Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

:) Celuj w klasykę. Będzie to świetny wybór. Jest oddzielny temat dla tej marynarki. Możesz czerpać z prezentowanych tam stylizacji, a co dla mnie cenniejsze - wrzucić swoje propozycje już po zakupie. :)

 

 

Pewnie uwagi dot. starszyzny, to nie do mnie, bo moja wiedza jest niewielka, ale jeśli przypadkiem zdarza mi się być niemiłym, to także przepraszam. :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy istnieją jakieś zasady odnośnie odbierania spinek do mankietów? Ciemnogranatowy garnitur, biała koszula, ogólnie zestaw dosyć monochromatyczny i stonowany, zastanawiam się nad całkowicie srebrnymi spinkami bądź z czarnym akcentem, ewentualnie z tworzywem przypominającym perłę w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże Bożenko, a nie jest tak jak mówię? No jest. I do sformułowania tego wystarczy zwykły zdrowy rozsądek, a nie tajemna wiedza

No to w takim razie ktoś kto nie intersuje się elegancją/modą nie będzie w stanie tego stwierdzić. Wg twojej logiki nie ma on zdrowego rozsądku. Poza tym dlaczego w temacie Seersucker na forum oraz nie tylko na tym istnieją w innych niż klasyczne biało-błękitne seersuckery?

 

Tak czy siak nie będę zaśmiecał tematu dalszą dyskusją z szanownym panem wszystko wiedzącym. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie ktoś kto nie intersuje się elegancją/modą nie będzie w stanie tego stwierdzić. Wg twojej logiki nie ma on zdrowego rozsądku. Poza tym dlaczego w temacie Seersucker na forum oraz nie tylko na tym istnieją w innych niż klasyczne biało-błękitne seersuckery?

 

Tak czy siak nie będę zaśmiecał tematu dalszą dyskusją z szanownym panem wszystko wiedzącym. Szkoda czasu.

 

No nie, spokojnie :) Może koledzy mieli starcie z latoroślami.

 

Niestety, popieram ich zdanie. Seersucker to tkanina typowo letnia i dziwne, że ktoś robi ciemne marynarki. Podobnie zawsze się dziwię, że ktoś produkuje czarne marynarki z lnu. Podsumowując - odradzam wskazaną w linku ciemnoszarą marynarkę. Zwłaszcza w tej cenie - naprawdę lepiej, w razie wątpliwości, kupić coś na Allegro/ebay za małą kasę i wypróbować, czy w ogóle "zaskoczy".

 

Mam jedną marynarkę z tej tkaniny i faktycznie jest biała w jasnogranatowe paski (ew. jasnogranatowa w białe, musiałbym sprawdzić). Niestety, nieszczególnie na mnie leży, więc głównie leżakuje w szafie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy istnieją jakieś zasady odnośnie dobierania spinek do mankietów? Ciemnogranatowy garnitur, biała koszula, ogólnie zestaw dosyć monochromatyczny i stonowany, zastanawiam się nad całkowicie srebrnymi spinkami bądź z czarnym akcentem, ewentualnie z tworzywem przypominającym perłę w środku.

 

Jedyną znaną mi zasadą jest takie dobranie spinek mankietowych aby kolorem pasowały do noszonej przez nas biżuterii i/lub zegarka (spinki zrobione z metalu). Spinki "supełkowe" dobieram tak aby kolorystycznie pasowały do czegoś (teoria koloru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety, popieram ich zdanie. Seersucker to tkanina typowo letnia i dziwne, że ktoś robi ciemne marynarki. Podobnie zawsze się dziwię, że ktoś produkuje czarne marynarki z lnu. Podsumowując - odradzam wskazaną w linku ciemnoszarą marynarkę. Zwłaszcza w tej cenie - naprawdę lepiej, w razie wątpliwości, kupić coś na Allegro/ebay za małą kasę i wypróbować, czy w ogóle "zaskoczy".

 

Mam jedną marynarkę z tej tkaniny i faktycznie jest biała w jasnogranatowe paski (ew. jasnogranatowa w białe, musiałbym sprawdzić). Niestety, nieszczególnie na mnie leży, więc głównie leżakuje w szafie.

Hmm... Ok. Chociaż przyznam szczerze, że do klasyczno-klasycznej elegancji aż tak bardzo mnie nie ciągnie. Naprawdę wyglądam staro i wg określenia "dziadkowato". Dlatego staram się balansować w kieunku tak nie lubianej mody. Ale spokojnie nie sięgam do jednosezonowych koszmarków itp.

Ciemne seersuckery już od kilku lat normalnie funkcjonują. Co prawda pewnie bardziej w stanach niż w europie, ale jednak. Nad granatowym seersuckerem pomyślalem jako alternatywą, bo granat to granat i chyba jest łatwiejszy i bardziej uniwersalny w połączeniach. Np taki jak ten http://www.gq.com/style/wear-it-now/201304/best-mens-seersucker-suits-spring-2013#slide=1

post-2900-0-52487900-1389618634_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wyczerpałem budżet na garnitur i mówiąc szczerze szkoda mi wydać kolejne kilkadziesiąt złotych na lnianą/jedwabną poszetkę. 

 

Pytanie - czy warto kupić coś takiego? Jak sądzicie?

 

http://allegro.pl/93-poszetka-lniana-obszycie-reczne-handmade-i3856825536.html

 

http://allegro.pl/poszetka-lniana-recznie-rolowana-30-cm-i3880361043.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne seersuckery już od kilku lat normalnie funkcjonują. Co prawda pewnie bardziej w stanach niż w europie, ale jednak. Nad granatowym seersuckerem pomyślalem jako alternatywą, bo granat to granat i chyba jest łatwiejszy i bardziej uniwersalny w połączeniach. Np taki jak ten http://www.gq.com/style/wear-it-now/201304/best-mens-seersucker-suits-spring-2013#slide=1

 

 

Wg mnie granat jest bardziej atrakcyjnym kolorem od ciemnej szarości. Granatowe marynarki z lnu lub tkaniny seersucker w pewnym sensie udają marynarki eleganckie, choć nie wiem, czy lekka marynarka z wełny jest dużo gorsza (w sensie komfortu termicznego). Czyli jednak kolorystyka oraz praktyczność - jasną marynarkę łatwo zabrudzić, z praniem jest problem (w sensie: trzeba zawieźć do i odebrać z pralni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie granat jest bardziej atrakcyjnym kolorem od ciemnej szarości. Granatowe marynarki z lnu lub tkaniny seersucker w pewnym sensie udają marynarki eleganckie, choć nie wiem, czy lekka marynarka z wełny jest dużo gorsza (w sensie komfortu termicznego). Czyli jednak kolorystyka oraz praktyczność - jasną marynarkę łatwo zabrudzić, z praniem jest problem (w sensie: trzeba zawieźć do i odebrać z pralni).

No właśnie, to też. Będę szukał granatu jednak. Poza tym przy granacie ciemne paski na ciemne paski versus typowy seersucker mam wrażenie, że będę miał większe pole manewru do zabawy z krawatami. Przy klasycznym seersuckerze jest on sam już tak wyrazisty, że pozostawia do wyboru tylko jednolite kolory krawatów. Chyba, że się mylę, ale w tym wypadku wątpię.

Mam też już szarą marynarkę w błekitno- granatową kratę księcia walii na lato i przy niej własnie nie mogę się za bardzo bawić krawatami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli granatową marynarkę seersucker. Pisałeś o niej.

Aaaa :) No jak tylko znajdę to z checią wystąpię w niej na CMDNS debiutowo :) Jak narazie jedyna jaką wiem, że jest navy (ta ze zdjęcia) to Calvina Kleina z wiosna/lato 2013. Niestety nie mam granatowego pojęcia gdzie teraz taką dostać ;( Nawet nie wiem gdzie u nas są sklepy Calvina. Ale będę w lutym w rzymie, może tam mi się uda znaleźć sklep.

W ogole potrzebuję jakiejś rady gdzie zajrzeć w Rzymie za fajnymi poszetkami, krawatami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa :) No jak tylko znajdę to z checią wystąpię w niej na CMDNS debiutowo :) Jak narazie jedyna jaką wiem, że jest navy (ta ze zdjęcia) to Calvina Kleina z wiosna/lato 2013. Niestety nie mam granatowego pojęcia gdzie teraz taką dostać ;( Nawet nie wiem gdzie u nas są sklepy Calvina. Ale będę w lutym w rzymie, może tam mi się uda znaleźć sklep.

W ogole potrzebuję jakiejś rady gdzie zajrzeć w Rzymie za fajnymi poszetkami, krawatami itp

Zajrzyj do Boggi,na pewno znajdziesz coś sensownego w rozsądnych cenach,adresy sklepów w Rzymie masz w zakładce poniżej.

http://www.boggi.it/#/cat=store_locator

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.