Skocz do zawartości

Buty Zign oksfordki mają przetarte podeszwy na obcasie po 10 dniach


marcheloka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chciałbym podzielić się z Państwem moją hostorią obuwia firmy Zign, kupionego w serwisie Zalando niedawno. Otóz buty nosiłem przez maksymalnie 10 dni, normalnie po chodnikach. To co dziś zobaczyłem przerosło moje najśmnielsze oczekiwania. Guma na obcasie została całkowicie przetarta, tak, że w tym momencie dalsze chodzenie przeciera już drewniany obcas. Po 10 dniach noszenia obuwie nie nadaje się do użytku. Proszę o waszą opinię czy takie buty reklamować? W jaki sposób postępować w takiej sytuacji? To chyba nie jest normalne?

post-6664-0-67898400-1426517298_thumb.jp

post-6664-0-48050200-1426517303_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadne odkrycie ale - reklamuj.

Spodziewam się jednak, że dostaniesz odmowę powołującą się na 'złe użytkowanie' a dobrego użytkowania nie udowodnisz..

 

Kolega powinien skorzystać z opcji wynikającej z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

@marcheloka

Poczytaj w/w ustawe, tutaj masz formularz:

http://uokik.gov.pl/download.php?plik=6117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fleki są elementem wymiennym, więc reklamacja nie jest zasadna. Wiem, wiem, jakość tragiczna, ale w myśl prawa nie ma uzasadnienia na reklamację, ale próbuj. Każdy rabat jaki być ewentualnie wywalczył, spowoduje, że będzie można zrobić fleki z prawdziwego zdarzenia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Winny wam jestem ciąg dalszy historii :-) 

Po przesłaniu maila ze zdjęciami do zalando otrzymałem odpowiedź, że reklamacja jest uznana pozytywnie i wystarczy się umówić na termin i przyślą na swój koszt kuriera i zwrócą pieniądze. Udałem się jednak jeszcze do szewca przed podjęciem decyzji. Tam okazało się, że prócz tej wady buty są jednak całkiem przyzwoite (jak na 100 ile za nie dałem) i opłacałoby się je naprawiać mimo wszystko zamiast oddawać, bo takich butów za 100 normalnie się nie dostanie. Będzie grana wymiana fleków na porządne, z jakiejś firmy co robi opony. 40pln za taką przyjemność, ale mam nadzieje ze juz problemów nie będzie. Szewc powiedział jednak ze ta skóra to jest dwoina. Czy to nie będzie jakiś problem? Nie zepsuje się za szybko? Oddycha to?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam okazało się, że prócz tej wady buty są jednak całkiem przyzwoite (jak na 100 ile za nie dałem)

 

Mówimy o kwocie 100 zł, więc w porównaniu np. z syntetykami kosztującymi więcej, jest to dobra cena. Koledze zwróciłem uwagę, na słabej jakości zakładki - trzeba uważać przy ubieraniu butów, żeby nie doprowadzić do przerwania. Same spody są w miarę ok, jest w nich wprasowana niebieska zelówka - nie powinny się szybko zetrzeć.

 

 

Będzie grana wymiana fleków na porządne, z jakiejś firmy co robi opony.  

 

Fleki z firmy Dunlop :)

 

 

40pln za taką przyjemność

 

Kolega nie wspomniał o małym rabaciku, który dostał ;)

 

ps. buty gotowe do odbioru :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie błagam (piszę to jako zwykły użytkownik, a nie jako członek stowarzyszenia, czy moderator), to są buty wykonane z kiepskich materiałów, których trwałość jest taka jak na zdjęciu w pierwszym poście. Nie ma się czym ekscytować. Rozumiem osoby z bardzo ograniczonym budżetem, które nie chcą chodzić w borsukach, brókojadach czy alladynach, ale kupując buty za 100 czy 200PLN powinny się liczyć właśnie z takim efektem.  Moim skromnym zdaniem buty tej firmy powinny pojawić się na forum wyłącznie jako przestroga dla kupujących. Zagadką pozostaje dla mnie chęć niektórych forumowiczów do udowodnienia wszyskim, że można kupić świetne i trwałe buty za 100-200pln oraz owczy pęd innych. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze pomysłu na forumowy zakup "oksfordek" Zing Zang Pang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Jestem wam winny zakończenie tej jakże ekscytującej historii. Widzę, że pojawiło się wiele emocji, od Panów, którzy już butów się w życiu naoglądali i z niejednego pieca chleb jedli. Ale pytanie od czego we zaczynaliście? Czy nie musieliście się na własnej skórze przekonać, że tanie buty to kiepska jakość, żeby potem pokusić się o porządne obuwie? Myślę, że od tego jest forum, żeby dyskutować. A jeżeli ktoś nie ma zamiaru u tanich butach dyskutować to może wystarczy nie wchodzić w te tematy i oszczędzić sobie nerwów? Dla każdego jest coś miłego. Buty trochę taniej, buty trochę drożej...

Ale wracając do meritum to buty mi miło służyły przez 10 miesięcy i nastąpił ich kres. Po przemoknięciu w deszczu na skórze przy czubku pojawiły się jakieś wypustki, zgrubienia, nie wiadomo co. Dodatkowo pękła podeszwa. Obsługa zalando zgodziła się na odesłanie butów i zwrot pieniędzy, choć do winy się nie przyznali. Uznali, że to jest naturalne zużycie butów, ale w geście dobrej woli przyjmą reklamację. Piszę to dla potomnych którzy tak jak ja wpadliby na równie oryginalny pomysł aby brać obuwie za 100 :D

Przy okazji pytanie do Pań i Panów: Jakie macie doświadczenia z reklamacjami na zalando? Przyjmują czy nie jak coś się zepsuje?

post-6664-0-78841300-1451928019_thumb.jp

post-6664-0-07391900-1451928024_thumb.jp

post-6664-0-04750100-1451928030_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.