Skocz do zawartości

Szukam dobrego szewca z Krakowa


Heathcliff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Możecie polecić mi jakiegoś dobrego szewca z Krakowa? Chodzi mi o takiego, który szanuje buty, nie pozostawia śladów kleju, nie niszczy skóry. Mile widziane, jęśli do tego znałby się na robocie związanej ze skórzanymi podeszwami.

 

Z góry dzieki.

Ostatnio przez przypadek odkryłem nowego szewca na ulicy Smoleńskiej 27 jeżeli dobrze zapamiętałem numer,oprócz standardowych napraw można także zamówić buty szyte na miare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu również natknąłem się na pracownię na ul. Smoleńsk (Leszek Mazan by Ci dał za ul.Smoleńską :-)), nie pamiętam numeru domu, ale było to w suterenie bliżej ul. Straszewskiego. Młody szewc, przed czterdziestką, ale rzeczowo i w miłej atmosferze sobie porozmawialiśmy. Z chęcią podjął się naprawy, za którą nikt inny nie chciał się zabrać. Wyszło bardzo dobrze. Dodam, że chyba dużej wprawy w szyciu nie ma, bo jak go odwiedziłem to szył swoje pierwsze buty. Przyznam, że wyglądało to całkiem niezłe.

 

EDIT

 

Mocno się ubawiłem swoim przejęzyczaniem. Pracownia w sutenerze! Mam nadzieję, że ludzie o wybujałej wyobraźni nie zdążyli tego przeczytać. Co Freud na to by powiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam szewca z ulicy Św. Tomasza w pobliżu ulicy Szpitalnej, moim zdaniem dobry fachowiec, robił kiedyś razem ze swoim ojcem buty na miarę, próbowałem go nawet kiedyś namówić na zrobienie jednej pary ale nie chciała twierdząc, że teraz woli naprawiać niż bawić się w robotę. Ceny bardzo konkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem wczoraj,jutro wrzuce zdjecia z przed i po wizycie u szewc

Zjęcie poniżej pokazuje jak szewc wykonał swoją pracę niestety nie mogę odnalezć zdjęcia z przed wizyty więc trudno będzie o wizualne porównanie ale proszę mi wierzyć nić była już mocno widoczna i groziło to jej rozerwaniem.

Cena usługi 15zł za parę obuwia.

post-29-0-08427100-1414064480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zostało zrobione? Nie mam doświadczenia w temacie ale widzę jakby wstawiony flek zamiast czubka podeszwy oraz jakby zamalowana skórzana podeszwa...

 

dodatkowo chętnie się dowiem czy szewc nie zniszczył cholewki ani innych elementów buta... Mnie się zdazyło zobaczyć okropne zagięcia na skórze ewidentnie wykonane złym użyciem jakiegoś narzędzia... oczywiście szewc stwierdził że tak już było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Wczoraj mając wolną chwilkę podszedłem do zakładu Pana Karola, chciałem się zapytać o możliwość naprawy krzywych obcasów w moich G&B - naprawę (starcie odstającej krawędzi) wykonał na poczekaniu i odmówił przyjęcia za nią pieniędzy.

Na małej wystawce stało kilka butów wykonanych przez Niego - między innymi lotniki z szyciem tyrolskim. Była też cholewka lotników bezszwowych. Jakość butów ciężko mi ocenić, bo nie mam zbytnio porównania ani się im zbytnio nie przyglądałem, ale na pierwszy rzut oka wyglądają ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Być może, po zamknięciu działalności przez szewca Bukowskiego, Kraków nie jest stracony. Pytanie czy Pan Karol Stanios faktycznie oferuje interesującą nas jakość.

 

Czytając ten wątek sięgnąłem dzisiaj do książki z lat 70' która wpadła w ręce w zeszłym roku. A w niej na kilku stronach - na oko - ponad setka adresów w Krakowie i okolicach. Między innymi jest (patrz fot) jwymieniony zakład Wojciecha Bukowskiego na Sławkowskiej (ojciec Jerzego?).

 

Jeżeli komuś z Krakowa chciałoby się zrobić dochodzenie forumowe, czy przypadkiem któryś z adresów nie gości jakiegoś następcy / ucznia rzemieślników z dawnych lat to proszę o kontakt.

[ przykładowo w tym wątku,  wspomniany jest Dębowski. Historycznie pod adresem "Krakowska 13"mieścił się warsztat szewski od 1935 roku; w książce jest wymienione nazwisko szewca Popiołek Marian]

 

tyle ciekawostek historycznych :)

 

post-12-0-18085700-1423404226_thumb.jpg

 

 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.