stare wątki już są zamknięte, ale:

1. Tak, to prawda w naszej pracowni od kilku miesięcy rzeczywiście szyjemy koszule na miarę i oczywiście zapraszamy :)

2. Kilka osób pisało, iż jest problem z kupnem w Polsce usztywniaczy do kołnierzyków - w związku z tym, że szyjemy koszule z docięciem dla Panów fiszbinów o odpowiednich wymiarach też raczej nie byłoby problemu.

  • 1 month later...
Guest Andrzej B
Posted

jak się wyjmuje przed praniem fiszbiny to chyba się zwykle nie odkształcają nawet te z plastiku, ja nie mam z tym większego problemu

Posted

Idąc tym tropem można kupić pasek na rynku, bo i tak go nie widać przez większość czasu. Przecież jest zasłonięty marynarką.

Lubię rzeczy trwałe, z którymi się nie muszę babrać w chałupnictwo. Swoją drogą przy dobrze uszytej koszuli, fiszbiny nie powinny wypadać.

Posted

Nie produkujemy żadnych elementów, jedynie szyjemy koszule na miarę w związku z czym możemy fiszbiny grzeczonościowo odsprzedać na hasło blog macaroni tomato (nie prowadzimy regularnej sprzedaży).

Fiszbiny są plastikowe, ale w mojej opinii są OK, ponieważ ja np. lubię je sobie odpowiednio ułożyć lekko naginając, nie chciałbym chyba mieć w koszuli zbyt sztywnych, nieelastycznych usztywnień.

  • 1 month later...
Posted

2000 szt. fiszbin można kupić za 30 zł netto. Nie wiem jednak jakiej jakości będą to fiszbiny oraz z jakiego tworzywa sztucznego będą wykonane(dostałem tylko taką odpowiedź, gdy wysyłałem zapytanie ofertowe). Z kolei dostałem próbki z firmy, która życzy sobie 30 zł netto za 1000 szt. i muszę powiedzieć, że ich jakość była byle jaka(bardzo łatwo się odkształcały). Dostałem jeszcze próbki z innej firmy: przy cenie 65 zł/1000 szt. lub 55zł/1000szt. tu już z jakością było minimalnie lepiej jednak nadal są to usztywniacze do jednorazowego użycia. Są różne rodzaje potocznie zwanego plastiku i nie każdy się odkształca. To kwestia grubości materiału.

Przy okazji witam wszystkich :) Liczę że sporo się od Was nauczę

pozdrawiam

blondaas

Posted

Są fiszbiny ze srebra albo z masy perłowej. Takich właśnie szukam, bo plastik po czasie się odkształca.

Polecam fiszbiny z rogu bawolego. Do kupienia w Berlinie http://www.manufactum.de/Kategorie/172360/1/HerrenHemden.html

Świetna opcja te fiszbiny, tylko szkoda, że tego nie można kupić w Polsce, bo przesyłka będzie więcej kosztować niż te fiszbiny.

Może jednak ktoś wie, gdzie w Polsce można takie rzeczy kupić?

  • 5 years later...
Posted

Odświeżam temat, ponieważ potrzebuję kupić chociażby jedną parę fiszbin. Najlepiej metalowe, ale plastikowe też mogą być. Znalazłem tylko na stronie Wólczanki, ale są ze srebra....

Na Charles Tyrwhitt są metalowe, ale z przesyłką się nie opłaca zamawiać. Ktoś poleca inne miejsce?

Posted

@ventel - miejsca zakupu dedykowanych nie polecę, ale z własnego doświadczenia najbardziej lubię używać miedzianych od CT, dostarczanych wraz z koszulami. Występują chyba w dwóch rozmiarach - długi do kenta i krótkie do kołnierzyków włoskich. Można je formować zgodnie z upodobaniami, a rozmiar pozwala używać z innymi koszulami (czasem nie wchodzą do TML - jak są wąskie kanały). 

Posted

Fiszbiny metalowe w rozsądnych cenach można kupić na ebay'u.

 

@ventel - jeżeli jesteś z Warszawy albo będziesz w najbliższym czasie, zgłoś się na PW, mam sporo tych fiszbin różnych producentów, a używam zamiennie tylko kilku par, więc chętnie się podzielę.

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.