Skocz do zawartości

Krawaty Janina Kraków


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniego wyjazdu do Anglii udało mi się zakupić 2 kupony tkaniny jedwabnej firmy Adamley.Nie jest tajemnicą ,że tkaniny tej firmy są używane przez wszystkich najbardziej renomowanych producentów krawatów na świeie.Mam nadzieję, że krawat będzię się prezentował fantastycznie.

Kilka miesięcy temu miałem okazje odwiedzić rodzinna firmę Janina o ponad stuletniej tradycji w Krakowie i zapytać o możliwość wykonania krawatu z powierzoneej tkaniny.Właściciel wykazał gotowość wykonania tego zlecenia  jednak  zanim to zrobie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Panów zlecał tam wykonanie krawatów a jeżeli tak to na co zwrócić szczególną uwagę.

post-29-0-04498900-1413369653_thumb.jpg

post-29-0-69413000-1413369675_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne jedwabie! Powodzenia w projekcie!

Firmy niestety nie znam, ale przy składaniu zamówienia zwróciłbym szczególną uwagę na:

 

- rodzaj wypełnienia, żeby nie było za sztywne.

- materiał na podszewkę. Jeśli ma być inny niż frontowy, to też trzeba zadbać o jego wysoką jakość.

- a jeśli ma być to krawat bez podszewki, to na ręczne obrobienie brzegów w rulonik.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Byłem tam raz, chciałem skrócić krawaty i ewentualnie kupić jakiś. Pan za ladą wyśmiał pomysł skrócenia ("wyrzuć pan i kup krótszy, przecież to tanie rzeczy"), a następnie zaproponował mi kilka krawatów 100% poliester, rzeczywiście tanich, ale absolutnie badziewnych. 

Może to nie był właściciel. :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem zanieść tkanine i rzeczywiście w sklepie obsługą zajmuje się teraz osoba, która nie jest właścicielem.Zostawiłem jeden kupon tkaniny i krawat 7fold Barba Napoli na wzór.Na  poczatku przyszłego tygodnia będe wiedział czy pracownia jest w stanie sobie z tym poradzić,drugi kupon zostawiłem u krakowskiego krawca Roberta Badury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Parokrotnie korzystałem z usług zakładu Janina, ale niestety nie było wśród nich zamawianie, jedynie kupowanie gotowych produktów. W zasadzie jedynym (chociaż istotnym) minusem jest pan sprzedawca, który chyba mentalnie został w latach 90 (keidyś przez dobre 15 min opowiadał mi jak to wszystkie probemy z dobrej jakości odzieżą, a raczej jej brakiem, są winą kupców, z resztą miał rację, taki rynek). Ile razy oglądałem przedstawione towary NIGDY nie zaproponowano mi krawatu z innego materiału niż jedwab, więc nie mam pojęcia co to za bajki. Bardzo prawdziwie brzmi za to historia z wyśmianiem skrócenia krawata - sam jako odpowiedź na pytanie o knity usłyszałem parę opowieści jakie to tylko chwilowe i badziewne te włoskie mody ;).

Ergo: produkty - krawaty oraz muszki, są bardzo dobre, szczególnie uwzględniając niewielką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy oglądałem przedstawione towary NIGDY nie zaproponowano mi krawatu z innego materiału niż jedwab, więc nie mam pojęcia co to za bajki.

 

Może ze względu na mój młody wiek pan sprzedawca uznał, że dla studenta najlepsze są krawaty z poliestru? W każdym razie taki mi został zaproponowany  :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zdecydowałem się kilka tygodni temu na ten mały eksperyment nie zdawałem sobie sprawę ,że bedzie to nie lada wyzwanie.
Pierwszy krawat został wykonany przez Pana R.Badure i tutaj jedyną rzeczą, którą ustaliliśmy była szerokość 8cm.Finalnie krawat nie nadaję się do noszenia z co najmniej trzech powodów:
jest za długi o około 10cm i w momencie utworzenia węzła cieńszy koniec  znacznie wystaje.
zbyt mała szerokość na odcinku centralnym oraz końcowym powoduje, że węzeł jest zbyt mały
trzecia uwaga dotyczy zniekształceń,które powstały w ciagu  dwóch tygodni ,podejrzewam że ma to związek z żle dobranym wypełnieniem.
Drugi krawat zosta wykonany przez pracownie Janina,w odróżnieniu od pierwszego zlecenia tym razem zostawiłem na wzór włoski krawat Barba Napoli 7-fold.Niestety zadanie okazało się zbyt trudne i musze sie zadowolić finalnie 3-fold:).Jesli chodzi o samą jakość wykonania to jest poprawnie ale liczyłem na znacznie więcej.
Jeżeli miałbym pokusić sie o kilka wniosków na przyszłość to najwazniejszy jest taki :że w Krakowie brakuje miejsca gdzie moglibyśmy uszyć krawat najwyższej jakości,mój mały projekt pokazuje ,że nawet najlepsza takniana to zamało jeżeli brakuje umiejetności.Teraz najważniejsza informacja pewnie dla sporej grupy osób,cena.Krawat R.Badura 120zł,Janina 70zł.
 

post-29-0-13402300-1415536804_thumb.jpg

post-29-0-95358800-1415536815_thumb.jpg

post-29-0-83419200-1415536841_thumb.jpg

post-29-0-15928700-1415536853_thumb.jpg

post-29-0-91023700-1415536870_thumb.jpg

post-29-0-73582600-1415536945_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Historia ciekawa, ale w mojej opinii okraszona dużą dozą megalomanii właściciela firmy...

 

 

 

O tym samym pomyślałem czytając te fragmenty:

 

 
"Jeśli chodzi o wiązane muszki, to jesteśmy praktycznie monopolistą. Są firmy, które próbują nas naśladować, biorą wzorce i kroje z XVIII wieku i kopiują je, ale nie wychodzi to do końca dobrze. Nikt nie wie, na czym polega tak zwany kompensator wiązania muszki, a ja nigdy tego nie zdradzę. [...] Tak więc jesteśmy w zasadzie jedynym producentem fularów i muszek do wiązania w Polsce, który wie, jak to się powinno robić"
 
"Ponieważ każdy rok ma narzucony nieco inny rodzaj kroju krawata, na ścianach pracowni zobaczymy nie tylko całą paletę barw, ale i kształtów"
 
"Dzisiaj popularne są cztery rodzaje krawatów: tzw. śledzik, najchętniej noszony przez młodzież i kobiety, najpopularniejszy classic, nieco od niego węższy biznes classic i super classic, przeznaczony tylko do lekkich garniturów i jedwabnych marynarek"
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Będąc dziś w Krakowie na gościnnych występach zajrzałem do firmy Janina (niedawno nastąpiła zmiana siedziby, aktualnie to Miodowa). Jeżeli chodzi o wybór to daleko do 800 rodzajów, o których mowa w artykule linkowanym w tym wątku. Wzornictwo różne, od kiczowatego po bardzo ładne. Niestety na ogół te najładniejsze mają szerokość 7-7,5 cm, więc z punktu widzenia estetyki forumowej jest to strata niebrzydkiego materiału. Są klasyki o normalnej szerokości, ale w mniejszości - granat czy bordo w kropki, jakieś regimentale. Jakość oceniam w okolicach RoT czy theTieBar, cena w podobnych rejonach. Jest trochę wiązanych much. Nabyłem to co na zdjęciu, krawat ultraklasyczny - 9,3 cm, mucha chyba wełna. Sprzedawca sympatyczny - pan przed 60-tką o atletycznej budowie w bardzo ładnej i dobrze dopasowanej sportowej marynarce o szerokich klapach (może wzmiankowany w artykule bratanek właściciela?). Ze zrozumieniem przyjął moje narzekanie na wąskie krawaty, zgadzając się, że do mnie nie pasują.20180612_183647_HDR.jpeg

Wysłane z mojego LG V30 przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.