Skocz do zawartości

Wyścigi Konne


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zjechałbym, bo jak mógłbym skrytykować dziewczyny z Bluszcza. Mógłbym się oburzać, że jak to facet w smokingu, źle dopasowanym, na dwa guziki (!!) i w środku dnia wygrał konkurs, ale bez przesady. Wśród jury nie było osoby znającej się na eleganckim ubiorze męskim. Była to zabawa. Na przyszły rok być może ja będę w jury, więc zaproszę kolegów do uczestnictwa :) Nie będzie wtedy lekko. Wzorem naszych egzaminatorów na prawo jazdy na polu manewrowym mierzyłbym linijką wystające mankiety koszuli z rękawów marynarki :D

Inna sprawa, że nasz ubiór jest postrzegany właśnie w ramach takiego folkloru. Jedynie biznesowe garnitury nie wywołują skojarzeń retro. Jeszcze nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damnit, ujawniony. Nie wiedzialem o konkursie, a jak zostalem do niego zaproszony przez dziewczyny z Bluszczu to nie chcialem isc, ale dziewczyna mi kazala :oops: Panie nie przyjmowaly moich tlumaczen, ze czesto na co dzien jestem podobnie ubrany :oops: Sadze, ze wiekszosc z osób z forum, gdyby zalozyla kaszkiet to mialaby szanse na zajecie pierwszego miejsca: marynarka i kaszkiet=retro. Moje zdjecie z wyscigów bez kaszkietu ponizej.

W kazdym razie zgarnalem butelke alkoholu i jakies gadgety, oraz pierwszy raz spotkalem na zywo Zakiego.

Kto nie byl na wyscigach niech zaluje - ja bawilem sie jak zwykle wysmienicie.

post-270-13658920876622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

W tym roku mi się nie udało, ale w zeszłym byłem z małżonką w Punchestown.

Michael O'Leary wystawiał konia i pracownikom Ryanaira rozdał parę darmowych biletów- inaczej pewnie nigdy bym nawet o wyścigach konnych nie pomyślał.

Bardzo miło sobie tą wizytę wspominam-jakich strojów ja się tam naoglądałem!

Zresztą chyba właśnie te rzesze młodych Irlandczyków diabelnie przystojnych w swoich tweedach zapoczątkowały moje zainteresowanie męską modą.

A stroje damskie....

Jeśli ktoś lubuje się w wyścigach konnych to szczerze polecam Punchestown. Jak dobrze się pokombinuje z biletami to nawet nie musi być bardzo droga taka wycieczka do Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj był mój pierwszy raz na wyścigach i na pewno na tym jednym się nie skończy :D Szkoda tyko, że nie miałem szczęścia początkującego i nie udało mi się nic wygrać ;) Chociaż raz było blisko ale ostatecznie mój koń zajął 2 miejsce.

post-427-1365892187646_thumb.jpg

post-427-13658921876836_thumb.jpg

post-427-13658921877137_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dzisiaj był mój pierwszy raz na wyścigach i na pewno na tym jednym się nie skończy :D Szkoda tyko, że nie miałem szczęścia początkującego i nie udało mi się nic wygrać ;) Chociaż raz było blisko ale ostatecznie mój koń zajął 2 miejsce.

Wszystko przyjdzie z czasem, ale jeśli grasz tylko jeden zwyczajny w wyścigu to szczęściu nie pomagasz ;)

Widzę, że aura na zdjęciach prawdziwie angielska :) Nie ma we Wrocławiu trybuny z której można oglądać wyścig, cos zjeść i posiedzieć - widzę tylko ludzi pod płotem.

Ps. Spodnie bym skrócił i zwężył.

Dzięki za zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybuna jest, chociaż do Warszawy to nie ma co porównywać. Zjeść coś i wypić piwo też można. Ludzi było jakby dość mało ale mam nadzieję, że to z powodu chłodnego dnia. Ciekawi mnie jak frekwencja będzie dopisywać później.

Co do grania to był to takie pierwsze próby :) Muszę jeszcze wiele się nauczyć i obserwować :)

Spodnie są faktycznie trochę za szerokie ale kupiłem je już parę lat temu i mały po prostu w miarę leżeć a poza tym ciężko było coś znaleźć na mój suchy zad :D

O tu jest zdjęcie trybun na szybko znalezione w necie.

post-427-13658921877425_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybuna jest, chociaż do Warszawy to nie ma co porównywać.

Tak czy siak, ta drewniana trybuna też ma swój urok. Sprawdz, kiedy we Wrocławiu sa najważniejsze gonitwy - wtedy frekwencja będzie większa. W Warszawie są to Derby (w tym roku chyba 1lipca) i Wielka Warszawska (30 września).

Dzięki za zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości wybrałem się ze swoją lepszą połową, pierwszy raz w życiu, na wyścigi konne na warszawskim Służewcu. Po wpisach Jana i Zakiegiego oraz zdjęciach z konkursu spodziewałem się tłumu w tweedach i kaszkietach. Zderzenie z rzeczywistością było jednak bolesne. Panowie w skórzanych kurtkach z piwem w ręku dominowali. Pierwsze wrażenie -in minus. Ale po dłuższej chwili i pierwszej gonitwie specyficzny klimat tego miejsca udzielił się i nam. Do tego zaczęliśmy obstawiać i już po chwili stałem przed telewizorem i cieszyłem się jak głupi, że wejdzie mi porządek gonitwy. Niestety na ostatniej prostej jeden z typowanych koni osłabł i dobiegł jako 3. Ale emocje pierwsza klasa. Choć ze względu na temperaturę byliśmy dość krótko, to już wiem, że w tym sezonie jeszcze nie raz wybiorę się na wyścigi. I chciałbym podziękować z Janowi i Zakiemu, że choć niezamierzenie, to zainteresowali mnie tą rozrywką.

post-745-13658921892442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

OT ale impreza warta odnotowania a chyba nie warto zakładać osobnego tematu.

W najbliższy weekend (5-8.07.2012) na hipodromie w Sopocie odbędą się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO*** Sopot 2012. Będzie na co popatrzeć, szczególnie w niedzielę 8.07 kiedy rozgrywany będzie konkurs Grand Prix.

więcej informacji - http://csio.sopot.pl/

Jak komuś spodobały się wyścigi to być może zainteresuje się również skokami przez przeszkody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.