Skocz do zawartości

Koszule, fiszbiny collar-stays, etc.


Maciej Zaremba

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety stare wątki już są zamknięte, ale:

1. Tak, to prawda w naszej pracowni od kilku miesięcy rzeczywiście szyjemy koszule na miarę i oczywiście zapraszamy :)

2. Kilka osób pisało, iż jest problem z kupnem w Polsce usztywniaczy do kołnierzyków - w związku z tym, że szyjemy koszule z docięciem dla Panów fiszbinów o odpowiednich wymiarach też raczej nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie produkujemy żadnych elementów, jedynie szyjemy koszule na miarę w związku z czym możemy fiszbiny grzeczonościowo odsprzedać na hasło blog macaroni tomato (nie prowadzimy regularnej sprzedaży).

Fiszbiny są plastikowe, ale w mojej opinii są OK, ponieważ ja np. lubię je sobie odpowiednio ułożyć lekko naginając, nie chciałbym chyba mieć w koszuli zbyt sztywnych, nieelastycznych usztywnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

2000 szt. fiszbin można kupić za 30 zł netto. Nie wiem jednak jakiej jakości będą to fiszbiny oraz z jakiego tworzywa sztucznego będą wykonane(dostałem tylko taką odpowiedź, gdy wysyłałem zapytanie ofertowe). Z kolei dostałem próbki z firmy, która życzy sobie 30 zł netto za 1000 szt. i muszę powiedzieć, że ich jakość była byle jaka(bardzo łatwo się odkształcały). Dostałem jeszcze próbki z innej firmy: przy cenie 65 zł/1000 szt. lub 55zł/1000szt. tu już z jakością było minimalnie lepiej jednak nadal są to usztywniacze do jednorazowego użycia. Są różne rodzaje potocznie zwanego plastiku i nie każdy się odkształca. To kwestia grubości materiału.

Przy okazji witam wszystkich :) Liczę że sporo się od Was nauczę

pozdrawiam

blondaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fiszbiny ze srebra albo z masy perłowej. Takich właśnie szukam, bo plastik po czasie się odkształca.

Polecam fiszbiny z rogu bawolego. Do kupienia w Berlinie http://www.manufactum.de/Kategorie/172360/1/HerrenHemden.html

Świetna opcja te fiszbiny, tylko szkoda, że tego nie można kupić w Polsce, bo przesyłka będzie więcej kosztować niż te fiszbiny.

Może jednak ktoś wie, gdzie w Polsce można takie rzeczy kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Odświeżam temat, ponieważ potrzebuję kupić chociażby jedną parę fiszbin. Najlepiej metalowe, ale plastikowe też mogą być. Znalazłem tylko na stronie Wólczanki, ale są ze srebra....

Na Charles Tyrwhitt są metalowe, ale z przesyłką się nie opłaca zamawiać. Ktoś poleca inne miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ventel - miejsca zakupu dedykowanych nie polecę, ale z własnego doświadczenia najbardziej lubię używać miedzianych od CT, dostarczanych wraz z koszulami. Występują chyba w dwóch rozmiarach - długi do kenta i krótkie do kołnierzyków włoskich. Można je formować zgodnie z upodobaniami, a rozmiar pozwala używać z innymi koszulami (czasem nie wchodzą do TML - jak są wąskie kanały). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiszbiny metalowe w rozsądnych cenach można kupić na ebay'u.

 

@ventel - jeżeli jesteś z Warszawy albo będziesz w najbliższym czasie, zgłoś się na PW, mam sporo tych fiszbin różnych producentów, a używam zamiennie tylko kilku par, więc chętnie się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.