Jump to content

[Zaremba] Letni garnitur


el-biczel
 Share

Recommended Posts

Od dawna już planowałem dołączyć taki garnitur do mojej szafy:


 • Sportowy garnitur na wiosnę/lato.
 • Jasno-granatowy hopsack (10oz) Harrisons of Edinburgh.
 • Pół podszewka
 • Bardzo miękki canvas i prawdopodobnie brak wypełnienia.
 • Nakładane kieszenie boczne, z ciętą kieszenią piersiową w kształcie łódeczki.
 • Zapinany na 2.5 guzika
 • Rękawy wszyte spalla camica.

Po moich doświadczeniach bespoke Zaremba jest jest jedyną pracownią, która poważnie rozważałem. Zamówienie złożyłem w połowie maja, w tym tygodniu miałem pierwszą miarę. Na przełomie czerwca i lipca wyjeżdżam, więc odbiór pewnie przesunie się na koniec lipca, ale już teraz widzę, że jesteśmy na dobrej drodze.


 


Do drugiej miary marynarka będzie odrobinę skrócona (tak jak jest spięta szpilkami) i wytaliowana. Ramiona i kołnierz wymagają dopracowania, co też wpłynie na ogólny balans marynarki.


 


W załącznikach zdjęcia z produkcji i miary.


post-585-0-65671100-1402172054_thumb.jpg

post-585-0-96041100-1402172070_thumb.jpg

post-585-0-67678900-1402172080_thumb.jpg

post-585-0-83501600-1402172099_thumb.jpg

 • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Ciekawy projekt, Czekam na więcej.

 


Po moich doświadczeniach bespoke Zaremba jest jest jedyną pracownią, która poważnie rozważałem.

 

 

Zastanowił mnie powyższy fragment, czy mógłbyś napisac coś więcej? Jakie to były doświadczenia? Co dokładnie skłoniło Cię do wybrania Zaremby?

Link to comment
Share on other sites

Zastanowił mnie powyższy fragment, czy mógłbyś napisac coś więcej? Jakie to były doświadczenia? Co dokładnie skłoniło Cię do wybrania Zaremby?

 

Po pierwsze u Zaremby już szyłem. Marynarka nie jest idealna, ale zdecydowanie najlepsza ze wszystkich, które posiadam. Nowoczesna stylistyka, świetne detale. Nawet jak schudłem 5 kg to nadawała się do noszenia, a po zwężeniu jest świetna. Wiem w czym jest problem, więc jestem przekonany, że w trakcie tego zamówienia go poprawimy.

 

Po drugie szyłem też garnitur na "savile row". Być może to moja wina, bo nie dobrałem zakładu do moich preferencji stylistycznych, ale z drugiej strony w trakcie rozmowy przed złożeniem zamówienia nic nie stanowiło problemu. Po długich bojach i ciężkiej walce garnitur nadaje się do noszenia, ale stylistycznie daleki jest od mojego ideału. Krój jest nieco zbyt staromodny. Krawiectwo jest zdecydowanie na najwyższym poziomie. Dziurki są zrobione idealnie, konstrukcja świetna, ale zawsze będę powtarzał, że najważniejszy jest krój.

 

Po trzecie widziałem trochę ubrań uszytych przez innych warszawskich krawców. Sam szyłem trochę spodni. Rozważałem uszycie marynarki u kogoś innego, ale wiem, że nie dostałbym tak dobrych detali jak w garniturze z Londynu, a stylistycznie zamówienie mogłoby skończyć się jeszcze gorzej, bo nie należę do typu klienta, który micro zarządza krawcem i mówi mu co ma robić. Więc jeśli ta różnica w cenie byłaby tak istotna, to wybrałbym dobre MTM lub tańsze RTW po poprawkach.

Side note: na ostatnim spotkaniu widziałem marynarkę Ernestsona i jeśli chodzi o obszywanie dziurek, to robi to ładniej niż wielu warszawskich krawców.

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Mam delikatny problem z kołnierzem. Przeważnie stoję mocno wyprostowany, a do tego mam długą szyję i trochę marynarki "brakuje" na plecach i zsuwa się z kołnierza koszuli. Poprawiliśmy to na tyle na ile się dało, więc w trakcie normalnego używania jest to prawie nie widoczne. Ma to swoje odbicie też z przodu marynarki, przy węższych kołnierzykach koszul wyłogi nie zawsze "noski" kołnierzyka. Patrz tutaj po prawej stronie zdjęcia: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/4-co-mam-dziś-na-sobie/?p=133122. Ale jest to po części też moja wina, bo na miary przychodziłem wtedy bez krawata, z rozpiętą koszulą. W takim zestawieniu ten problem nie występuje, tylko, że teraz rzadko kiedy nie zakładam krawata.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Jest to jeden z nielicznych projektów z pracowni Zaremba na forum. Może to głupie ale skoro chciałeś garnitur w neapolitańskim stylu to czy zamiast rozważać szycie w Londynie, nie należało myśleć o Neapolu? Ja rozumiem kwestie logistyczne ale przykład świetnych, sycylijskich projektów Kamila dowodzi, że da się.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kamil za mile słowo.

@pirat, tylko że w londynie z pracy na SR miałem 15 minut, a do neapolu musiałbym latać. Poza tym, nie chciałem wtedy neapolitańskiego garnituru, tylko klasyczny brytyjski. Więc pewnie dostalem to co chciałem, tylko teraz marudze

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 months later...

Garnitur odebrałem w pierwszym tygodniu sierpnia i od tego czasu używam go dosyć intensywnie.

 

Najważniejsza wiadomość jest taka, że wyeliminowaliśmy wszystkie problemy z poprzedniego zamówienia.

Według mnie cały garnitur leży idealnie, jest świetnie dopasowany, a jednocześnie znakomicie się w nim czuję i mam pełny komfort ruchów.

Wszystkie detale też zostały wykonane z należytą starannością. Wybrany materiał świetnie się sprawdza i jest dość odporny na zagniecenia - marynarka przeżyła już kilka długich podróży i jeszcze nie była prasowana, a układa się bardzo dobrze - zdjęcie jest z ostatniej soboty.

 

Całość zamówienia przebiegła bardzo sprawnie, a każda wizyta w pracowni jest przyjemnością, więc już czekam na kolejne zamówienie. :)

 

Mam nadzieję, że jeszcze w czasie słonecznej pogody uda mi się zrobić trochę zdjęć bardziej technicznych i detali.

Załączone zdjęcie pochodzi z relacji ostatniej imprezy Mercedes Benz Polska współorganizowanej przez stowarzyszenie.

http://chronos24.pl/reportaz-mercedes-benz-warszawa-i-but-w-butonierce/

post-585-0-29765800-1413227007_thumb.jpg

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.