Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie mam do was pilne! Otóż zaprosiłem dziewczynę do b. ekskluzywnej restauracji na dzień kobiet (zamierzam się oświadczyć) i wybrałem na tę okazje ciemnogranatowy garnitur, biała koszula i teraz mam problem z tym jakiego koloru powinien być ascot i poszetka (nie chcę iść w krawacie tym razem). Podoba mi się taki o http://simplechic.pl/pl/46-ascot-lisboa.html albo intensywnie czerwony... Jak myślicie, co będzie lepiej pasować??

Muszę w miarę szybko się zdecydować i kupić...

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polsku ascot to zwyczajowo "fular". Jeśli zazwyczaj nosisz krawat, to na taką okazję fular będzie formalnym zejściem o poziom niżej. Warto by podkreślić ten dzień czymś bardziej odświętnym. Pamiętaj również, że kobiety różnie reagują na fular - nie polecam Ci go na zaręczyny, jeśli będzie to Twój pierwszy raz w fularze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej marynarce i koszuli teoretycznie będzie pasować wszystko - to raczej kwestia, jak fular będzie współgrał z poszetką. Wybierz to, w czym będziesz się dobrze czuł i w czym masz szanse zostać przyjęty:-) Nie kupuj tylko fulara wykonanego w większości z poliestru. Poszetkę proponowałbym białą lnianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądaliśmy razem różne zdjęcia w internecie i jej się podobały te fulary (dzięki za korektę :) ). Hmmm ale skoro mówicie, żeby ostrożnie to może krawat i poszetka w kolorze krawata? Może taki kolor http://simplechic.pl/pl/35-poszetka-bor ... rdowy.html ? Teraz to sprawdziłem i to jest 100% jedwab... Jeszcze jedno pytanie mam, może nie dotyczące ubioru... Zawsze kupuję jej tulipany, uwielbia je. Czy będąc na moim miejscu odważylibyście się spróbować kupić jakieś zupełnie inne kwiaty, których jeszcze nigdy nie dostała (nie róże, nie przepada za nimi)? Tak tylko się zastanawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądaliśmy razem różne zdjęcia w internecie i jej się podobały te fulary

Jeśli NA PEWNO podobają jej się fulary, to bym się nie zastanawiał i krawat wrzucił do szafy ;)

To jest supernonszalancja, ale jeśli na pewno jej przypada go gustu... :)

A nie możesz kiedyś zrobić testu przy okazji i sprawdzić jak zareaguje na to, że masz fular? Oczywiście musi być ku temuś jakaś okazja, ale okazje można zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam klasyczny elegancki garnitur z grafitowej flaneli. Flanela nie jest bardzo gruba, kolor jest bardzo ciemny - niewprawne oko może go pomylić z czarnym. Myślicie, że mogę go wykorzystać czasami na bardziej formalne okazje wymagające czarnego garnituru, czy to zbytnia ekstrawagancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecacie do granatowego garnituru na okazję typu teatr + dancing

chodzi mi o propozycje muchowe, zawsze chodzę w krawatach i chciałem pierwszy raz w życiu założyć muszkę

jakiś ciekawy zestaw koszula + muszka + poszetka ?

nie bardzo wiem jak to dopasować wzorami i kolorystycznie do okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.