Skocz do zawartości

Oxfordy zamszowe trójkolorowe


Miro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem ciekaw, co doświadczeni użytkownicy sądzą o tych butach Vistuli. Nadadzą się do czegoś? A jeśli tak, to do czego?

 

http://atrium-targowek.pl/sites/default/files/styles/node_main_photo_-_full_view/public/news/main_image/03.14/Buty%20Vistula%20549%20z%C5%82.jpg?itok=6ic0qQ4w

 

Podeszwa jest skórzana, są klejone, nie szyte.

 

WAŻNE - zdjęcie z linka przekłamuje kolory - jednym ze składników jest jasna SZAROŚĆ, nie beż.

 

Tu są wierniejsze kolory, choć fotka malutka:

 

https://spplthumb.blob.core.windows.net/140x105c/0b/5c/0c/buty-meskie-vistula-72350497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie skrajne, tak samo skrajne są moje odczucia. Raz mi się podobają, raz nie. Dodam, że zamsz jest nienajgorszy i mogę je mieć w znośnej w miarę cenie.

Dlaczego daltonistą jest projektant i dlaczego tragiczne połączenie kolorów?

Tak się zastanawiam, czy w ogóle trzy kolory to nie za dużo i czy ma taka trójkolorowość jakieś oparcie w klasyce.

Będę wdzięczny za kolejne opinie :)

 

WAŻNE - zdjęcie z linka przekłamuje kolory - jednym ze składników jest jasna SZAROŚĆ, nie beż.

 

Tu są wierniejsze kolory (choć fotka malutka):

 

https://spplthumb.blob.core.windows.net/140x105c/0b/5c/0c/buty-meskie-vistula-72350497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym. Co prawda te Barkery to zupełnie inna liga (są śliczne, chcę!), ale wydaje mi się, że połączenie dokładnie tych samych kolorów w zestawie garnitur+koszula+krawat+poszetka nie wzbudziłoby aż takich kontrowersji. Bo też i są to - przynajmniej dwa z trzech - stonowane kolory. Jasne, buty to coś innego, ale dla odważnych - czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 połączenie dokładnie tych samych kolorów w zestawie garnitur+koszula+krawat+poszetka nie wzbudziłoby aż takich kontrowersji. ......buty to coś innego, 

 

 

I w sumie na tym można byłoby poprzestać :) Osobiście, ja także widzę je bardziej na scenie w cyrku, niż na widowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra powinna być stonowana.

 

Tweedowa marynarka jasnoszara w jodełkę. Niebieska koszula oxford, krawat wełniany szary bądź szary z nieznacznym granatowym wzorem.

Poszetka granatowa wełniana.

Spodnie chino z grubszej bawełny albo wełny granatowe (ciemnoniebieskie) - mogą mieć bardzo delikatną kratę księcia Walii.

 

Tak to przykładowo widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wciąż niestety chcąc wyróżnić się z tłumu wystarczy założyć zestaw podobny do tego, które pokazujemy w wątku Dobrze ubrany mężczyzna. Jeżeli ktoś jednak chciałby się wyróżnić w inny sposób, może to zrobić zakładając kolorowe skarpetki (mogą być trójkolorowe), mniej stonowany krawat, poszetkę (zaczyna być modna, ale w wielu kręgach włożenie jakiejkolwiek poszetki to wyróżnienie się z tłumu), fular, muszkę, fedorę. Trójkolorowe buty odbierałbym w kategoriach ciekawostki muzealno - artystycznej, lub pod warunkiem dobrej jakości skóry i klasycznego fasonu jako egzemplarz do patynowania. A jeśli ktoś naprawdę MUSI, to niech zrezygnuje z jednego koloru i kupi buty dwukolorowe, caponki czy też spectators.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.