Skocz do zawartości

Zegarek do 600 zlotych


Vaolin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jednak próbował Cię przekonać do vintage. Sam kupiłem sporo używanych zegarków i ze zdecydowanej większości zakupów (choć nie ze wszystkich) jestem zadowolony. Uważam też, że zegarki vintage są znacznie ładniejsze od nowych.

Jeśli - tak jak ja - nie ma się dogłębnej wiedzy w temacie, zamiast łowić okazję warto skontaktować się z renomowanym i uczciwym sprzedawcą (znajdziesz takich na forach), powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach, budżecie... Myślę, że za sporo poniżej 600 PLN możesz dostać np. Certine Vainqueur w bardzo dobrym stanie. Albo dwie w mniej dobrym, z których potem złożysz (tj. zegarmistrz Ci złoży) jedną, tak jak ja zrobiłem :). Witaj Przygodo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładanym budżecie , nie kupisz nowego zegarka z "etą". "Japończyki" nie będą gorsze, jeśli nie lepsze.

 

Rozumiem, że masz na myśli zegarek mechaniczny? Bo z kwarcową etą to będzie nawet spory wybór.

@ Vaolin - również moge polecić Tissot. Mam PR50 (najtańsza linia) w kwarcu ponad 10 lat, nie ma z nim najmniejszego problemu. Moi rodzice też mają podobne jeszcze dłuzej - również bezproblemowe, może z jednym zastrzeżeniem - powłoka PVD w Tissocie ojca po latach codziennego użytkowania się przetarła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Vintage dokonał bardzo dobrego wyboru. Polecam Ci te zegarki trochę powyżej Twojego budżetu z kremową tarczą i niebieskimi wskazówkami: http://orientwatchusa.com/er2400cn

Naprawdę fajny zegarek, w tym budżecie numer jeden jeśli chodzi o automaty. Zobacz zdjęcia w sieci tego modelu. :)

http://youtu.be/1FkFTEMC8Fo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Podepnę się, szukam w zbliżonych widełkach 500-800zł, automat, idealnie z szafirowym szkłem, do smart casualu (z możliwością założenia do garnituru, okazjonalnie). Na razie faworytem jest Orient Curator (z dutyfreeisland, ale nie mam pojęcia kiedy jest szansa na zatowarowanie), ale może doświadczeni forumowicze coś podpowiedzą

EDIT: mam dość szczupły nadgarstek, i tarcza 41mm mi odpowiada, chociaż mogłaby być też mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, najk napisał:

Zegarek ma być noszony na co dzień. Obowiązuje mnie pewien dress code - stąd też potrzeba zakupu eleganckiego zegarka. W tym budżecie, to chyba tylko i wyłącznie kwarc. Wiem, że mógłbym kupić mechanika/automat - ale co to byłby za sprzęt?

Ten orient który tutaj wrzuciłeś, też jest całkiem ładny.

Zawsze możesz kupić używany elegancki  zegarek na którejś z aukcji na allegro. Sam ostatnio zakupiłem dwa interesujące modele (mechaniczne) za nieduże pieniądze.  Do zobaczenia są w wątku Jaki zegarek mam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.