Skocz do zawartości

Płaszcz znaleziony w szafie - dać mu szansę?


Hush

Rekomendowane odpowiedzi

@najk: czarny płaszcz jest najbardziej formalny (jeśli chodzi o kolory), a tym samym najmniej uniwersalny. Do jeansów można nosić płaszcz, ale charakteryzujący się wysoko obniżonym stopniem formalności - np. kolor (beż, camel, zieleń, bordo), deseń (np. wyraźne kraty), faktura materiału, skład materiału (np. blendy wełny z bawełną czy lnem), krój (np. nakładane kieszenie). Tu trzeba działać na wyczucie .... zresztą dużo też zależy od charakteru samych jeansów (jednolity, ciemny kolor vs. jasne wycieruchy). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcz należy do mojego ojca, więc nikomu go nie wyślę niestety. Ale fakt, tkanina ciekawa - ojciec ma poczucie estetyki nieco dalsze od tego forum, więc może jemu coś z tym płaszczem wyjdzie:) 

 

W każdym razie nowy H&C w drodze

@ Hargin dzięki jeszcze raz!

 

@ najk bardzo dużo zależy jakiego płaszcza. Jeśli to mniej formalny krój to chyba by pasował. Może kamelowy, granatowy? Wydaje mi się, że czarny zupełnie nie - w ogóle czarny do niewielu zestawów pasuje i raczej jedynie do czarnych butów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy noszenie płaszcza do jeansów to dobry pomysł? Np czarny płaszcz? Czy raczej odpada? Pytam, bo nie wiem czy może zostać to uznane za bezguście w pewnym kręgach.

 

Po lekturze forum prawdopodobnie nie kupię w najbliższym czasie czarnego płaszcza. Jednak mojej czarnej dyplomatki nie wyrzucam od razu. Noszę z ciemniejszym denimem, bo uważam, że dobrze to wygląda. Problem zaczyna się z doborem odpowiednich butów. Brązowe odpadają, czarne są często problematyczne jeżeli zbyt formalne. Gdybym był osiemnastolatkiem, to wskoczyłbym w jakieś nike albo nb, ale nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, jestem winien zakończenie historii  ;)

Doszedł do mnie nowy H&C. Barki, klataka - ok, niżej sutanna. Trafił do p. Basia. Przeróbki były spore; taliowanie włącznie z wypruciem i ponownym wszyciem kieszeni, zwężenie rękawów. Dzisiejsza korekta rozstawu guzików na wys. klatki (@ Denior - miałeś rację) to już drobnostka. Koszt całości 450 zł przy cenie płaszcza z przesyłką 590 zł.

Zdjęcia poniżej (sorry za jakość), informuję od razu, że fałda na plecach powstała od marynarki i wystąpiła incydentalnie  :) Zmarszczenia z przodu to z kolei chyba nadmierny wyprost, bo ich wcześniej nie było.

post-6388-0-60015100-1453832329_thumb.jp

 

post-6388-0-09204300-1453832363_thumb.jp

 

post-6388-0-34404300-1453832387_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hush: zamierzasz skorzystać z zabiegów chirurgii estetycznej? :) w kroju płaszcza chodzi mi o relację linii talii (szczerze zazdroszczę) do linii bioder... tu jest wyraźnie zarysowana różnica, jak w płaszczu... damskim...  Smukła, męska sylwetka nie powoduje, aby stroje były "słitaśnie" dopasowane. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.