Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo za porady.

 

Co do innej poszetki to niestety nie posiadam na dzień dzisiejszy innej - kupiłem białą jako najbardziej bezpieczną na początek.

 

Marynarka nie jest czarna tylko w odcieniu ciemnego granatu.

 

Capo dziękuję za cenną uwagę! Akurat bliżej mi do finansów więc wybór padnie na pierwszy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Boję się, że zdjęcia nie oddają tak dobrze rzeczywistego wyglądu bo zrobione na szybko.

 

Rozumiem, że sugerujesz skrócenie tak? Ja tu bardziej zastanawiam się nad zwężeniem nogawki, jeszcze chyba nigdy nie skracałem spodni przy swoich długich nogach. Te są na 194 cm, w pasie 106, a ja mam ok 197 cm wzrostu i długie nogi. 

 

Na czym polega skracanie po skosie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie długość spodni powinna być tak dobrana, żeby nie tworzyła się harmonijka. Więc im węższa nogawka tym mysi być krótsza, im szersza tym może być dłuższa ponieważ bardziej zachodzi na but. Mr. Vintage pisał kiedyś na blogu o długości, podobnie zresztą jak Macaroni, jak znajdę linki to Ci podeślę. Jeżeli chodzi o szerokość to wg mnie jest ok. Jesteś wysoki i masz dużą stopę, węższa nogawka będzie moim zdaniem (i na podstawie tych zdjęć) wyglądała trochę grateskowo, ale to tylko moje zdanie. Skrócenie po skosie polega na tym, że tył nogawki jest dłuższy niż przód, chodzi o to żeby jednocześnie nie tworzyła się harmonijka z przodu ale żeby tył zachodził również na cholewkę buta.  

 

Znalazłem:

http://macaronitomato.blogspot.com/search?q=d%C5%82ugo%C5%9B%C4%87+spodni

http://mrvintage.pl/2010/12/wlasciwa-dlugosc-nogawek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie zdecydowanie skrócić i to sporo.

 

Wg mnie tak, ok. 2 cm, tylko koniecznie po skosie. Porównaj jak zaginają się Twoje spodnie, a jak spodnie Tomka

http://milerszyje.pl/wp-content/uploads/2013/10/MG_4432.jpg

Nie można porównywać spodni z cienkiej wełny do spodni z tweedu. Grubszy materiał zawsze układa się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie zdecydowanie skrócić i to sporo.

 

Nie można porównywać spodni z cienkiej wełny do spodni z tweedu. Grubszy materiał zawsze układa się lepiej.

pełna zgoda, ale przyznasz, że spodnie z cienkiej wełny można tak skrócić, żeby tworzyły jedno złamanie. A zdjęcie spodni Tomka miało stanowić pewien punkt odniesienia i zobrazować o co mi chodzi. 

 

@lisciofcb przeczytaj art. które Ci podesłałem, te 2 cm to tak na oko rzuciłem, idź do krawca ze zdjęciem np. tym i powiedz, ze chcesz żeby była taka długość zaznacz jeszcze, żeby było po skosie. Jak zrobi icon_eek.gif a potem  :wacko:  to wytłumacz albo uciekaj :D . Poza tym, spodnie zawsze można skrócić w taki sposób, żeby można je było wydłużyć, na wypadek gdyby okazały się jednak za krótkie. 

post-1709-0-19327300-1382010328_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz mam do Was pytanie, czy powinienem skrócić nieco nogawkę spodni i ewentualnie ją zwęzić (mierzyłem, u samego dołu ma ona szerokość 22,8 cm)

 

 
bb0h.jpg
 

 

Zdecydowanie skrócić - zwróć uwagę, jak brzydko spodnie "kładą się" na boki.

 

Edit: czy zwężać, to już kwestia gustu i proporcji. A także wygody. Ja bym zostawił, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widzę to właśnie i czuję, że są zbyt długie. Kwestia jest tego typu, że potrzebuję ich na sobotę, więc muszę działać szybko ale i skutecznie - bo mam zbyt mało czasu żeby kombinować z długością, chciałbym aby raz skrócone były idealne :) Plus jest taki, że spodnie są z Vistuli i jeśli jutro podjadę osobiście do ich krawcowej to jeszcze na piątek mi to zrobi. Boje się tego co wspomniałem już wcześniej, jakoś skracanie kojarzy mi się dobrze w momencie, kiedy mam na sobie spodnie i po prostu w nich tylko stoję, wtedy długość wydaje się być ok, ale już w ruchu - idąc, nogawka często po prostu lata i bardzo mnie ten efekt denerwuje, bo mam wrażenie że są one zbyt krótkie.

 

Podsumowując, dziękuję za obecne rady i jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś cenne wskazówki, to do jutra do godz. ok 12:00 mam czas, żeby ostatecznie podjąć decyzję w jakim stopniu je skrócić, bo później będzie już zbyt późno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a z tym zdjęciem to o co chodzi? :) To jest tweed?

 

Spinka w butonierce? Pokażesz o co chodzi?

Cześć,

 

Chciałbym dopasować krawat i poszetkę do tej tweedowej marynarki. Może bordowy knit? Ładnie prezentuje się w butonierce czerwona jedwabna spinka, ale co do reszty nie mam własnie pomysłu. Dziękuję za sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego garnituru:

 

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bc1-01-54a-26-k-801-5490-p

 

Szczególnie chodzi mi o jego kolor. Nigdy nie nosiłem tak jasnego odcienia niebieskiego i nie wiem czy będę w tym dobrze wyglądał.

 

Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam,

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.