Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam wydać tyle, żeby nie zbankrutować, kupić stosunkowo niedrogie buty o jak najlepszej jakości dla tej ceny. Poniżej 300 stacjonarnie chyba nie ma szans kupić butów w PL. O Clarksie się raczej dobrze mówi, ale jak zobaczyłem je i porównałem z tymi z Bytomia to te z Bytomia wyglądały dużo lepiej (co dziwne, bo Bytom skupia się głównie na czym innym), ale, że w swoim życiu tak naprawdę nie widziałem porządnych butów z bliska to pytam ( na zdjęciach widziałem mnóstwo, na żywo nigdy ).

Krótko co do ceny: przedział pomiędzy 300 i 500. Oczywiście lepiej mniej aniżeli więcej, jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek, chcesz rady, posłuchaj rady osoby, która kiedy zaczęła czytać forum nie miała żadnych porządnych butów, teraz jest trochę lepiej, ale szału nie ma. Pierwszy mój zakup to przepłacenie ok 70 funtów. Ale do rzeczy Constantin ma rację. Nie kupuj butów co miesiąc kup lepsze, nie z najwyższej półki, co kilka miesięcy. Popatrz co kupują koledzy i co pisał Immune, prawda jest brutalna, na przyzwoite buty musisz przeznaczyć ok. 1000 PLN. To rada ogólna. Rozumiem, ze chcesz mieć coś na zmianę, więc kup Bexleya, zadaj im milion pytań, ale kup Bexleya, a jak znajdziesz wspólnika albo dozbierasz na drugą parę będziesz miał taniej, a potem odkładaj na lepsze. Pozostają jeszcze używane na ebayu i zdezyfekowanie ich (jak wiesz o tym też już było), oczywiście jeżeli jesteś w stanie się przełamać i kupić buty, w których chodził już ktoś obcy. Ja mam podwójną trudność bo z jednej strony sfera finansowa z drugiej rozmiarowa, noszę 38eur/5UK, nie jest łatwo. Dlatego przełamałem się i kupiłem kilka par używanych, a teraz zbieram na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bexley, Herring, Prime Shoes. Z tych trzech polecam Herring, bo kontakt z nimi jest fenomenalny - odpisują na maile po kilkunastu minutach i chętnie odpowiadają na pytania.

Nie doradzimy Ci czy lepsze Clarksy czy Bytom, bo wiekszość z nas nie kupuje tam butów.

Jesli czytasz forum tyle czasu, to powinieneś już to wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej Panowie.

Postaram się jak najkrócej. Sprawiłem sobie buty, tu są zdjęcia:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/ga ... 794/3#zdj5

Kolor to ciemne bordo.

I teraz moje pytanie do Was:

Czy zbrodnią będzie nałożenie tych butów do swetra?

Sweter gruby, jednolity, coś na ten styl:

http://allegro.pl/hm-swetr-meski-sweter ... 34800.html

Kolor swetra ciemny turkus, oczywiście bardziej szlachetny

i wyważony niż kolor tekstu. I jakby miały się buty do swetra w kolorze tego z aukcji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie.

Postaram się jak najkrócej. Sprawiłem sobie buty, tu są zdjęcia:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/ga ... 794/3#zdj5

Kolor to ciemne bordo.

I teraz moje pytanie do Was:

Czy zbrodnią będzie nałożenie tych butów do swetra?

Sweter gruby, jednolity, coś na ten styl:

http://allegro.pl/hm-swetr-meski-sweter ... 34800.html

Kolor swetra ciemny turkus, oczywiście bardziej szlachetny

i wyważony niż kolor tekstu. I jakby miały się buty do swetra w kolorze tego z aukcji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam!

Wszystko zależy od całokształtu. Co to za pytanie, czy buty możesz "nałożyć" do jakiegoś swetra? Przecież nie zamierzasz chodzić z gołymi łydkami, w majtkach i w tym swetrze i butach. Dochodzą jeszcze spodnie, koszula itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, czemu nie, takie połączenie swetra z gołymi łydkami byłoby ciekawe ;)

Chodziło mi głównie o ogólne połączenie tego buta ze swetrem, też uważałem, że nie będzie się

gryzł. Aczkolwiek wolałem się upewnić.

Także dzięki za odpowiedzi.

A, i na następny raz będę pamiętał o tym wątku zbiorowym.

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jeszcze raz ja ;)

Potrzebuję pomocy. Mianowicie, jestem posiadaczem tych nieszczęsnych zamszowych oxfordów:

Dołączona grafika

Oxfordy- chyba jedne z najbardziej formalnych butów, wiem. Ten model jest nubukowy, czyli jako tako jego formalność się zmniejsza, mam rację?

Jak widzicie nie posiadają dziurek.

Jak bardzo formalne są w takim układzie?

Czy mogę je nałożyć do, przykładowo, swetra i chinosów? Czy to już zbyt mało formalny strój na ten rodzaj obuwia?

Nie chodzi mi teraz o kolorystykę, a o samą formalność.

Nie ukrywam, że mam z tym doborem mały problem, dlatego się do Was zwracam.

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime

Fajna tabelka, naprawdę przydatna. Widziałem ją już nieraz. Ale dzięki za nią i za kilka słów od siebie :D

Niestety nie ma tu jako takiej mowy o oxfordach z nubuku/ zamszu.

,,Ale jeśli wybierzemy modele w kolorze brązowym, to otrzymamy bardzo uniwersalne obuwie do codziennego użytku w zestawach z garniturami roboczymi lub do zestawów koordynowanych. Wersje z ząbkowanymi wykończeniami krawędzi mają niższy stopień formalności. To samo dotyczy dziurkowań na nosku''

Autor pisze o obuwiu brązowym, ja posiadam burgund. Czy brąz w tym przypadku to równoznaczność bordowego?

Na co dzień nie chodzę w garniturach. W koszulach dość często. Rozumiem, że oprócz tych elementów te buty nie nadają się do niczego innego?

@Karczmarz

Strzał w dyszkę :D

Pocieszyłeś mnie trochę, bo odkąd mam te buty to zastanawiam się, czy wolno je w ten sposób łączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu się wypowiadać... są w tej tabelce, co więcej jako bardzo uniwersalne buty - moja polemiczna natura kazałby mi się z niektórymi wyborami nie zgodzić ale...

Wracając do nubukowych oxfrodów to trochę taki oksymoron: model buta formalny, skóra czy kolor z kolei mało formalna i to chyba przesądza o ich nieoficjalnym zastosowaniu. Co więcej chyba sól je zżera na tym zdjęciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaszkai

Bally? Moim zdaniem można śmiało nosić je do swetra, chinosów i reszty nieformalnych ubrań. Zarówno nubuk jak i kolor moim zdaniem na to pozwalają.

Zgadzam się z Karczmarzem.

Postawię ryzykowną tezę, że bardziej formalne buty do mniej formalnej reszty (pomijając exterma),

zdecydowanie lepiej zagrają niż vice versa.

Te konkretne 'dobra' nosiłbym nawet do jeansów i koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam sól, niech nawet o tym nie myśli ;) To jakość zdjęcia, buty są nowe.

Właśnie rzecz w tym, że nie ma ich w tej tabelce. Są błyszczące, jasnobrązowe oxfordy.

I na dodatek ,,nie zawsze'' pasują do smart każuala, a ja pytam o sweter i chinosy.

Dlatego pytam.

@waski, @QuaD, @Koval, super, dzięki za opinię! Rozwialiście moje wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko zagięcia.

@pirat, z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie... Hm, nie przekonują Cię do siebie ,,buty uniwersalne'' :) Mimo tego, nadal nie wypowiedziałeś się kwestii połączenia takiego oxforda ze swetrem i chinosem. Jak to jest wg. Ciebie? Chciałbym poznać Twoją opinię.

Kolega wspomnial, ze przez polaczenie sprzecznych cech (formalny model + nieformalna skora/kolor) buty staja sie nieformalne (ergo pasuja do nieformalnych zestawow). To tak jakby wziac kroj fraku, ale uszyc go z lnu i do tego w kolorze seledynowym - mimo iz w kroju jest to frak chyba nikt zdrowy na umysle nie uznalby go za stroj formalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupilem w SH marynarke klubowa,dwurzedowa z zlotymi guzikami. wydaje mi sie jest troche za dluga. wlasnie dokad powinna siegac? do konca posladek, czy moze troche powyzej tej lini gdzie koncza sie posladki zaczyna udo?

czy zlote guziki w takich marynarkach wymienia sie na takie z jakims logo/herbem? jesli tak to gdzie mozna zamowic takie guziki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.