Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sama domieszka nylonu i elastanu nie jest czymś tak parszywym jako polister - te domieszki nadają bawełnie sprężystości i wytrzymałości na przetarcie. Nylon nadaje też gładkości tkaninie. 

Jest to często spotykane w koszulach dla kobiet, gdzie dopasowanie koszuli jest bardzo trudne i rozciągliwy materiał pozwala lepiej dopasować ubranie z wieszaka. 

 

Ale ma to też swoje słabe strony: mniej przepuszcza powietrze i zmniejsza higroskopijność tkaniny. 

Taka ciekawostka - nylon w przypadku kontaktu z ogniem się topi zamiast wypalić jak bawełna. Znacząco gorzej też się prasuje ("zaczepia" się o żelazko przy wyższych temperaturach) 

 

Moim zdaniem jednak jest to zbyt daleko idące pójście na skróty - są dobre tkaniny bawełniane na koszulę, które też są rozciągliwe ("włoski" oxford luźno tkany) i miłe w dotyku (super s-ki) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DaVinci próbowane było? Do 200 zł zdarzało mi się kupować tam koszule damskie, służą bezbłędnie.

 

Nie znam tej firmy, sprawdzę, dziękuję. Ale właśnie weszłam na ich stronę i nie otwiera się niestety zakładka z koszulami damskimi w sklepie internetowym... chyba jakiś błąd na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem, że da Vinci już zakończyło działalność, ale może to tylko plotki. A co się tyczy Emanuel Berg, przyszło mi jeszcze do głowy, że jeśli są na FB to może tam opisać całą sytuację, ktoś od nich po czymś takim powinien się sprawą zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie wiedziałam, że to jest polska firma, wow, jestem zaskoczona. Tak, mają stronę na FB. Z tym że nie wiem, co tam napisać, bo nie bardzo mam jakieś konkretne roszczenia - koszula, którą w końcu wzięłam jest ok, to, co mi się nie podoba, to opcja braku zwrotów, wymuszenie de facto wymiany i to, że sprzedawczyni nie skontaktowała się natychmiast z kierownikiem, tylko zaproponowała mi przyjście innego dnia, no i nie zaproponowała jakiegoś rabatu/prezentu na przeprosiny. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie, ale przywykłam do takich standardów obsługi klienta w Polsce - ja mieszkam na granicą i traktuję to, choć pewno niesłusznie, jako różnice kulturowe. Ale przerabiałam to już z biurem podróży, przy zakupie mieszkania, na ekskluzywnej siłowni, na której nie działa klimatyzacja i wszędzie spotykałam się z kompletnym brakiem profesjonalizmu/kultury. 

 

No i jeszcze gwoli ścisłości - nie sądzę, że sprzedający umyślnie "wcisnął" mi koszulę o złym składzie, pomylił się, bo te same modele występują w dwóch wersjach składowych. Nie zmienia to faktu, że to niedopuszczalne, powinien wiedzieć, co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to co napisałaś. Zostałaś wprowadzona w błąd przez sprzedawcę (nie ważne czy świadomie czy nie). W tej sytuacji sklep powinien zaproponować jakąś inną koszulę (z rabatem czy nie, ich sprawa), ale w przypadku gdybyś się nie zgodziła przyjąć zwrot, nawet jeśli ich nie przyjmują z zasady. Czym innym jest jeżeli klient się rozmyśli i chce zwrócić ( choć cały czas nie rozumiem dlaczego "zwrotów nie przyjmujemy", jesteśmy w UE i mam XXI wiek), a czym innym jest kiedy zostaje wprowadzony w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam na FB tak:

 

"Dzień dobry, chciałam podzielić się swoją opinią na temat sklepu Emanuel Berg w Złotych Trasach w Warszawie. Spotkała mnie tam bowiem dość przykra niespodzianka. Przyszłam do sklepu kupić wysokiej jakości bawełnianą koszulę, poprosiłam wyraźnie o koszulę 100% bawełny. Nie sprawdzałam już metki, kupiłam koszulę, która odpowiadała mi krojem, jednak w domu odkryłam, że jest to mieszanka bawełny (78%), poliamidu i elastanu. Natychmiast zadzwoniłam do salonu, umówiłam się na wymianę i następnego dnia pojechałam tam ponownie. Jednak okazało się, że dostępne w sklepie koszule nie spełniają moich oczekiwań w kwestii kroju lub szczegółów typu mankiet, kołnierzyk itd. Poprosiłam więc o zwrot pieniędzy. Niestety okazało się, że jest to niemożliwe, pani sprzedająca (zresztą bardzo miła) zaproponowała mi, żebym przyszła po raz trzeci następnego dnia, kiedy będzie kierownik sklepu. Niestety nie mieszkam na stałe w Polsce, nie mam również czasu na codzienne jeżdżenie do sklepu, więc wybrałam jedną z koszul dla świętego spokoju, ale mam poczucie, że zostało to w pewien sposób na mnie wymuszone. Wydaje mi się, że firma o takiej renomie nie powinna proponować klientce, którą wprowadziła w błąd, przyjechania ponownie, należało, według mnie wykonać telefon do kierownika lub zwrócić mi po prostu pieniądze. Ewentualnie, gdy zdecydowałam się na koszulę, zaproponować jakiś rabat, prezent na przeprosiny, cokolwiek, co zmniejszyłoby mój dyskomfort i zachęciło do ponownego odwiedzenia salonu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anne - dobrze, że zdecydowałaś się opisać swoją historię na profilu EB, ale lekki niesmak powoduje fakt, że zmieniłaś wersję wydarzeń :) Fakt, że obsługa wprowadziła Cię w błąd co do rodzaju mieszanki włókien (wersja z forum BwB), nie jest tożsamy z całkowitym zatajeniem takiej informacji (wersja FB). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anne - dobrze, że zdecydowałaś się opisać swoją historię na profilu EB, ale lekki niesmak powoduje fakt, że zmieniłaś wersję wydarzeń :) Fakt, że obsługa wprowadziła Cię w błąd co do rodzaju mieszanki włókien (wersja z forum BwB), nie jest tożsamy z całkowitym zatajeniem takiej informacji (wersja FB). 

nie rozumiem. napisałam dokładnie to samo, co tutaj - że poprosiłam o 100% bawełny a dostałam mieszankę, niczego nie zmieniłam, sprecyzuj, proszę.

 

edit: już rozumiem, on powiedział, że ma 5% elastanu, zapomniałam o tym, faktycznie, porawię na FB. Nie iwem, czy to dużo zmienia, ale tak, gwoli precyzji, masz rację.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałam - nie warto było zawracać sobie głowy. EB odpisali, w skrócie, że przepraszają, ale zwrotów nie praktykują i że mają nadzieję, że jeszcze coś u nich kupię. Niezłe poczucie humoru, uśmiałam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

W ramach aktualizacji :) Koszula EB wisi w szafie, miałam ją na sobie raz, bo w końcu wymieniłam wtedy na odpowiadający mi krój, ale rozmiar mieli tylko jeden i jest na styk a ja lubię czuć się swobodnie. Natomiast znalazłam koszule, które mi bardzo pasują - Ralph Lauren, wersja sportowa, bez zaszewek, taka jak lubię. A że lubię też kamizelki i sweterki, to znaczek mi nie przeszkadza, bawełna bardzo dobra, ceny - można upolować korzystne.

 

I jeszcze jedno - w TK MAXX kupiłam sobie koszulę męską w rozmiarze XS (rzadko się zdarzają) za 70pln i oddałam krawcowej do przeróbki za 20pln. I ta koszula jest o niebo lepsza niż EB, bo jest....męska. Nie wiem, dlaczego, ale koszule damskie, jeśli dorówują jakością bawełny tym męskim, to kosztują bardzo dużo. Dle kobiet nie szyje się ubrań dobrej jakości, dlaczego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W ramach aktualizacji :) Koszula EB wisi w szafie, miałam ją na sobie raz, bo w końcu wymieniłam wtedy na odpowiadający mi krój, ale rozmiar mieli tylko jeden i jest na styk a ja lubię czuć się swobodnie. Natomiast znalazłam koszule, które mi bardzo pasują - Ralph Lauren, wersja sportowa, bez zaszewek, taka jak lubię. A że lubię też kamizelki i sweterki, to znaczek mi nie przeszkadza, bawełna bardzo dobra, ceny - można upolować korzystne.

 

I jeszcze jedno - w TK MAXX kupiłam sobie koszulę męską w rozmiarze XS (rzadko się zdarzają) za 70pln i oddałam krawcowej do przeróbki za 20pln. I ta koszula jest o niebo lepsza niż EB, bo jest....męska. Nie wiem, dlaczego, ale koszule damskie, jeśli dorówują jakością bawełny tym męskim, to kosztują bardzo dużo. Dle kobiet nie szyje się ubrań dobrej jakości, dlaczego????

 

Koszule damskie czy meskie, nie ma znaczenia. Sama wybierasz tkanine i z niej szyjesz. Dla kobiet szyje sie ubrania dobrej jakosci, tylko, ze kosztuja tyle co meskie, czyli wiecej niz w przecietnym szmateksie typu Zara ( tak, w Polsce Zara, to szmateks, dlatego lepiej jest wybrac sie do Wiednia czy Monachium, zeby zobaczyc jakiej jakosci moga byc produkty Zary)

W Katowicach szyjemy koszule damskie na miare, ale... do tego, niestety jest potrzeba spotkania i zabrania ze soba kilku stanikow, jakie zazwyczaj nosisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...( tak, w Polsce Zara, to szmateks, dlatego lepiej jest wybrac sie do Wiednia czy Monachium, zeby zobaczyc jakiej jakosci moga byc produkty Zary)...

 

Takiej samej jak w Polsce. Na stronie zara, czy MD kolekcje są identyczne, zarówno w PL, jak i DE czy UK. Ten sam szmateks, ale ceny inne. 

 

Zresztą nawet w sklepach stacjonarnych w pasażu w Mediolanie widziałem ten sam asortyment. Uroki globalnych firm.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej samej jak w Polsce. Na stronie zara, czy MD kolekcje są identyczne, zarówno w PL, jak i DE czy UK. Ten sam szmateks, ale ceny inne. 

 

Zresztą nawet w sklepach stacjonarnych w pasażu w Mediolanie widziałem ten sam asortyment. Uroki globalnych firm.

 

Wykonanie lepsze. Nie rozlatuje sie w rekach. No i kolory ladniejsze. Takie zywsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trawa w Monachium też jest zieleńsza, a krowy dają bielsze mleko.

 

Tak na marginesie, odnosząc się do posta Anne, moja dziewczyna ma kilka koszul E. Berg i nie zauważyłem żeby bawełna była gorszej jakości niż w koszulach męskich. Moim zdaniem bawełna jest świetnej jakości.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.